Реферати

Підсумок уроку на тему «Свердління» 5 клас


Міська скарбниця

навчальний заклад

«Ліцей №1»

Підсумок уроку з техніки

5 клас

Тема уроку: Свердління отворів

підготовлено

Ємельянов Олег Борисович,

викладач технології

Шадрінськ, 2013

Ескізний план. Тема уроку: Свердління отворів

Мета уроку:

1. Освітні: Дати учням початкове уявлення про технологічну послідовність свердління дерев’яних заготовок.

2. Виховання: Розвивати професійні інтереси в учнів.

3. Розробка: Виховувати терпіння, вміння працювати в команді.

Обладнання уроку:

1. Матеріально-технічне оснащення:

Інструменти: столярна пила (16 шт.), столярний кутник (16 шт.), лінійка (16 шт.), шило (16 шт.), дриль 10 мм (2 шт.), свердло 6 мм (2 шт.), Олівець (16 шт.), Рашпіль (16 шт.), Наждачний блок (16 шт.).

Обладнання: свердлильний верстат (2 шт.), столярний верстак (16 шт.), опорна дошка (2 шт.).

Матеріали: Фанера (береза) 8х220х240мм (16 шт.).

2. Дидактичне обладнання: Плакат: «Свердління деревини ручним інструментом», технологічна карта виготовлення основи.

3. Методичне обладнання: Конспект уроку, Казакевич, В. М. Технологія. Технічна праця. 5 клас [Текст]: метод. надбавка / В. М. Казакевич. — М.: Дрофа, 2005. — 127 с.

Розташування: навчальний практикум

Тип уроку: комбінований

Структура уроку:

1. Організаційний момент — 1 — 2 хв.

2. Актуалізація знань – 3 хв.

3. Виклад нового матеріалу – 15 – 20 хв.

3.1. Свердління отворів у твердому матеріалі.

3.2. Інструменти та приладдя для свердління.

3.3. Техніка свердління отворів.

3.4. Консолідація.

4. Практична робота — 45 — 50 хв.

4.1. Вступне навчання. Правила безпечної роботи під час свердління деревини.

4.2. Створення бази та поточна інструкція.

5. Підведення підсумків уроку – 5 хв.

6. Прибирання робочих місць — 3 — 5 хв.

ЗАГАЛЬНО: 80 хв.

Прикраса дошки

Тема уроку

Свердління отворів

Плакат

«Свердління деревини ручним інструментом»

Хід уроку:

  1. Організація часу.

Учитель відзначає присутніх у журналі. Учитель пояснює тему та мету уроку.

2. Актуалізація знань.

Починати урок рекомендується із закріплення знань учнів з теми попереднього уроку. З цією метою можна провести побіжне опитування п’ятикласників:

1. Перелічіть інструменти для стругання поверхонь заготовок. (Рубанок з одинарним ножем, рубанок з подвійним ножем, шерхебель, фугалка, калевка, філейка та ін.)

2. Для чого використовують шерхебель? (Для грубого стругання)

3. Виклад нового матеріалу.

свердління — процес формування циліндричного отвору в твердому матеріалі за допомогою дриля. При цьому дриль, обертаючись, знімає стружку і рухається зверху вниз. У заготовках з дерева висвердлюють отвори під круглі шипи, болти, шурупи, саморізи по дереву, свердлять сучки і закладають отвори заглушками.

Свердління виконується вручну за допомогою дрилі — буравчика, скоби, ручного дриля; з використанням переносних електроінструментів — електродрилів, а також на різних свердлильних верстатах.

Дриль — ріжучий інструмент. Це стрижень, робоча частина якого має ріжучі елементи, а хвіст служить для закріплення в патроні. Свердла з пірамідальними хвостовиками і квадратним перетином застосовують при ручному свердлінні, а з циліндричними — на верстатах, дрилі, розкосі. Спиральне свердло складається з робочої частини, шийки і хвостовика. Торець робочої частини, на якому розташовані дві ріжучі кромки, називається ріжучою частиною свердла. На робочій частині свердла є дві спіральні пази, розділені містком. По задній кромці пазів поліруються вузькі напрямні смуги. Одна зі стінок паза утворює передню поверхню ріжучого клина свердла. Пази виводять стружку з отвору.

Хвіст свердла служить для його закріплення в шпинделі або патроні свердлильного верстата. Хвіст може бути конічним або циліндричним. Конічні хвости виготовляються за стандартом (конус Морзе No1, 2 та ін.). Конус хвостовика забезпечує надійне центрування свердла. Лапка утримує свердло від обертання. Якщо конус хвостовика свердла відрізняється за розміром від конусного отвору шпинделя свердла, то використовується перехідна втулка. Свердла з циліндричними хвостовиками закріплюють у шпинделі за допомогою свердлильного патрона.

Іноді виникає необхідність в установці свердла з конічним хвостовиком в патрон з циліндричним входом. Потім на хвостовику свердла обробляється циліндрична сходинка.

дриль — свердло з ріжучою кромкою на кінці і вушком для рукоятки — з іншого. Використовується для ручного свердління отворів у дереві.

Поворот – сталевий колінчастий стрижень з вільно встановленою рукояткою. Він може утримувати свердла з діаметром хвостовика до 10 мм. Учитель демонструє плакат (додаток 1)

Промисловість випускає одно- та двошвидкісні ручні дрилі. Для механізованого свердління використовуються електродрилі.

Свердління ручним інструментом. Отвори можна свердлити тільки тоді, коли заготовка затиснута горизонтально або вертикально. Перед початком свердління позначте олівцем центр майбутнього отвору і наколіть його шилом. Перед свердлінням необхідно правильно, без перекосів і міцно закріпити свердло в патроні або дрилі.

Робоча поза при виконанні свердління повинна бути стійкою, ноги на ширині плечей, правою рукою беруть скобу за рукоятку, а лівою — за рукоятку натискної головки. Ви можете трохи допомогти собі підборіддям. Вісь свердління ротатора повинна збігатися з віссю отвору, що свердлиться.

Виправлення:

    1. Дати визначення операції свердління? (Свердління — процес формування циліндричного отвору в твердому матеріалі за допомогою дриля.)

    2. Для чого використовується буріння? (У заготовках з дерева свердлять отвори під круглі шипи, болти, шурупи, шурупи, свердлять вузли і закладають отвори заглушками)

    3. Які інструменти та пристосування використовуються при виконанні ручного свердління? (Свердління виконується вручну за допомогою дрилі — бурака, скоби, ручного дриля; за допомогою переносних електроінструментів — електродрилів, а також на різних свердлильних верстатах)

4. Практична робота учнів.

4.1. Вступне навчання.

Правила безпечної роботи під час свердління отворів ручним інструментом:

1. Міцно закріпіть заготовку.

2. Надійно, без перекосів закріпіть свердло в патроні.

3. Свердла без перекосів.

4. При свердлінні на кришці верстака використовуйте підкладку.

5. При свердлінні на більшу глибину періодично витягуйте свердло з отвору для видалення стружки.

6. В кінці отвору послабте тиск, обережно і повільно поверніть ручку скоби.

7. Після закінчення свердління вийміть свердло, покладіть у лоток або передайте вчителю.

8. Очищайте своє робоче місце щіткою – підмітайте.

4.2. Виготовлення монтажної пластини та поточна інструкція.

Інструкції: Під час роботи вчитель ходить по робочому місці, стежить за правильним виконанням прийомів роботи, дотриманням правил охорони праці та ін За потреби надає допомогу окремим учням. У разі виявлення характерних для багатьох дітей помилок або труднощів він припиняє роботу і проводить поточний інструктаж.

5. Підведення підсумків уроку.

Учитель аналізує типові помилки та їх причини. Повідомляє оцінки роботи кожного учня.

6. Роботи з прибирання

Учні прибирають робоче місце, розставляють усі інструменти на свої місця

Бібліографія:

1. Кругліков Г. І. Технологія методики навчання з практ [Текст]: підручник для студ. / Г. І. Кругліков. — М.: Академія, 2002. -189с.

2. Громов А.Г. Практикум з деревообробки. [Текст] / А. Г. Громов. — М.: Просвещение, 1977 — 184с.

3. Журавльов Б. А. Столярна справа. [Текст] / В. А. Журавльов. — М.: Просвещение, 1980 -242 с.

4. Кузнєцов В.П. Методика трудового навчання з практичними роботами в навчальних майстернях. [Текст] / В. П. Кузнєцов. — М.: Просвещение, 1981 — 311 с.

5. Ріхвк, Є. В. Обробка деревини в шкільних майстернях. [Текст] / Є. В. Ріхвк. — М.: Просвещение, 1984 — 248 с.

6. Симоненко, В. Д. Технологія, підручник для 6 кл. [Текст] / В. Д. Симоненко. – М.: Вентана-Граф, 2007 – 149 с.

7. Технологія. 6 клас. плани уроків. [Текст] / комп. Так. Засядько. — М.: Просвіта, 2005 — 118 с.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *