Реферати

План – конспект уроку на тему: «Робота над творчим проектом» 6 клас


МБОУ «Волоконівська ЗОШ No 2 імені Героя Радянського Союзу генерал-майора Лазаренка І.С. Волоконівського району Бєлгородської області»

План — конспект уроку на тему:

«Робота над творчим проектом»

6 клас

Розроблено:

Савіна Н.Н.,

викладач технології

(обслуговуюча праця)

Селище Волоконівка 2014р

План – конспект уроку з теми

«Робота над творчим проектом»

клас: 6

Розділ: Творчий проект

Тема уроку: «Робота над творчим проектом»

Цілі:

Освітня — сприяти формуванню в учнів уявлень про проектну діяльність.

Розвивається — сприяти розвитку в учнів умінь порівнювати, аналізувати, виділяти головне, ставити запитання та відповідати на них;

створити умови для розвитку в школярів умінь складання плану роботи.

Освітня сприяють формуванню та розвитку естетичних та економічних якостей особистості.

Профорієнтація — сприяють формуванню знань і умінь об’єктивно здійснювати самоаналіз рівня розвитку своїх трудових якостей.

Тип уроку: вивчення нових знань і способів дій (сприйняття-осмислення)

Методи уроку: розповідь, пояснення, бесіда, переконання, вправи

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: парилка, індивідуальна, фронтальна.

Предмет праці: творчий проект

Міжпредметні комунікаціїКлючові слова: психологія, образотворче мистецтво, естетика, економіка, екологія.

Методичне обладнання уроку:

  1. Матеріально-технічна база:

— кабінет математики;

— комп’ютер; екран;

— зразки студентських проектів.

2. Дидактичне забезпечення:

— підручник,

— трудова книжка;

— матеріали для контролю знань учнів (картки – завдання);

— комп’ютерна презентація «Робота над творчим проектом»

Література:

  • Технологія: Підручник для учнів 6 класу загальноосвітньої школи (варіант для дівчат); ред. В. Д. Симоненко — М .: Вентана — Граф, 2003

  • Технологія. 6 клас (для дівчат): Конспекти уроків / Авт.- комп. І. В. Бобунова. – Волгоград: Учитель, 2003. – 92 с.

  • Кругліков Г. І. Практикум з курсу «Методика технології навчання». Ч. 1 – Курськ: Вид-во КДПУ, 1999

  • Журнал «Школа і виробництво» No 6 2002 р., No 2 2003 р., No 3 1998 р., No 5 1998 р.

Під час занять:

1. Організаційний момент:

— привітання;

— перевірка відвідування учнями;

— Заповнення вчителем класного журналу;

— перевірка готовності учнів до уроку;

— мотивувати учнів до праці;

— презентація учням плану уроку

2. Повторення вивченого матеріалу.

Опитування (усне).

— Що таке проект?

– Де ви вже натрапили на поняття «проект»?

— Що дає людині проектна діяльність?

(письмово)

Завдання: Встановіть послідовність виконання проекту

(Додаток 1).

Студенти. 1. На окремих аркушах учнів доповніть (заповніть) пропущені елементи.

2. Обміняйтеся парами та завірте в зошитах.

3. Оцініть виконану роботу (у парах)

Учитель. Дівчата, складіть, будь ласка, алгоритм етапів проекту, використовуючи ці слова.

Довідкові слова: підготовчий етап, завершальний етап, технологічний етап, етап проектування.

Тема уроку: Робота над творчим проектом. (слайд-шоу №1)

Сьогодні ми попрацюємо на підготовчому етапі.

Об’єктивний — удосконалення своїх можливостей у сфері проектної діяльності (слайд No2)

План уроку: (слайд №2)

  1. Поясніть проблему і потребу.

  2. Виберіть модель. Опишіть зовнішній вигляд моделі.

  3. Виберіть матеріали, інструменти та обладнання

3. Актуалізація суб’єктивного досвіду пізнання

Учитель. На минулому уроці ми визначили для себе проблему, над якою працюватимемо – це свята. Вони приносять багато веселощів і радості в наше життя. Одним із важливих атрибутів свята є подарунки. (Демонстрація подарункових виробів)

Студентське повідомлення по темі «Етикет. Правила дарування подарунків

Учитель. У потребі завжди виникає питання — що подарувати? Яким повинен бути подарунок, щоб подарувати людині задоволення? Давайте обговоримо з вами. Який подарунок отримати найприємніше: куплений в магазині чи зроблений власноруч? (показати зразки). Чому? (відповіді учнів)

Учитель. Звичайно, це правда. Я погоджуюсь з тобою. Але у кожного з нас може виникнути питання: «Що я можу зробити, що я можу зробити?» Спробуємо оцінити наші здібності.

— Для початку відкрийте, будь ласка, чарівний лист (додаток 2), що лежить на вашому столі, і прочитайте його самі.

«Ти сумніваєшся в собі? Тоді дізнайтеся щось дуже важливе: все Діти талановиті від природи! Ваші труднощі пов’язані з тим, що ви не змогли розкрити свої здібності.

Це вам допоможе сила розуму, сила вміння бачити, сила рук«.

-Нехай цей чарівний лист залишиться у вашій пам’яті. А зараз я пропоную оцінити їхні здібності.

Завдання: Напишіть на аркуші паперу, що ви можете зробити. (студентів перерахуйте їхні здібності, наприклад, я вмію шити, в’язати, вишивати, робити аплікації з паперу, малювати тощо)

Учитель. У вас зараз інша думка про себе? Гаразд. Це означає, що ми зможемо вирішити проблему, яка виникла у нас самих: настання свята і необхідність підготувати подарунок.

4. Вивчення нового матеріалу та способів дій

Учитель. Давайте складати зірочка обговорення.

Беремо чистий аркуш паперу. У центрі записуємо, головне питання, яке потрібно вирішити – «подарунок». Потім навколо нього вказуємо можливі рішення інших питань, без яких неможливо вирішити основне.

Подумайте, над якими питаннями подумати? (Учні складають (індивідуально) у зошитах зірочка обговоренняа потім один бажаючий — на дошку)

План – конспект уроку на тему: «Робота над творчим проектом» 6 клас

Учитель. Це буде ваш план роботи над проектом, який вам доведеться виконати на наших заняттях.

Фізкультхвилинка (проводить черговий учень під музичний супровід)

Прикладемо руку до очей, Через ліве плече!

Давайте поставимо ноги міцними. Усі дівчата встали разом

Поворот праворуч. І вони йшли на місці.

Давайте виглядатиме велично. Розтягнута на носках

І ліворуч теж треба І вони повернулися один до одного.

Подивіться з-під долонь. Як пружини ми сіли

І вправо! А потім тихенько сіли.

Учитель. План у вас перед очима. Це допоможе нам не пропустити жодних важливих моментів у розробці проектного продукту.

Тепер ви повинні вирішити, яким буде подарунок. Пропоную записати вимогияким повинен відповідати майбутній продукт. (Учні самостійно записують у зошитах. Наприклад, подарунок має бути:

гарний; акуратно тощо)

Учитель. Наступний крок — визначення моделі. З усього розмаїття, що можна побачити на фотографіях, малюнках, малюнках у книгах, журналах, ви повинні зупинитися на одному, найбільш підходящому варіанті, який ви можете змінити, доповнити або покращити.

Завдання: Визначте кожен для себе варіанти подарунків до відповідного свята. Для цього розгляньте та оцініть варіанти, які ви підготували.

Застосовується Технологія Decision Grid (слайд №3)

Параметри

Критерії оцінки

Наявність потреби

Доступність матеріалів

Достатність знань і вмінь

Наявність інструментів та обладнання

один.

2.

3.

Вихід: (учні роблять) За результатами оцінювання найбільш оптимальним варіантом є № ? Поясніть, чому обрано той чи інший варіант. (Коментарі учнів)

Учитель. Як ви вважаєте, чи повинен ваш продукт відповідати вимогам до дизайну? (Відповідь так)

— Яким має бути дизайнерський продукт? Вирішуємо шляхом застосування сім ключових питань (слайд №4)

1. Що?

Введіть назву товару

2. Для кого?

Хто буде використовувати (вік, стать, смак і хобі людини)

3. З чого?

Основні, додаткові, оздоблювальні матеріали

4. Що?

Колір, форми, оздоблення

5. Де?

Місце використання

6. Що?

Яке обладнання та інструменти потрібні для роботи?

7. Як?

Методи виготовлення, організація охорони праці

5. Перевірка початкового розуміння (слайд №5)

Учитель.

— Як правильно вибрати проект?

– Що включає поняття «обґрунтування проекту»?

— На що варто звернути увагу при виборі творчого проекту?

5. Інформація про домашнє завдання.

§ 19 (Технологія, підручник 6 клас за ред. В.Д. Симоненко);

зробити ескіз дизайнерського виробу на аркуші паперу формату А4

6. Результати тренінгу:

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Чого вдалося досягти?

Виставлення оцінок за класну роботу

7. Рефлексія «Дерево творчості»

Наприкінці уроку учні прикріплюють до дерева стиглі та зелені плоди (слайд № 6)

червоний «Тепер я точно знаю, над яким дизайнерським продуктом буду працювати.

Зелень – Досі сумніваюся у виборі дизайнерського продукту.

вчитель: Дякую за урок. До побачення.

Додаток 1. Послідовність виконання

творчий проект

1. Обґрунтування проблеми та потреби

2. Схема мислення

3. Визначення ключових параметрів та обмежень

4. Теоретична інформація

5. Історія і сучасність

6……………….

7. Ескізне дослідження базового варіанту виробу

8. Вимоги до продукції

9. Специфікація конструкції

10 Інструменти та обладнання.

11. Матеріали.

12. Правила безпеки під час роботи.

13. Санітарно-гігієнічні вимоги.

чотирнадцять. ……………………………

15. Контроль якості

16. Екологічне обґрунтування.

17. Бізнес-кейс

вісімнадцять. …………….

19. Самооцінка.

20. Словник термінів

21. Бібліографічний список

Додаток 2 чарівний лист

«Ти сумніваєшся в собі? Тоді дізнайтеся щось дуже важливе: все Діти талановиті від природи! Ваші труднощі пов’язані з тим, що ви не змогли розкрити свої здібності.

Це вам допоможе сила розуму, сила вміння бачити, сила рук«.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *