Урок для 7 класу на тему: «Справжні ремесла казахського народу. Узагальнення»
Реферати

Урок для 7 класу на тему: «Справжні ремесла казахського народу. Узагальнення»


Урок — фольклор з техніки

у 7 класі

Тема: «Справжні ремесла казахського народу. Узагальнення»

Цілі: Підручники:

— Ознайомлення дітей з видами декоративно-ужиткового мистецтва і

область їх застосування;

-узагальнення, систематизація та творче застосування ЗУН, зв’язок нового с

отримано раніше.

когнітивні:

розвивати вміння виділяти головне з великої кількості інформації

і перенести наявні знання та навички в нову ситуацію;

— розвивати розумову активність, творчі здібності учнів.

Освітня:

— виховувати естетичний смак, почуття прекрасного;

— виховувати вміння вписуватися у відведений час

Метод навчання: наочна – демонстрація з елементами інсценізації

Міждисциплінарна комунікація: музика, казахська мова та література

Обладнання, оглядовість: казахські народні костюми, музичний супровід, учнівські вироби, реквізит.

План уроку:

1. Організаційний момент (3 хв.)

2. Постановка цілей уроку (2 хв.)

3. Відтворення набутих знань шляхом інсценізації. (30 хв)

4. Заключна частина, підведення підсумків (5 хв).

Під час занять:

Вступне слово вчителя:

Здрастуйте, шановні вчителі та гості нашого уроку з техніки, який називається «Справжні ремесла казахського народу». Сьогодні ми розповімо вам про те, чим займалися казахи, як вони, ведучи кочовий спосіб життя, вміли підтримувати затишок і порядок в домі. Ви також продемонструєте всі свої знання та вміння, які ви набули за ці 3 роки і які обов’язково знадобляться у вашому майбутньому житті. Дуже скоро ви виростете, станете господинями у власному домі, ведете господарство, ростите дітей… Подивимося, як ви готувались до дорослого життя, чого навчилися і що знаєте.

Звучить народна музика, фон складається з побутової сцени звичайної казахської родини.

Учитель: Протягом багатьох століть степ був святинею для кочівників. Вона його годувала й прихистила; Протягом століть казахи селилися в степу, випасали худобу, створювали сім’ю. Вона навчила казахів-кочівників жити на цій землі, виховувати дітей, навчати їх ремеслу.

1 учасник: «Приготування баурсаків»

Для приготування баурсаків знадобиться: 4 миски борошна, 20-30 г дріжджів, півмиски води, 1 чайна ложка цукру, 1/5 миски молока або айрана, 2 ст. ложки розтопленого вершкового масла, 2 миски рослинної олії.

Дріжджі з цукром розводять водою з розрахунку 1/2 миски. Коли з’явиться піна і збільшиться маса, закваска готова. До борошна додають айран або молоко, розтоплене вершкове масло і змішують з готовою закваскою. Тісто замішують, поміщають в чашку, присипану борошном, закривають і ставлять на 2-3 години в тепле місце. Після того як тісто піднялося, його ріжуть невеликими шматочками, розкачують завтовшки 1-0,5 см, нарізають ромбами і обсмажують в киплячій олії до золотистого кольору.

2 учасник: «В’язання гачком»

В’язання гачком – це різновид рукоділля. Гачком в’яжуться найрізноманітніші вироби: від маленьких сувенірних виробів до великих шарфів, одягу, килимів, серветок і т. д. Для в’язання потрібні гачки і нитки різної товщини. З тонких ниток можна зв’язати красиву ажурну блузку, комірець, серветку, а з товстих вовняних – килимки, підставки, шкарпетки і т. д. В’язання бувають круговими і прямокутними. В’язання гачком розвиває уяву, уважність і пальчики.

3 учасник: «Робота з бісером»

Бісероплетіння має дуже давню історію. Єгиптяни першими навчилися виготовляти бісер, після них бісер з’явився в Римській імперії. Бісер — скляний бісер, діаметр якого не перевищує 2-3 мм. Бісер, довжина якого 5-8 мм, називається скляним бісером; він круглий і гранований. Останнім часом повсюдно відроджуються школи бісероплетіння. Бісероплетіння знову в моді, про що свідчить його використання провідними кутюр’є світу.

4 учасник: «Додаток»

Аплікація – один із видів зорової техніки, заснований на вирізуванні та наклеюванні, пришиванні різнокольорових шматочків будь-якого матеріалу на тканину чи папір. Аплікація може бути предметною, сюжетною та декоративною. За способом виготовлення аплікація може бути виготовлена ​​з тканини, паперу, дерева, шкіри, соломи, натурального матеріалу тощо.

У Стародавньому Казахстані кочовий одяг і предмети, пов’язані з традиціями кочового життя, прикрашали візерунками-аплікаціями. Особливо широко застосування знайшло застосування в орнаментації настінних і підлогових покриттів казахів — тускіізахів, сірмаків.

Послідовність роботи:

1. Замальовка

2. Вибір матеріалу

3. Вирізання деталей

4. Викладення деталей на фоні та їх приклеювання

5. Сушка аплікації.

5 учасник: «печворк мозаїка»

Печворк мозаїка – це техніка виготовлення виробу шляхом складання візерунка зі шматочків тканини різного кольору та конфігурації. Збір деталей здійснюється шляхом з’єднання їх з виворітного боку. Печворк мозаїку використовують у виготовленні курак корпе, ковдр, стінових панно, предметів побуту. Найбільш підходящими тканинами для виготовлення корпе є оксамит, велюр, вельвет, плюш яскравих, соковитих кольорів.

Печворк мозаїка використовується тільки на лицьовій стороні виробу; для виворітного боку беруться звичайні бавовняні тканини.

6 учасник: «Вишивка»

Процес вишивки — ручна робота. Найпоширенішими техніками вишивки є вишивка хрестиком, кольорова гладдю, ланцюжкова.

У Казахстані вишивка виникла в 12-13 століттях. Про це свідчать фрагменти одягу та предметів побуту, оздоблені золотими та срібними нитками. Узорами для вишивки служили казахські народні орнаменти, які відображали природу, навколишнє середовище, побут і побут казахів. Вишивку проводили тонкими голками та нитками муліне, які мають сильний колір. Як допоміжний інструмент використовується обруч.

США імені М. Макатаєва

Урок — фольклор з техніки

у 7 класі

«Оригинальні ремесла

казахський народ»

Викладач: Кім Т.Г

від Толе бі

2007 рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *