ПЛАН – ПІДСУМОК уроку за технологією «Кухонне начиння та догляд за ним» 5 кл.
Реферати

ПЛАН – ПІДСУМОК уроку за технологією «Кухонне начиння та догляд за ним» 5 кл.


ПЛАН – ПІДСУМОК УРОКУ

Розділ: «Технологія переробки харчових продуктів. Приготування їжі.

Тема: «Кухонне начиння та догляд за нею».

Вік: 5 клас.

Цілі:

Дидактичний:

Розробка:

Вихователі:

Завдання:

Дидактичний:

  • ознайомитися з видами кухонного начиння, основним набором,

  • Ознайомтеся з правилами миття посуду.

Розробка:

  • розвивати навички догляду за кухонним начинням як засобом збереження здоров’я,

  • розвивати спостережливість у роботі; пізнавальні інтереси та логічне мислення.

Вихователі:

  • виховувати естетичний смак,

  • виховання співпраці в команді.

Обладнання: робоче місце вчителя, плакат посуду, зразки посуду та кухонного начиння.

ПІД ЧАС ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент уроку /3 хв./. Перевірка готовності учнів до уроку. Оголошення цілей і завдань.

2. Вивчення нового матеріалу /16 хв/. Кухня являє собою приміщення для приготування їжі, обладнане спеціальним обладнанням та необхідним посудом. Кухонний посуд і техніка необхідна для зберігання їжі до і після приготування, для приготування їжі та подачі її до столу, а також для будь-яких побутових потреб.

Яким посудом користуєтесь ви і ваші мами? (відповіді дітей)

Залежно від матеріалу, з якого виготовлено кухонне начиння, буває металевий, керамічний, скляний і пластиковий. Познайомимося з основними предметами кухонного начиння та посуду. Як ви думаєте, на цьому малюнку представлений весь необхідний посуд і кухонне начиння. Які ще страви ви б включили в цей малюнок. Давайте з вами дізнаємося, яким має бути основний набір кухонного начиння та посуду (відповіді дітей).

Кухонне начиння: каструлі різної ємності (від 1 до 5 літрів), деки та форми для запікання, сковороди (тефлонові, чавунні, емальовані), каченята.

Кухонний посуд: набір добре заточених ножів, друшляк, сито, обробні дошки, качалка, часникодавка, кухонний молоток, лійка, кухонні ложки, виделки, лопатки, терки, кухонний годинник — таймер , фольга для випічки, кондитерський шприц тощо.

Особливу увагу зверніть на маркування обробних дощок: CO, VO, SR, BP, CM, VM, X, G (плакат «Організація робочого місця»).

Крім кухонного посуду, у вас повинен бути набір столового посуду: глибокі, маленькі, закусочні та десертні тарілки, посуд різних розмірів, супниця, соусники, прилади для приправ, набори ножів, виделок, ложок, а також чай і кавовий посуд (плакат «Їдальний набір посуду»).

Бездоганно чисте кухонне начиння – це перша умова, яка забезпечує гігієну їжі, а отже, і наше здоров’я. І все ж від чистоти посуду залежить смак їжі. Ні для кого не секрет, що догляд за посудом і кухонним приладдям – справа непроста і не дуже приємна.

Підраховано, що середня сім’я з 4 чоловік: батьки і 2 дитини, повинна вимити 18 000 ножів, ложок і виделок за рік; 13 000 тарілок; 800 чашок та багато інших страв, які важать понад 5 тонн.

Чи можна мити посуд? У якому порядку ви це робите? Спробуйте визначити правила миття посуду:

  1. Посуд слід вимити відразу після використання.

  2. Необхідно розподілити брудний посуд за видами: чайний, столові прибори, столові прибори, кухонний — і мити їх у такій же послідовності, попередньо очистивши від залишків їжі.

  3. Мити посуд необхідно з обох боків, біля чайного посуду – особливо ретельно верхню частину, ту, до якої торкаються губи.

  4. Посуд після молока або розведених яєць миють спочатку холодною, потім гарячою водою.

  5. Керамічну посуд найкраще мити гарячою водою з содою, потім добре промити чистою водою.

  6. Посуд з антипригарним покриттям не можна терти жорсткою ганчіркою. Для догляду за нею використовуйте тільки губки і рідкі миючі засоби.

  7. Помитий посуд поміщають у спеціальну сушильну шафу або витирають чистим кухонним рушником.

Який засіб для миття посуду ви використовуєте? Назвіть їх (відповіді дітей).

Хороший господар не той, хто багато працює, а той, хто багато робить! Тому, беручися за будь-яку роботу, спочатку добре подумайте, як її робити розумніше.

А зараз я хочу показати вам мультфільм мого дитинства «Федоріно горе» за мотивами казки Корнея Чуковського (додаток 3). Перегляд мультфільму /6 хв/.

3. Самостійна робота учнів./15 хвилин/. Спочатку кожен учень самостійно вивчає завдання кейсу (додаток 1 «Роздатковий матеріал»). Потім учні поділяються на дві групи в ряди. Кожна група обирає доповідача. Далі далі обговорення. Після обговорення доповідачі від кожної команди дають відповіді на завдання кейсу. А опоненти можуть задавати власні запитання.

4. Закріплення пройденого матеріалу /5 хвилин/.

Питання для закріплення минулого:

  • Що таке посуд залежно від матеріалу, з якого він виготовлений?

  • Що входить в базовий набір кухонного начиння?

  • Що таке кухонне начиння?

  • Навіщо маркувати обробні дошки?

5. Підсумок уроку. Сьогодні на уроці ми познайомилися з кухонним і столовим посудом. Навчилася доглядати за нею. Здається, після сьогоднішнього уроку ви по-діловому та креативно підходите до нудного миття посуду. Сподіваюся, у вас ніколи не буде таких проблем, як у Fedora.

3. Методичні рекомендації під час уроку.


Цей кейс призначений для занять на уроках техніки в 5 класі. Висвітлює шкільні питання з теми
«Кухонне начиння та догляд» у розважальній формі. Основне завдання – сприяти активному засвоєнню навчального матеріалу, вільно орієнтуватися в питаннях, що вивчаються. Подолання труднощів, спроба думати, рефлексувати принесе не тільки глибоке пізнавальне задоволення, а й велику радість.

У процесі проведення уроку з використанням інформаційно-комунікаційних технологій проводиться різнорівневе навчання: рівень сприйняття навчального матеріалу, рівень відтворення знань, рівень оволодіння знаннями при змінених умовах, рівень отримання нових знань на основі на раніше придбані.

При вивченні нового матеріалу не варто сильно зациклюватися на поділі видів кухонного начиння. Учні самі в ході кейс-завдання повинні знайти відповіді.

Після перегляду мультфільму за казкою К.Чуковського «Горе Федоріно» буде корисно повернутися до образу Федори-нефрита на початку мультфільму і запитати: «Хто це чув чи бачив у нашому житті? сьогодні?». Дівчата наводять приклади, які найчастіше можна побачити з телепередач. Тут необхідно акцентувати увагу дітей на антисанітарії та відсутності екологічної культури, що часто призводить до погіршення здоров’я власника житла, а також сусідів по багатоквартирних будинках. Цей діалог повинен займати не більше 1-2 хвилин дорогоцінного часу уроку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *