Реферати

«Метали та сплави» 5 клас


Республіка Крим Сімферопольської області

Укромнівська ЗОШ яIII кроки

План — конспект уроку на тему:

«Метали та сплави»

5 клас

Спроектований:

Мамутов Марлен Енверович,

викладач технології

Відокремлений 2014 рік

Урок No23-24 28.11.14 5 кл

Тема уроку: «Метали та сплави»

Цілі уроку:

  1. Дати початкове уявлення учням про властивості металів і сплавів. Обговоріть їх фізичні властивості та застосування.

  2. Розширити уявлення учнів про метали. Розберіть їх механічні властивості та методи випробувань.

Прищеплювати якості акуратності та зібраності.

  1. Розвивати в школярів уміння виділяти головне, аналізувати, робити висновки, застосовувати знання на практиці.

  2. Формувати вміння та навички розрізняти метали за зовнішнім виглядом та властивостями

Обладнання уроку: набір зразків металів і сплавів, проектор, комп’ютер, відеоролик (переробка металу, фізхвилинки), презентація

Тип уроку: навчальний

Під час занять:

Організаційна частина:

Подача матеріалу:

Методом бесіди, використовуючи ІКТ, надайте учням наступні теоретичні відомості

  • З метою інтересу на уроці проведено вступну бесіду розповісти учням про значення металів і сплавів у сучасному світі.

  • Дайте визначення металам і перерахуйте їх види.

  • Дайте визначення сплавам і перерахуйте їх види.

«Метали та сплави» 5 клас«Метали та сплави» 5 клас

Залізо (залізо та його сплави)

кольорові (всі інші метали та їх сплави)

«Метали та сплави» 5 клас

алюміній

«Метали та сплави» 5 клас«Метали та сплави» 5 клас«Метали та сплави» 5 клас

Чавун

Мідний

сталь

«Метали та сплави» 5 клас«Метали та сплави» 5 клас

Бронза

дюралюміній

«Метали та сплави» 5 клас

Латунь

  • Перегляньте відео про переробку металу

  • Дослідивши зразки металів і сплавів, охарактеризуйте метали і сплави, проаналізуйте їх властивості та застосування в побуті та техніці в такій послідовності:

Сталь і чавун — це сплави заліза і вуглецю. Але в сталі вміст вуглецю трохи менше, ніж в чавуні.

  • Чавун містить від 2 до 4% вуглецю. Чавун є крихким твердим сплавом. Тому його використовують в тих продуктах, які не будуть піддаватися ударам. Наприклад, із чавуну відливають радіатори опалення, станини машин та інші вироби.

  • Сталь, як і чавун, також містить вуглець, але в меншій кількості до 2%. Тому це не тільки міцний, але і пластичний метал. Завдяки цьому він добре піддається механічній обробці. Сталь буває конструкційна, інструментальна та спеціальна. Сталь використовується для виготовлення металевих конструкцій (конструкційна сталь) та різального інструменту (інструментальна сталь). Інструментальна сталь має більшу, ніж конструктивна, твердість і міцність.

  • Алюміній — легкий метал сріблясто-білого кольору. Має високу електро- і теплопровідність, стійкість до корозії. Алюміній широко використовується в електротехнічній і хімічній промисловості, у приладобудуванні.

  • Дюралюміній — це сплав алюмінію з міддю, цинком, магнієм та іншими металами сріблястого кольору. Володіє високими антикорозійними властивостями, добре обробляється. Дюралюміній широко використовується в авіабудуванні, машинобудуванні та будівництві, де потрібні легкі та міцні конструкції.

Фізмінутка: відео включається — діти повторюють рухи разом з мультигероєм.

  • мідна троянда червоний метал. Має високу електро- і теплопровідність, пластичність і корозійну стійкість. За електропровідністю мідь дещо поступається лише сріблу. Близько 50% всієї видобутої міді йде на потреби електротехнічної промисловості.

  • Бронза — жовто-червоний сплав на основі міді з додаванням олова, алюмінію та інших елементів. Відрізняється високою міцністю, стійкістю до корозії. З бронзи відливають художні вироби, виготовляють сантехнічну арматуру, трубопроводи, деталі, які працюють в умовах тертя та підвищеної вологості.

  • Латунь — це сплав міді та цинку жовтого кольору. Має високу твердість, пластичність, стійкість до корозії. Випускається у вигляді листів, дроту, шестигранного прокату і найчастіше використовується для виготовлення деталей, що працюють в умовах підвищеної вологості.

  • Підсумовуючи викладену інформацію, доведіть думки хлопців до того, що вирішальними показниками, за якими вони судять про придатність металу до різних умов роботи, є механічні властивості.

Властивості металу

Визначення властивостей

міцність

здатність металу чинити опір руйнуванню при навантаженні.

твердість

здатність металу чинити опір проникненню в його поверхню іншого, більш твердого тіла.

еластичність

властивість металу відновлювати форму і розміри після зняття навантаження.

пластик

здатність металу змінювати форму і розмір під дією зовнішнього навантаження і зберігати нову форму і розмір після зняття сили

в’язкість

здатність металу протистояти швидко зростаючим (ударним) навантаженням

  • Розбираючи основні механічні властивості металів, наведіть приклади з предметами з металів, які використовуються в побуті та техніці, характеризуючи їх якості.

На завершення викладу матеріалу розкажіть учням про випробування металів у космосі:

Освоєння космосу відкриває нові технологічні можливості для металургів. У невагомості процеси течії рідини і тепловіддачі різко змінюються. Завдяки цьому в космосі можуть бути використані абсолютно нові методи отримання та обробки металевих і неметалевих матеріалів.

Розплав під дією поверхневого натягу набуває сферичної форми і вільно звисає в просторі. Як показали американські та радянські дослідження, розплавлена ​​мідь у космосі за 3 секунди утворює кульку діаметром 10 сантиметрів.

Метал не забруднений домішками, які на Землі переходять до нього зі стінок печі. За допомогою електричного та магнітного полів вільно плаваючому розплаву можна надати потрібну форму – таким чином народилася нова технологія формування металевих деталей. Різні розплави, які сильно відрізняються один від одного за щільністю, ідеально змішуються один з одним і після цього не розшаровуються — на Землі це неминуче відбувається під дією сили тяжіння. Можна навіть змішувати розплави з газами. Матеріал, що містить 87% газу і 13% сталі, плаває у воді, як пробка. Такі піни відкривають шлях до нових дизайнерських рішень у суднобудуванні та авіації.

Практична робота:

Проводити лабораторні та практичні роботи зі студентами.

5 клас: Особа, яка приймає рішення: «Знайомство з видами металів» (Додаток №1)

Заключна частина:

  • Перевірка знань.

  • Підбийте підсумки уроку.

  • Попередній аналіз виконання практичної роботи

  • д/год

Особа, яка приймає рішення: «Ознайомлення з видами металів». Заява No1

Мета: Ознайомтеся з найпоширенішими видами металів і сплавів.

Обладнання: Зразки чорних і кольорових металів і сплавів, писер, магніт.

Наряд на роботу:

  1. Ознайомтеся із зовнішнім виглядом зразків металів і сплавів.

  2. Визначте колір кожного зразка.

  3. Визначте групу, до якої належить цей зразок. (чорні або кольорові; металеві або сплавні).

  4. Намалюйте на металевих зразках за допомогою маркера кілька позначок. Зробіть висновки про властивості металу (твердого чи м’якого)

  5. Перевірте магнітні властивості зразків.

  6. Пригадайте, де використовується метал або сплав, який ви вивчаєте.

  7. Результати роботи та спостереження запишіть у таблицю.

Ні. п/п

Назва металу або сплаву

Колір зразка

Група металів (чорні або кольорові)

Магнітний

властивості

Механіка

Властивості

(твердий

або

м’який)

Розмах у техніці та повсякденному житті

один

2

3

4

п’ять

6

7

один

2

3

4

п’ять

6

7

8

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *