Підсумок уроку на тему «Мастерілії»
Реферати

Підсумок уроку на тему «Мастерілії»


Конспект уроку

Подорож країною «Мастерілії»

(шити напівплоску тканинну іграшку «Колобок»)

На виготовлення йде 2 години.

Мета уроку: навчись шити красиву іграшку «Колобок».

Завдання:

навчальний

  • закріпити набуті на уроці знання, вміння та навички з теми: «Напівплоскі іграшки»;

  • закріпити правила економного розкрою тканини;

  • навчити послідовність виконання іграшки;

  • удосконалити вивчений раніше стібок для петель і стібок «уперед голкою».

Освітня

  • виховувати акуратність, цілеспрямованість;

  • виховувати почуття товариськості та взаємодопомоги;

  • виховувати культуру поведінки в класі.

Освітня

  • розвивати творчі здібності;

  • розвиток дрібної моторики рук;

  • прищеплення естетичного смаку.

Учні повинні:

  • знати та вміти застосовувати правила техніки безпеки при роботі з голками, шпильками, ножицями та нитками;

  • знати техніку ручного шиття петличним швом і швом «уперед голкою»;

  • дотримуватися правил гігієни на робочому місці.

Педагогічні технології:

  • наочний (показ) — ознайомлення з ілюстративним матеріалом, зразком іграшки, що виконується;

  • інформаційна (пояснення) — пояснення послідовності, виконання роботи;

  • практична (практична робота) — виготовлення напівплоської тканинної іграшки «Колобок»;

  • аналітичні (спостереження, порівняння, самоаналіз).

Форма уроку: індивідуальна – групова робота.

Матеріали та інструменти:

  • іграшка — зразок;

  • набір лекал — викрійки з розрахунку 1 комплект на двох учнів;

  • картон, фломастери, олівці та авторучки;

  • тканина бежевого кольору і ситець;

  • наповнювач для м’яких іграшок — вата;

  • шпулькові нитки бежевого та рожевого кольору;

  • ножиці, голки, шпильки, голки, клей;

  • очі з паперу, рот з червоного драпірування.

План уроку:

  1. Вступ.

  2. Аналіз моделі.

  3. Правила техніки безпеки при роботі з ножицями, голками, шпильками, нитками.

  4. Практична робота з виготовлення іграшки «Колобок»

    • виготовлення лекал-викрійок;

    • відкриті іграшки;

    • шиття іграшок;

    • формоутворення, (начинка ватою);

    • прикраса іграшки.

  5. Проведення фізкультури після першої половини уроку.

  6. Підведення підсумків уроку.

  7. Лялькова вистава за мотивами казки «Колобок».

  8. Прибирання робочого місця.

Хід уроку:

  1. Вступ.

– Хлопці, сьогодні нам належить відправитися у захоплюючу подорож країною під назвою «Мастерілія». На кожній зупинці цієї чарівної країни ми зробимо іграшку «Колобок».

  1. Аналіз іграшок.

Діти розглядають іграшку – зразок і визначають, що вона складається з тулуба, який має круглу форму, і двох парних частин (2 руки, 2 ноги), які також мають круглу форму. Тулуб «Колобок» зшивається петельним швом, а руки і ноги – швом «голка вперед».

— Уявімо, що ми вирушаємо в подорож країною «Мастерілія» на поїзді, а перша зупинка буде називатися — «Правила безпеки»

Звучить пісня з мультфільму «Мотор з Ромашково»

— Ось ми й підійшли до зупинки «Правила безпеки».

  1. Правила безпечної роботи.

Перед пошиттям іграшок

Треба вивчити правила

Щоб не пошкодити руку

Без серйозних травм.

Правила безпечної роботи

з голкою та шпилькою:

Не возьтеся з голкою та шпилькою

Не блукайте з ними по класу,

Нікуди, не залишай

Завжди впивайтесь в ігольницю.

з ножицями:

Не возьтеся з ножицями

Даремно не крутіть їх у руках,

Щойно закінчив роботу

Ножиці потребують догляду

Не забудьте їх закрити

І поставити на місце.

з нитками:

А без нитки нічого

Нічого не шиємо.

Нитка закінчилася — значить

Це зовсім не проблема.

Проте не гризуй нитки,

Відрізати скільки.

— А зараз ми знову вирушимо в дорогу, чекаємо зупинки — «Візерунок».

Звучить пісня з мультфільму «Мотор з Ромашкова».

  1. Практична робота з виготовлення іграшки «Колобок».

  • Виготовлення викрійок-викрійок:

  • учні обводять контури візерунків на аркушах картону;

  • зробити на кресленнях відповідні написи — назву деталей із зазначенням кількості деталей, які потрібно буде викроїти з тканини;

  • вирізати шаблони з картону.

— Нам пора йти на іншу станцію, яка називається «Розкрийте тканину».

Звучить пісня з мультфільму «Мотор з Ромашкова».

— На цій станції ми будемо вирізати іграшку, для цього нам потрібно правильно розкласти викрійки на тканині, обвести їх і акуратно вирізати. Від точності різання буде залежати якість нашої іграшки.

Допоможіть дітям розкласти викрійки — викрійки, щоб зробити правильний і економний виріз.

  • Спочатку намічаються великі деталі, потім дрібніші. (Нагадайте дітям, що матеріал витрачається економніше, якщо деталі розміщені ближче один до одного).

  • Розрізати тканину краще, широко розводячи ручки ножиць, тоді лінії зрізу виходять плавними і плавними.

  1. Фізкультхвилинка (проводиться після першої половини уроку)

А тепер нам час відпочити

Ми втомилися, сидимо

Ми хотіли розслабитися.

Починається розминка.

Встаньте і випряміть спину.

Виліз ведмідь з лігва,

Подивився на двері.

(Повороти вправо, вліво, руки на поясі)

Він потягнувся від сну

(ковток)

Знову до нас прийшла весна.

Щоб швидко набратися сил

Ведмідь повернув голову.

(Поворот голови спочатку в одну сторону, потім в іншу)

Нахилився вперед-назад.

(Нахили тулуба вперед і назад, руки на поясі)

Ось він іде лісом.

(Сходинки на місці)

Ведмідь шукає коріння

І гнилі пні.

Вони містять їстівні личинки,

Вітаміни для ведмедя.

(Нахили: вихідне положення руки на поясі. Торкніться правою рукою лівого носка, лівою рукою пояса, потім торкніться правого носка лівою рукою, права рука – пояса.)

Нарешті ведмідь з’їв

І сів на колоду.

— Провели фізкультхвилинку, і йдемо далі. Чекаємо зупинки — «Шити та набивати».

Звучить пісня з мультфільму «Мотор з Ромашкова».

Тулуб іграшки зшито з лицьового боку швом для петель. Вишивка петлиці — це головний шов у вашій роботі. Найкраще їм зшити деталі іграшки. Шов повинен бути дуже акуратним, отвір для набивання 2-3 см. Ніжки і ручки іграшки зшиті швом «веред голка».

Ось і готова іграшка.

Щоб іграшка прийняла форму, її потрібно набити ватою і зашити отвір, що залишився для набивання.

— Ми йдемо на останню станцію — «Реєстрація»

Звучить пісня з мультфільму «Мотор з Ромашкова».

Спочатку прив’яжемо до Колобка хустку, приклеїмо руки і ноги. Потім «оживляємо» іграшку, приклеюючи очі, рот і ніс.

– Наша подорож чарівною країною Мастерілія підійшла до кінця.

  1. Підведення підсумків уроку

— Іграшка готова! Ви зробили дуже гарну роботу. Давайте виберемо найкрасивішу іграшку.

  1. Лялькова вистава за мотивами казки «Колобок»

– А зараз давайте пограємо в ляльковий театр і розповімо всім відому казку «Колобок», а нам допоможуть іграшки, зшиті дітьми.

  1. Прибирання робочого місця

— Закінчена робота — приберіть робоче місце швидко і акуратно.

Посилання:

  1. Єфімова А.В. Робота з м’якими іграшками в початкових класах. М., «Просвіта», 1978

  2. Колесник С. В. Азбука майстерності 4 клас. Саратов Під ред. «Ліцей», 2004

  3. Проснякова Т. Н. Творча майстерня. Підручник для 4 класу. Самара За ред. «Навчальна література», 2005

  4. Юровський Ю. — Сапгір Г., Циферова Г. «Пісня паровоза з Ромашкова».

п’ять

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *