Реферати

Підсумок уроку — ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»


Підсумок уроку – ігри для учнів 7-8 класів

«Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

Мета – активізувати пізнавальну діяльність на уроках техніки.

Завдання:

  1. виховувати акуратність, акуратність

  2. повторити правила техніки безпеки

  3. покращити діяльність проекту

  4. розвивати творчі здібності

  5. підвищити культурний рівень учнів;

  6. прищеплювати любов до уроків техніки.

  7. формувати співробітництво учнів, вміння працювати в групі;

Хід уроку: я. Виступ учнів

1 читач: Важко було чоловікові

Живи в глибині століть

Він не готує

Він не вмів кроїти і шити.

2 читач: Щоб прикрити фігуру,

Не тремніть від холоду

Він носить себе в ведмежих шкурах

Навчився одягатися.

3 читач: Сукня — шкури, штани — теж,

Шкіра — шапка і шкарпетки.

На кого він був схожий?

Ти будеш кричати від муки

4 читач: Але зараз мода пішла на крок

Новини не можна порахувати.

З року в рік стає все важче

Всі гарно одягнені.

1 читач: навчилися виготовляти тканини,

Любити красу у всьому

Речі з тисячею назв

Ми розраховуємо на себе.

2 читач: Рукоділля навчилася:

в’язати рукавиці шкарпетки,

Притягнуто до вишивки

Вишивати просто клас

3 читач: І подарунки, потім подарунки!

Усім роздали.

квілінг, квілінг, печворк,

Не перерахуйте все на пальцях.

4 читач: Тепер наші дівчата

Покажуть продукцію супер-класу.

Попрацювавши над проектом

Бережіть їх разом з вами!

II.Захист 2 кращих проектів. Дякуємо дівчатам за роботу над проектом.

III. Конкурсна програма. За конкурсною програмою 7 та 8 класи поділяються на 2 команди (команда змішана за жеребкуванням)

вчитель: Продовжуємо урок, тепер на вас усіх чекають змагання, за жеребом формуємо 2 команди. Покажіть, що ви знаєте з курсу технологій, як ви вмієте працювати.

1 конкурс: Робота з картками – дайте відповіді на правила безпеки – ТАК чи НІ, яка команда швидше відповість на запитання (Додаток 1)

2 конкурс: «Що тут намальовано». Тепер ваше завдання вгадати, що зображено на малюнку за певний час. (додаток 2)

Фізмінутка, можна включити музику.

  1. Початкове положення — стоячи прямо за спинкою стільця, зімкнути шкарпетки і п’яти, спертися руками на спинку стільця. Повільно підніміться на пальцях, утримуйте це положення деякий час. Встаньте на ногу (6-8 разів)

  2. Початкове положення – стоячи, руки на поясі. Стоячи на зовнішніх склепіннях стоп, виконайте напівприсідання (6-8 разів)

  3. Початкове положення – стоячи на носочках, руки на поясі, ноги паралельні. Махи в гомілковостопних суглобах, піднімаючись на носках і опускаючись (6-8 разів)

3 конкурс: «Скажіть слово». З поданих букв праворуч і ліворуч утворити слова. (Додаток 3)

4 конкурс: «Назвіть деталі.» На малюнку зображені деталі крою, потрібно назвати деталі крою. (додаток 4)

5 конкурс: «Відгадай техніку виготовлення». На малюнку показана техніка виготовлення виробу, назва, знайти подібні вироби в офісі. (додаток 5)

6 конкурс: «Ребуси». Тепер ваше завдання — попрацювати з головоломками, яка з команд відгадає швидше. (додаток 6)

7 конкурс: Конкурс загадок» (додаток 7). Відгадайте загадки (на швидкість). Варіант — картинки з відповідями розподілені по всьому периметру класу, завдання дітей знайти і принести вчителю (знімає локальну напругу, підвищує рухову активність, гімнастика для очей)

8 конкурс: «Знайди потрібний шматок». Через певний час знайдіть шматочок торта. (Додаток 8)

9 конкурс: «Складний квадрат» З п’яти частин пазла (квадрата і чотирьох трикутників) потрібно скласти один великий квадрат.

