Реферати

Розробка уроку з технології Зорові ілюзії в костюмі, 7 клас


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ СЕРЕДНЯ НАВЧАЛЬНА ШКОЛА № 32

МУ КАНІВСЬКИЙ РАЙОН

(МОУ СОШ № 32)

Підсумок уроку з техніки

7 клас

Зорові ілюзії в костюмі.

Підготував учитель технології та креслення

Недбайло Ніна Михайлівна

СВ. Новомінська 2014

Тема уроку: Зорові ілюзії в костюмі.

Цілі уроку:

1. Навчіть користуватися законами зорових ілюзій при виборі стилю виробу. Дайте уявлення про зорові ілюзії в одязі. Сприяти застосуванню набутих знань на практиці.

2. Розвивати мислення увагу, пам’ять (аналіз, порівняння, уява); поповнити словниковий запас. Продовжуйте розвивати творчі здібності.

3. Виховувати ідейний світогляд.

Тип уроку: урок отримання нових знань.

Обладнання: мультимедійний комплекс.

CER: «Візуальні ілюзії в костюмі», Презентація Microsoft потужність точка.

План уроку.

1 Організаційний момент

2 Повторення: роздаю листівки для виконання тесту (тестовий слайд No3)

На виконання тесту 5 хвилин

1. Під час вимірювань запишіть повністю (не вдвічі) значення:

але). Ді;

б). St;

в). сб;

G). ssh;

2. Позначте, який ручний шов використовується для виконання операції «наметування».

деталі»:

а) шов «назад голка»;

б) шов «вперед голку»;

в) петельний шов;

г) ланцюговий стібок;

3. Розмір жіночого одягу визначається виміром:

а) ширина грудей

б) половина талії

в) окружність стегон

г) довжина спини до талії

г) бюст

4. При обробці плечових і бічних зрізів використовуються шви:

а) складена враутюжка;

б) токарні;

в) стібка прасування;

г) подвійний;

д) підгин із закритим зрізом.

5. Швейні вироби плечової групи включають:

а) спідниця-штани;

б) сарафан;

в) сукня;

г) спецодяг;

г) жилет.

3. Допис на нову тему:

Якщо простежити всю історію розвитку костюма, то побачимо, як «звузили» талію за допомогою дуже широких спідниць і туго затягненого корсета, підняли лінію талії, щоб ноги здавалися довшими, прикрашали шию. величезний «млиновий» комір, що створює ілюзію маленької голови тощо.

Кожній людині від природи дано: певна статура, зріст, характерні риси обличчя. Вони рідко бувають ідеальними, але будь-яка дівчина (жінка) хоче бути красивою, привабливою. Це можливо, якщо вивчити сильні і слабкі сторони своєї зовнішності. Маючи знання про свою фігуру і володіючи методами її корекції, ви зможете підкреслити достоїнства або приховати недоліки.

Формуючи певне візуальне сприйняття фігури, сучасний дизайнер використовує різноманітні прийоми та прийоми. З одного боку, це може надати фігурі певний візуальний ефект (тобто зробити повну фігуру стрункішою, відвернути увагу від проблемної зони тощо) за допомогою конструктивних і моделюючих ліній.

Сьогодні ми познайомимося із законами зорових ілюзій, звернувшись до мультимедійної презентації: «Закони зорових ілюзій».

Ілюзія — це спотворене сприйняття реальності оком. За допомогою зорових ілюзій виникає оптична ілюзія. Це найбільш численні і дивовижні ілюзії, їх ще називають оптичними ілюзіями. (слайд №4)

Зорові ілюзії не тільки дозволяють фігурі виглядати більш-менш ідеально, але й забезпечують певне естетичне сприйняття художнього образу моделі.

Розглянемо основні зорові ілюзії, які потрібно знати при моделюванні одягу.

Ілюзії заповнення пробілу на площині. (слайд №5)

На зображенні але два квадрати здаються різними за розміром. На зображенні фігури розділені вертикальними і горизонтальними лініями. Це створює враження. Щоб перша фігура була більш витягнута, а друга сплюснута. На зображенні в квадрати розтушовуються в тих же напрямках, але більш частими лініями, і виникає протилежне враження.

Насправді всі ці квадрати однакового розміру.

Подібні явища спостерігаються і в костюмі. Вертикальні лінії – візуально стрункішають фігуру, але якщо вони нечасті; горизонтальні — не завжди повні.

ілюзія контрасту розміру (слайд № 6) проявляється у посиленні враження від сприйняття об’єкта в порівнянні з чимось протилежним. Маленьке поруч з великим здається меншим; широкий поруч з вузьким — ширший. Якщо гострий кут уявного трикутника лежить посередині лінії талії, а його розбіжні промені лежать на лінії грудей, то остання візуально розширюється, і лінія талії здається вужчою. Використовуючи ці прийоми, можна візуально «розширити» стегна

Ілюзія колірного контрасту. (слайд № 7) Біле коло на слайді здається більшим за таке ж чорне. Перевіримо розміри фігур за шаблоном: кола і першої, і другої фігури однакові.

Дівчина в білому костюмі виглядає повніше, а темний колір (не обов’язково чорний) візуально стягує її фігуру.

Ілюзія Мюллера-Лейнера (назва походить від назви) (слайд No 8). А якщо необхідно візуально подовжити коротку шию людини, то виріз виробу виконується у вигляді гострого кута, зверненого вниз. Ця ж техніка використовується для візуального звуження талії.

Приклади використання законів зорових ілюзій у костюмі. Великі кишені візуально розширюють стегна. Пом’якшувальні лінії в костюмі бувають поздовжні та діагональні. Широкополі капелюх необхідний, щоб врівноважити фігуру з широкими стегнами або пишною спідницею (слайд №9)

Ілюзія недооцінки гострого кута. Дві паралельні лінії візуально згинаються, коли на них накладається багато інших, утворюючи гострі кути в першому випадку і тупі в другому. Перевіряємо це, поєднуючи лінії.

Використовуючи цю ілюзію, можна візуально зменшити (рис. А) або збільшити (рис. Б) об’єм грудей за допомогою конструктивних ліній сукні. (слайд №10)

Наведемо інші приклади. Довгий приталений піджак не йде на маленьку фігуру. Жінці з такою фігурою не варто носити облягаючий одяг з горизонтальною окантовкою і блузки без рукавів, широкі рукави і повну спідницю.

Елементи трикутної форми підкреслюють приємні лінії фігури і приховують небажані. (Слайди No11)

Вертикальні лінії в одязі візуально подовжують фігуру, підкреслюють гармонійність.

Горизонтальні — більш статичні, візуально зменшують вертикальні розміри моделі.

Вигини, овальні лінії створюють м’яку форму, плавність. (Слайди No12)

Знаючи закони зорових ілюзій, можна візуально змінити фігуру людини: зменшити або збільшити, розширити або звузити, приховати недоліки. АЛЕ, ілюзії впливають не на всіх людей однаково: на одних вони активно впливають і можуть «відрадити» навіть знання цього предмета, а на інші діють слабко.

Ілюзії не завжди можуть зіграти позитивну роль. Якщо їх не знати, не враховувати, то при певних співвідношеннях частин одягу і фігури може статися збочення композиційного оформлення. а також надати нестандартній або повній фігурі певного візуального ефекту. В останньому випадку дизайнер вимагає особливої ​​уваги і такту. У цьому випадку можна використовувати два абсолютно різні методи:

підкреслюючи достоїнства фігури

приховування недоліків.

Перший спосіб іноді називають «французьким», а другий – «російським». Наприклад, тонку талію повної жінки можна підкреслити кроєм одягу або красивим декоративним елементом (поясом), що привертає увагу. З іншого боку, таку ж фігуру можна одягнути в сукню в пряму смужку.
Що, на вашу думку, тут краще (слайд 14)

4. Закріплення нових знань.

Для закріплення набутих знань будемо виконувати завдання в групах:

Використовуючи шаблон непропорційної жіночої фігури, створіть ескізи моделей костюмів, які приховують недоліки цієї фігури і підкреслюють її достоїнства.

Складіть словесний опис особливостей фігури та обґрунтуйте вибір моделей костюмів, враховуючи закони зорових ілюзій (додаток 1)

5. Виступ груп.

6. Підведення підсумків уроку. Оцінка.

Список використаної літератури:

  1. Технологія «Обслуговуюча праця» 7 клас — Синиця Н.В.Симоненко В.Д. «Вентана Граф» 2010р.

  2. Ерзенкова Н. В. «Мистецтво красиво одягатися» Рига «ІНПАКТ» 1990 рік

  3. Махмутова Г.І. «Конструюємо, моделюємо, шиємо» Москва «Просвіта» 1994 р.

  4. Орлова Л. В. «Азбука моди» Москва «Просвіта» 1988р

ДОДАТОК 1

Розробка уроку з технології Зорові ілюзії в костюмі, 7 клас

Розробка уроку з технології Зорові ілюзії в костюмі, 7 клас

Розробка уроку з технології Зорові ілюзії в костюмі, 7 клас

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *