Сценарій «З'єднання нагрудника з поясом і низом фартуха»
Реферати

Сценарій «З’єднання нагрудника з поясом і низом фартуха»


Цілі уроку:

навчальний — навчити правильному з’єднанню нагрудника з поясом і нижньою частиною фартуха; розвивати вміння користуватися інструкційними картками;

розвивається — розвивати самостійні виконавські навички, логічне мислення, координацію рухів рук;

навчальний — виховувати естетичний смак, уважність, прищеплювати навички культури праці та акуратності.

Методичне обладнання уроку:

Матеріально-технічна база:

  • швейні машини, праска, прасувальна дошка;

  • ножиці для тканини, шпильки, голки, нитки, олівець або мило;

  • вирізати деталі.

Дидактичний супровід:

  • підручник: »Технологія. Обслуговуюча праця. 5 клас за редакцією Симоненко В.Д.;

  • трудова книжка;

  • інструкційні картки;

  • зразок виробу – фартух;

  • матеріали для контролю знань учнів: картки із завданнями; випробування;

  • ілюстрації російського та калмицького національного костюма.

Методи навчання: пояснювально – ілюстративна, практична робота.

Форми організації пізнавальної діяльності учнів:

Тип уроку: комбінований.

Міжпредметні зв’язки: історія, ІКРК.

План уроку:

  1. Організація часу.

  2. Оновлення знань.

  3. Вивчення нового матеріалу.

  4. Фізкультмінутка.

  5. Первинна перевірка оволодіння знаннями.

  6. Практична робота.

  7. Підсумок уроку.

  8. Домашнє завдання.

  9. Прибирання робочого місця.

Під час занять

1. Організаційний момент:

Учитель. Привіт дівчата. Приємно познайомитись. Чи всі сьогодні на уроці? Спасибі. Тож почнемо…

Учитель. Щоб дізнатися тему нашого уроку, вам потрібно відгадати російську народну загадку: «Надію — ободок зменшить,

Зніму — впаде, як змія,

Не дає тепла, але без нього холодно.

Молодець, правильно, це ремінь.

Тема сьогоднішнього уроку «З’єднання нагрудника поясом і низом фартуха». Мета нашого уроку: навчитись правильному з’єднанню нагрудника з поясом і низом фартуха.

2. Актуалізація знань.

2.1 Перевірка знань матеріалу минулих занять за картками завдань (додаток 1):

«СТАРОВНІ ЛІТЕРИ»

Вставте пропущені голосні, і ви зможете прочитати назви різних технологічних термінів.

VL-KN- TK-H-STV-

ПР-ДН- — ППР-ЧН- — НТ

TK-N DLV- — NT

PR-PL-TN- — BL-VK-

(волокно, ткацтво, прядіння, поперечна нитка, тканина, лобарна нитка, плетіння, шпильки).

«ЕРУДИТ»

Необхідно розшифрувати назви різних технологічних термінів.

Х

І

Т

ДО

АЛЕ

В

б

В

Т

ПРО

ДО

Е

X

Л

ПРО

п

В

Л

ВІД

Т

Е

Ф

ПРО

ДО

В

Р

В

ПРО

IN

Р

Е

ПРО

ВІД

Х

ПРО

ПРО

Р

Х

ДО

АЛЕ

IN

М

ВІД

Л

Е

Х

АЛЕ

ДО

Т

б

І

Г

Л

АЛЕ

(шов, шовк, поділ, бавовна, нитки, шерсть, голка, льон, стібок, качок)

2.2. Розмова на тему:

1. До якого виду одягу відноситься фартух? (Виробництво одягу).

2. Для чого призначений цей вид одягу? (Захищає одяг робітника від забруднення).

3. З якою метою ми виготовляємо саме цей вид одягу цього навчального року? (З метою використання як спецодяг у 6-7 класі).

4. Де ще знайшов своє застосування фартух? (у національних костюмах різних національностей: татарському, українському, мордовському, чуваському та ін., не так давно він був частиною шкільної форми: білий фартух для особливих випадків і чорний для повсякденного носіння).