(додаток 9)

IV. Підсумовуючи: Урок — гра підходить до кінця, членам журі потрібно буде назвати команду-переможця.

В. Відображення: вчитель починає висловлювання, учні продовжують ТАК або НІ, дозволяється обміркувати самостійно, але в кінці уроку для підвищення самооцінки рекомендується хором сказати:

Ми вміємо шити, в’язати – так!

Ми вміємо готувати і вишивати — так!

Ми вміємо досліджувати та проектувати – так!

Ми можемо порахувати і довести – так!

Учитель Дякую всім за урок.

Примітка. Цей урок можна провести як кінець десятиліття з технологій або показати батькам на Дні відкритих дверей.

Література:

один Технологія.5 — 9 кл. Додаткові та розважальні матеріали. Л. Д. Карачевцева, О. П. Власенко.- Волгоград: Учитель, 2009.

2. Технологія. 5-11 класи: предметні тижні в школі / Є. Д. Володіна, В.Ю. Суслін. — Волгоград: Учитель, 2008.

3. Ареф’єв І. П. Розважальні технології уроків для дівчат. 5-7 класи: Посібник для вчителів. – М.: Шкільна преса, 2009.

Заявки на урок:

Додаток 1. Робота за картками.

  1. Платформа швейної машини повинна бути очищена від сторонніх предметів.

  2. Праску вмикають і вимикають сухими руками, тримаючись за корпус вилки.

  3. Нитку для заправки в голку можна відміряти на будь-яку довжину (чому).

  4. Кришку каструлі з киплячою рідиною відкриваємо подалі від вас.

  5. Нарізати хліб, м’ясо, овочі на одній обробній дошці.

  6. Ножі та виделки переносяться ручками вперед.

  7. При роботі на швейній машині не обов’язково надягати головний убір.

  8. Для коротких перерв в роботі електропраску можна розташувати вертикально.

  9. Нитка зубами не обгризана.

  10. При прасуванні виробів їх можна змочувати великою кількістю води.

  11. Шпильки та голки повинні зберігатися в прокладці.

  12. Гаряча підошва праски може торкатися електричного шнура.

Додаток 2 «Що намальовано?» (за кількістю груп)

Ключ: блюдце, чайник, ножиці, виделка, годинник, ложка, бритва, молоток, щипці, м’ясорубка, будильник, олівець, кнопка.Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

Додаток 3 «Склади слово». (ключ – третя колонка)

Додаток 4 «Назвіть реквізити»

Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

Додаток 5 «Відгадай техніку виготовлення».

Додаток 6 «Ребуси». Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

Додаток 7 Конкурс загадок.

  1. Кого не можна зловити з підлоги за хвіст? (клубок)

  2. Весь світ одягається, вона сама ходить гола. (голка)

  3. Вона покриває всіх на світі, що не шиє. (голка)

  4. Одна дівчина пролізла через інше вухо. (голка з ниткою)

  5. На галявині танцює вовнята тонконога

З-під сталевого черевика (швейна машинка) виповзає стібок

  1. На пальці одного відра догори дном (наперсток)

  2. П’ять сестер будують один дім. (спиці)

  3. Досвідчений інструмент — не великий, не маленький.

У нього багато турбот — ріже і ріже (ножиці)

9. Я погуляю трохи гаряче,

І лист буде гладким.

Я можу виправити помилки

І на штани покласти стрілки (залізні)

10. Одна яма має сто ям з ямкою (наперстком).

Додаток 8 «Знайди потрібний шматок». Через певний час знайдіть шматочок торта. Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

Додаток 9 «Складний квадрат» З п’яти частин пазла (квадрата і чотирьох трикутників) потрібно скласти один великий квадрат. Підсумок уроку - ігри для учнів 7-8 класів «Дівчачі посиденьки: швачка пізнає швачку по наперстку»

п’ять

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *