
Виготовлення гарячої підставки (для дітей 7-10 років)
Державний навчальний заклад Омської області
для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків
«Кормиловський дитячий будинок»
Практичне заняття
«Створення гарячої підставки»
Для дітей 7-10 років
Розроблено:
Мінакова Н.А. вихователь,
перша кваліфікація
категорія
2012 рік
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА.
Isothreading – це вид мистецтва, доступний дітям. Графічна робота виглядає дуже ефектно, але навіть найхимернішу композицію можна зробити за один вечір. Техніка «нитка» проста і доступна кожній дитині, оскільки для виготовлення виробів не потрібні якісь спеціальні інструменти, матеріали, навички та вміння.
Актуальність цього заняття полягає в тому, що у дітей розвивається технологічна компетентність. Гармонійне поєднання ниток різноманітних колірних і геометричних рішень дозволяє досягти неповторних кольорів. Роботи в техніці ізонітки також застосовні для оздоблення кухні, спальні (гарячі підставки, різноманітні картини, декоративні панно).
Ця діяльність дозволяє задовольнити потреби дитини у творчому самовираженні. Користь і краса, звичайна, по суті, вишивка і справді художня робота, побутова зручність і духовність справжнього мистецтва. На цьому занятті діти виготовляють зі старих дрібниці для кухонного інтер’єру DVD диски. Вони створюють власні оригінальні вироби.
Розробка практичного заняття
«Створення гарячої підставки»
Мета: розширити знання учнів про створення затишку в домі.
Завдання:
Закріпити знання учнів про речі, які створюють затишок у домі;
Продовжувати викладати практичні навички в техніці «Ізонитка»;
Виховувати необхідність створення затишку своїми руками.
Матеріали обладнання:
Стіл, стільці (за кількістю дітей), мультимедійний проектор, екран, DVD диски (по 2 штуки на виріб), нитки різних кольорів, голки (за кількістю дітей), клей Момент.
Хід уроку:
Вихователь: Привіт хлопці! Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про будинок, про домашній затишок, про створення затишку в домі. Адже створення затишку в будинку не означає дорогий ремонт. Для ідеального варіанту нам потрібна фантазія, смак і частинка вашої душі, інакше ваш будинок ніколи не стане затишним і теплим.
Учитель: Хлопці, давайте пригадаємо, який будинок вважається затишним?
Відповіді дітей:
Учитель: З яких кімнат складається ваша група?
Діти: Спальні, коридори, умивальник, хол, їдальня.
Учитель: На минулому уроці ми дізналися, як створити затишок у ваших спальнях. Хлопці, пропоную згадати, які речі створюють затишок у вашій спальні?
Діти: Меблі, квіти, панно, штори, тюль, побутова техніка.
Учитель: А що ми зробили, щоб ваша кімната стала затишніше?
Діти: Ми зробили прикраси для спальні.
Учитель: Хлопці, давайте подивимося, як панно, зроблене своїми руками, прикрасило кімнату, зробило її затишніше і тепло (фото кімнат на слайді).
Порівняйте, будь ласка, спальню, прикрашену вашими панелями, і спальню, де їх немає (слайд).
Дитячі міркування.
Хлопці, як ви думаєте, яка кімната в будинку центральна, де найчастіше збирається вся родина?
Діти: Їдальня.
Учитель: Тому тут теж має бути комфортно. Щоб згадати, які речі створюють затишок на кухні, пропоную розгадати анаграму.
Діти розгадують анаграми, які представлені на слайдах:
MRODLEШТОРИTLD
SAPNERСКАТЕРТИНАOLGSCHH
RPLOSHтримач для серветокROL
ОЖОДОВАЗАPROLRORPM
ROPROБІДНА ЗОНАSART
ROКУХОННИЙ ПОСУДРОЛД
Учитель: Хлопці, яке слово вам не знайоме? Ви знаєте, що таке посуд?
Відповіді дітей:
Учитель: У сучасному суспільстві синонімом посуду є словосполучення «господарські товари», а посуд несе відтінок старих речей, створених вручну, а не заводським способом.
У наших їдальнях є всі речі, про які ми говорили раніше. Сьогодні ви познайомитеся з ще однією необхідною для їдальні річчю – гарячою підставкою.
Є багато способів придбати гарячу підставку: її можна купити в магазині, а можна зробити самостійно: зшити, зв’язати, зробити з дерева. Сьогодні ми дізнаємося, як зробити плитку за допомогою DVD-дисків, прикрасивши їх вишивкою в техніці «нитка». У кожному сучасному будинку є диски, які прийшли в непридатність. Сьогодні ми даємо їм друге життя.
Учитель: — Хлопці, перед тим як приступити до роботи, треба спочатку згадати про техніку безпеки. (слайд)
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА ВИГОТОВЛЕННЯ СТЕНДІВ
Учитель: Хлопці, зверніть увагу на дошку перед вами ескіз, ось малюнок. Я підготувала для вас диски і сьогодні ми будемо на них вишивати.
Учитель: Подивіться, з яких елементів складається малюнок на диску?
Діти: куточки і завитки.
Учитель: Скільки куточків і завитків потрібно заповнити, щоб завершити роботу?
Діти: 12
Учитель: Тільки пам’ятайте, що робота має бути якісною та красивою.
Учитель: Хлопці, які помилки можна допустити в роботі з «ниткою»?
Діти: Ви можете заплутати нитку, вишивати неправильно.
Учитель: А якщо ви випадково помилилися і помітили помилку у своїй роботі, що ви робите?
Діти: Приклеїти нитку скотчем, повернути роботу назад.
Учитель: Хлопці, спробуйте підібрати правильні нитки за кольором.
Діти займаються вишивкою.
Учитель: Зараз ми будемо приклеювати другий диск з виворітного боку, щоб робота була міцною і красивою. Вставте між дисками петлю, щоб підставку можна було повісити на стіну як прикрасу. Така річ відмінно впишеться в інтер’єр їдальні, стане відмінним доповненням до полиці або стіни. Декоративна плита створить затишну атмосферу і додасть теплих ноток вашій кухні.
Крім того, декоративна термостійка для кухні також може стати чудовим подарунком до будь-якого свята. І якщо ти ламаєш голову над тим, що подарувати друзям в якості оригінального подарунка, думаю, ця ідея стане в нагоді.
Учитель: А тепер давайте подивимося, що у нас вийшло.
Діти показують свої роботи.
Учитель: Пропоную вам оцінити свою роботу. У вас на столі є смайли з посмішками: якщо ви виберете емодзі з великою посмішкою, то ви задоволені своєю роботою. Якщо ви виберете емодзі з меншою посмішкою, то ви не повністю задоволені своєю роботою. Якщо ви вибираєте емодзі з маленькою посмішкою, то ви не задоволені своєю роботою.
Діти вибирають смайлик.
Учитель: Сьогодні на уроці мені сподобалося,
(називаються імена дітей) дуже старанно виконували свою роботу, за старання дарую їм зелений — старанний смайлик.
(називаються імена дітей) нещодавно займаються «ниткою», тому працюють повільно, але дуже стараються, за бажання працювати даю їм помаранчевий – старанний смайлик.
(називаються імена дітей) на уроці все було зроблено акуратно, тому я даю їм червоний — акуратний смайлик.
Учитель (всього): Що потрібно людині, щоб створити затишний, красивий, теплий будинок?
Відповіді дітей:
Учитель: Я закінчу наш урок рядками вірштворіння:
Ви всі чудово попрацювали
І дечого навчився
Навіщо дітям
Потрібно навчитися рукоділля?
Бо це є в житті
Може стати в нагоді.
Адже ті ж ремесла
Вони дарують нам тепло, затишок,
Несуть радість у кожен дім
Настрій створюється.
Той, що зроблений вручну
Багатьох можна здивувати.
Ви також можете майструвати
І продавати, і дарувати.
Тож діти не лінуйтеся
Працювати із задоволенням
І з такими ремеслами
Ваші руки будуть золотими!
Бібліографія:
Список літератури для вчителя:
Антуганова Н. П. Незвичайні композиції // Школа і виробництво 1998 No 4 с. 62
Архангельська М. Вишивка на картоні // Школа і виробництво 1996 No 3 с. 58
Сімакова Є. В. Уварова О. В. Ізонитка // Школа і виробництво 1995 No 6 с. 58
4. Орешкова О. А. Творчі завдання для ізонітки // Народна творчість 1998 No 5 с. 77
5. Леонова О. В. Малюємо ниткою, М. 2004.
Список літератури для учня:
Гусарова Н.М. Техніка ізонітки для школярів. – С.-П.: Дитинство-Прес, 2007.