5. З яких частин складається фартух? (низ, нагрудник, лямки, кишені, пояс.)

3. Вивчення нового матеріалу.

Повідомлення інформаційної інформації.

Учитель. Давайте поглянемо на історію створення одягу. Первісній людині потрібні були вільні руки для носіння зброї та знарядь праці. Основною основою одягу служив пояс, розташований на талії. Надалі на пояс почали щось надягати — з’явилися фартухи, спідниці, штани (в даний час спідниці і штани називають поясними виробами.

Пояс є незамінною частиною традиційного костюма. У російському костюмі поясу надавалося велике значення, його дарували кожному при хрещенні. Ходити без пояса, а особливо молитися вважалося непристойним. Також пояс був частиною багатьох церемоній, наприклад, весілля. Червоний пояс, подарований чоловікові, захищав його від наклепів і лихих людей. Дівчата носили на поясах вишиті кишені — так звані гурмани, жінки — гаманці для грошей, чоловіки — гребінці, кишені.

Національний калмицький костюм також має пояс. Його носили чоловіки, хлопці та дівчата. Пояси були як прості, так і багато прикрашені сріблом.

Пояс є як частиною одягу, так і самостійним аксесуаром залежно від призначення. У нашому випадку пояс з’єднає нагрудник з низом фартуха, а під час роботи готового виробу дозволить нашому фартуху триматися на лінії талії.

Вступне навчання.

Учитель. З’єднання нагрудника, пояса і нижньої частини – найскладніша і відповідальна частина роботи з виготовлення фартуха. А тепер ми повинні детально дізнайтеся про з’єднання нагрудника з поясом і нижньою частиною фартуха. А допоможе нам у цьому інструкційна картка.

Послідовність роботи:

1. Позначте крейдою середину пояса, нагрудника і низ фартуха. Нижню частину фартуха кладемо перед собою виворітним боком до себе. Кладемо нагрудник на низ фартуха правою стороною до себе. Надягаємо зріз пояса на нагрудник виворітним боком до себе.

2. Верхній зріз нижньої частини фартуха поєднуємо з нижнім необробленим зрізом нагрудника і одного боку пояса. За допомогою шпильок подрібнюємо їх разом. Змітаємо всі деталі фартуха на відстані 1 см від верхнього зрізу. Подрібнюємо. Видаліть наметні нитки.

3. Вимкніть ремінь нагрудником вгору. Згинаємо пояс так, щоб його сторони вирівнялися. Помічаємо і сточуємо кінці пояса до бічних зрізів фартуха. Зріжте припуски на шви в кутах, залишивши 0,3 см.

4. Виверніть кінці ременя на правий бік. Другий зріз пояса відгинаємо на лицьову сторону нижньої частини фартуха на 1 см. Помічаємо, закриваючи шовний шов на 0,2 см.

5. З лицьового боку прокладаємо машинну волосінь у шов кріплення пояса. Знімаємо стібки наметки, наметки, пропрасовуємо пояс.

(Аналізуємо послідовність з’єднання нагрудника з поясом і нижньою частиною фартуха. Попутно показую та пояснюю повузлову обробку).

4. Фізичне виховання.

Учитель. А зараз ми трохи відпочинемо.

«Летять лебеді, махають крилами,

Присідайте над водою, похитайте головою.

Гордо і важливо, вони вміють триматися,

Тихо, мовчки сядьте на воду.

Ip: руки в сторони; 1-2 — руки вгору; 3-4 — руки вниз; 5-6 — сісти, обійняти коліна; 7 -8 — дивитися вправо, вліво; 9-10 встати, руки за спиною, підняти голову; 11-12 тихо сидять за партою.

5. Первинна перевірка засвоєння знань.

Учитель. Для плідної роботи на сьогоднішньому уроці нам необхідно згадати, про що ми сьогодні говорили на уроці, і відповісти на ряд запитань.

Хто підкаже, в якій послідовності з’єднується нагрудник з поясом і нижньою частиною фартуха? Чим ми будемо вивертати кінці ременя на лицьову сторону?

Молодці, абсолютно правильно!

6. Практична робота

1. Інструктаж з техніки безпеки.

Учитель. Сьогодні будемо виконувати ручні, машинні, волого-теплові роботи. Перед початком роботи необхідно запам’ятати правила техніки безпеки. (Діти називають правила боротьби з туберкульозом)

— Знати кількість голок, шпильок, взятих для роботи. Після закінчення роботи перевірте їх наявність. Обов’язково знайдіть втрачену голку (шпильку).

— Під час роботи встромляйте голки та шпильки тільки в подушку і ні в якому разі не беріть їх у рот, не встромлюйте в одяг.

— Шматочки зламаної голки зібрати і передати вчителю.

— Покладіть ножиці праворуч із закритими лезами, спрямованими від вас.

— Передайте ножиці кільцями вперед, із закритими лезами.

При роботі на швейній машині.

— Зверніть особливу увагу на всі рухомі частини швейної машини.

— Не чистіть і не змащуйте машину під час роботи.

— На платформі повинні бути тільки заготовки.

— Перед шиттям на машині у виробі не повинно бути шпильок чи голок.

Під час волого-теплової обробки.

— Установіть положення термостата відповідно до типу тканини, що обробляється.

— Приступаючи до прасування, слід перевірити, чи праска чиста і чи не перегріта.

— Виконуйте волого-теплову обробку, стоячи на гумовому килимку

— Вмикайте та вимикайте праску сухими руками, тримаючись за корпус штепсельної вилки, а не за шнур.

— Поставте праску на спеціальну підставку.

— Виріб прасують справа наліво, у напрямку спільної нитки.

2. Цільові відвідування студентських робочих місць:

— Обхід для перевірки початку роботи;

— Обхід для перевірки вміння учнів користуватися інструкційними картками;

— Байпас для перевірки правильності виконаної роботи;

— Обхід з метою індивідуального інструктажу з відставанням учнів — пояснення навчального матеріалу, показ виконання прийомів роботи.

3. Самоконтроль. Під час роботи учні здійснюють самоконтроль для контролю якості згідно з інструкційною карткою:

1. Рівномірність ширини кінців пояса.

2. Чи правильно вийшли кути

3. Якість лінії, що прокладається.

7. Підсумок уроку.

Учитель. Отже, ми познайомилися з історією появи пояса. Ми познайомилися з технологією з’єднання нагрудника з поясом і нижньою частиною фартуха. Ми виконали практичну роботу. Що нового, цікавого ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

(Аргументація та виставлення оцінок у класному журналі та в щоденниках учнів).

8. Повідомлення та коментування домашнього завдання.

Учитель. Усно опишіть технологію з’єднання нагрудника з поясом і нижньою частиною фартуха своїй мамі, бабусі чи молодшій сестрі. Повторення — мати навчання. Прочитайте & 14, с. 76-78, дайте відповіді на запитання.

9. Роботи з прибирання.

Додаток 1

«СТАРОВНІ ЛІТЕРИ»

Вставте пропущені голосні, і ви зможете прочитати назви різних технологічних термінів.

VL-KN- TK-H-STV-

ПР-ДН- — ППР-ЧН- — НТ

TK-N DLV- — NT

PR-PL-TN- — BL-VK-

«ЕРУДИТ»

Необхідно розшифрувати назви різних технологічних термінів.

Х

І

Т

ДО

АЛЕ

В

б

В

Т

ПРО

ДО

Е

X

Л

ПРО

п

В

Л

ВІД

Т

Е

Ф

ПРО

ДО

В

Р

В

ПРО

IN

Р

Е

ПРО

ВІД

Х

ПРО

ПРО

Р

Х

ДО

АЛЕ

IN

М

ВІД

Л

Е

Х

АЛЕ

ДО

Т

б

І

Г

Л

АЛЕ

Таблиця нижче містить 10 слів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *