Відкритий урок з технології «Шляхи здобуття професійної освіти» 8 клас
Реферати

Відкритий урок з технології «Шляхи здобуття професійної освіти» 8 клас


Відкритий урок технології

Автор: Куликова Антоніна Вікторівна

Місце роботи, посада: МБОУ ЗОШ No 19 м. Енгельс, вчитель техніки

Область: Саратовська обл

Клас: 8 клас; Учнів у класі: 12 чол

Тема: Технологія

Використані підручники та навчальні посібники: «Вибір професії». Підручник для учнів 8 класу навчальних закладів. / Ред. В. Д. Симоненко. – М.: «Вентана – Граф», 2010.

Використане обладнання: комп’ютер, проектор, екран, (ІКТ, слайд-презентація).

Для контролю використані матеріали: тести «Опитувальник-орієнтація» та експрес-діагностика «Темпераментна структура особистості».

Використовується DER: Інтернет-ресурси http://www.teksika.com/

Урок No22 Розділ: «Сучасне виробництво та професійна освіта»

Тема уроку: Шляхи здобуття професійної освіти

Мета уроку:

  1. Сприяти формуванню початкові знання про роль професії в житті людини та шлях здобуття освіти

Цілі уроку:

  1. Актуалізація знань;

  2. Ознайомити учнів з роллю професій у житті людини; навчити шукати інформацію про здобуття професії та освіти.

  3. Виховувати позитивне ставлення до життя; сприяти під час уроку формуванню інтересу до дослідницької роботи з необхідної теми

  4. Навчити розвивати вміння взаємодіяти в мікрогрупах у процесі виконання пошукових завдань; розвивати мовлення, пам’ять, ораторські здібності.

Тип уроку: навчально-пізнавальна – урок освоєння нових знань.

Методи уроку:

частковий пошук

пояснювально-ілюстративний, проблемний.

захист презентацій учнів про майбутні професії та шляхи отримання цих професій наш регіон.

Форма проведення: індивідуально-фронтальна, парилка, групова.

Міжпредметні зв’язки: географія, література.

Основні поняття: поняття професії, класифікація за галузями економіки, вибір професії, професійні якості людини, помилки у виборі професії, медичні протипоказання, шляхи здобуття освіти, пропозиції на регіональному ринку праці.

ПЛАН УРОКУ(1 урок — 45 хв.)

Ні. п/п

Етапи уроку

Час (хв)

я

Організація часу

2

II

Актуалізація попередніх знань.

Вступ до теми Шляхи здобуття професійної освіти»

3

Роль професії в житті людини Професійні якості особистості. Шляхи здобуття професії та освіти. Пропозиції на регіональному ринку праці.

п’ять

Закріплення та застосування вивченого матеріалу (це було домашнє завдання – знайти матеріал про майбутні професії учнів, шляхи здобуття цих професій та освіти). Отриманий матеріал подати у вигляді доповіді чи презентації до наступного уроку.

Навчально-тренувальна частина – учні були поділені на групи за інтересами.

яII

Дослідження нової теми: продовження вивчення теми «Шляхи отримання професійної освіти»

Основні поняття: помилки у виборі професії, медичні протипоказання, шляхи здобуття освіти, пропозиції на регіональному ринку праці – виступ вчителя, демонстрація вчителя презентації «Вибір професії».

10

яВ

Закріплення вивченого матеріалу. Звіт студента про виконану роботу: презентація з доповідями та презентаціями (захист проектів)

15

В

Контроль набутих знань

Тестування

п’ять

VI

Рефлексія уроку.

3

IX

Прибирання робочого місця. Домашнє завдання.

2

Під час занять:

1. Організаційна частина.

1.1 Перевірка наявності учнів.

1.2 Перевірка готовності до уроку.

1.3 Повідомлення теми та мети уроку. Слайд № 1, 2, 3.

2. Актуалізація попередніх знань.

2.1 Підсумкова бесіда: проблемні питання, уточнення, доповнення, підведення підсумків. Слайд № 4, 5, 6, 7.

Учитель ставить учням запитання:

1. Роль професії в житті людини?

2. Які професійні якості людини необхідні при виборі професії?

3. Які способи здобуття професії та освіти ви знаєте?

4. Як я можу шукати інформацію про професії, навчальні заклади та пропозиції на регіональному ринку праці.

3. Вивчення нового матеріалу з теми: «Шляхи здобуття професійно-технічної освіти».

Учитель, схвалюючи відповіді учнів, пропонує перейти до наступного слайду, продовжує вивчення теми «Шляхи здобуття професійно-технічної освіти». Слайд № 8-15

Основні поняття: помилки у виборі професії, медичні протипоказання, шляхи здобуття освіти, пропозиції на регіональному ринку праці – виступ вчителя, демонстрація вчителя презентації «Вибір професії».

Переходячи до кожного наступного слайду, вчитель продовжує опитування.

Закріплення та застосування вивченого матеріалу

Закріплення та застосування вивченого матеріалу було домашнім завданням.

1. Провести дослідження щодо потреб професій на ринку праці нашого регіону. Шляхи здобуття професій та освіти.

2. Отриманий матеріал подати у вигляді доповіді чи презентації до наступного уроку.

Навчально-тренувальна частина – учні були поділені на групи за інтересами.

4. Виправлення нового матеріалу:

Звіт учнів про виконану роботу: презентації та презентації студентів (захист проектів).

1) Виступ групи No1 (3 особи) – презентація презентації «Медичні працівники». Учні одягли медичні халати та продекламували уривок з вірша С.Михалкова «Яким бути?».

Мої роки ростуть

буде сімнадцять.

Де мені тоді працювати?

що робити?…

хороший інженер,

і лікар

краще,

Пішов би лікувати дітей,

дозвольте мені навчати.

2) Виступ групи No2 (2 особи) – презентація презентації «Професія вихователя». Дівчата розіграли міні-сценок про дитячий садок.

Виступ групи No3 (3 особи) — презентація доповіді «Порядок потрібен», про професії правоохоронних органів. Студенти одягли камуфляжну форму та взяли естафету працівника ДАІ.

Виступ групи No4 (3 особи) – презентація презентації «Професії громадського харчування». Учні одягли кухарські шапки, білі фартухи та принесли готову страву з печивом, яким потім пригостили всіх присутніх.

5.Контроль

Учитель пропонує учням виконати завдання на тестах, щоб визначити їхні нахили та тип темпераменту, що в майбутньому може допомогти у виборі майбутньої професії.

Учні виконують завдання самостійно.

Учитель підбиває результати і виставляє бали в таблицю контролю знань.

6. Рефлексія

Студенти проводять самооцінки виконаної роботи, зробити висновок, що знання та вміння, отримані в результаті навчання, стануть у пригоді не лише на уроці, а й у житті кожного.

Учитель запитує учнів про те, що їм сподобалося на уроці? Ви задоволені своїми результатами?

Відповідь учнів.

Оцінювання уроку. Домашнє завдання на дошці, учні записують його в щоденник.

Урок закінчено. Спасибі. До побачення.

Використані підручники та навчальні посібники: «Технологія. Службова праця ”Підручник для учнів 8 класу навчальних закладів. / Ред. В. Д. Симоненко. – М.: «Вентана-Граф», 2010.

Використане обладнання: комп’ютер, проектор, екран, (ІКТ, слайд-презентація),

Для контролю використані матеріали: тести «Опитувальник-орієнтація» та експрес-діагностика «Темпераментна структура особистості». Використані COR: Інтернет-ресурси http://www.teksika.com/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *