Реферати

Конспект уроку за технологією «Виготовлення сувеніра з відходів» 5 клас


Муніципальний навчальний заклад

«Коломиногрівська ЗОШ»

Чаїнського району Томської області

Виготовлення сувеніра з відходів

Урок техніки, 5 клас

підготовлено:

викладач технології

Данченко Людмила Вікторівна

від Коломинський Гриви

2014 рік

Тема уроку: Виготовлення сувеніру з відходів. (Латаття)

Мета уроку: дізнатися, як зробити оригінальний сувенір із відходів

Цілі уроку:

1. Тема:

  • Формувати уявлення про організацію роботи;

  • Ознайомитися з матеріалами та інструментами, основними правилами поведінки та роботи на уроці;

  • Визначити межі знань та «незнання» учнів, які починають вивчати цю тему;

  • Навчитися організовувати робоче місце; розробляти види продукції з використанням відходів;

  • Виховувати повагу до праці інших людей, бажання робити речі, виконувати роботу своїми руками;

2 метасуб’єкти:

когнітивні:

  • — створити змістовні та організовані умови для розвитку вміння аналізувати, порівнювати, виділяти головне;

  • — Формувати вміння формулювати відповідь на запитання вчителя;

Нормативні:

  • — Забезпечити формування вміння ставити цілі та планувати свою діяльність;

  • — Розглянути використання цих тем як елемент сувеніра в якості подарунка;

  • — Сприяти розвитку самоконтролю, самооцінки;

Комунікабельний:

  • — сприяти розвитку в дітей вміння спілкуватися;

  • — Забезпечити розвиток діалогічного та монологічного мовлення;

Особисті:

  • — Сприяти формуванню ціннісних орієнтацій та смислу діяльності на основі пізнавальних інтересів;

  • — допомогти учням усвідомити соціальну, практичну та особистісну значущість матеріалу, цінність спільної діяльності;

  • — Розширювати творчі можливості учнів шляхом розвитку творчого мислення.

Заплановані освітні результати:

Особисті: мотивовані до творчості; розуміти особисту відповідальність за майбутній результат.

Тема: навчаться використовувати принцип симетрії при склеюванні деталей, обирати прийоми конструювання виробу, вибирати матеріали для виготовлення виробу, виходячи з його призначення, самостійно створювати різні вироби за цією технологією; оволодіти вмінням працювати з різними матеріалами.

Міждисциплінарний:

нормативні – вчити приймати завдання; розглянути використання цієї тематики як елемент сувеніру в якості подарунка;

пізнавальні – вчити добувати необхідну інформацію з прослуханого пояснення вчителя;

комунікативні – вчити формулювати відповіді на запитання, вступати в співпрацю, слухати однокласників, вчителів.

Форми організації уроку: пояснювально – ілюстративна; індивідуальний, фронтальний, груповий.

Основні поняття та терміниКлючові слова: матеріали, інструменти, екологія.

Наочний та демонстраційний матеріал: готова продукція з відходів

Інструменти та матеріали: одноразові ложки, диск, вушні палички, клейовий пістолет, губка, ножиці, акрилова фарба.

Хід уроку:

  1. Організація часу.

Для нас пролунав дзвінок.

Всі тихо зайшли в клас,

Всі гарно вставали за партами,

ввічливо привітався,

Сядьте тихо, спина пряма.

Давайте всі переведемо подих

І давайте почнемо урок.

Привіт! Презентація (Слайд №1) (Слайд №2)

Сьогодні на уроці ми зробимо в подарунок не просто сувенір, а красиву квітку. Для цього потрібно розгадати загадку.

Відгадайте загадку:

біла чашка,
зелене блюдце,
Красива, тендітна
Але не тоне, не б’ється. ЛАТАТТЯ (Слайд №3)

А може, хтось хоче поговорити про цю квітку?

Квіти – найніжніші представники нашої флори. І найпрекрасніші є латаття. До латаття не так просто дістатися, адже вони водні мешканці. Латаття зрідка зустрічається в проточних водах заток і затонів річок, в старицях, ставках і озерах. Потужне кореневище оснащене сильними придатковими коренями. Темно-зелені овальні листя, що сидять на довгих черешках, плавають по воді. Великі білі квіти (діаметром 6-12 см) складаються з багатьох пелюсток і чотирьох зелених чашолистків; тичинок багато, і серед них виділяється сяюче багатороздільне рильце. Розмножується насінням.

І їх кількість на порядок менше всіх інших кольорів. Ці рослини занесені до Червоної книги.

Цій квітці присвячено багато поетичних творів і легенд. За однією з легенд, мила німфа перетворилася на білу квітку латаття.

Багато тварин (бобри, ондатри і навіть лосі) харчуються м’ясистим листям і кореневищами. латаття.

І сьогодні ми спробуємо зробити ці чудові квіти самі. Знаєте, з чого ми це зробимо? З відходів.

2. Актуалізація знань і постановка діяльності учнів.

Що таке «відходи»? Хто може відповісти?

«Сміттєвий матеріал – це все, що можна без жалю викинути або використати, даючи волю безмежній уяві». (Слайд №4)

О. Шлосс.

Зараз стало модно говорити про екологію, про нові способи використання відходів на загальне благо. Майже щодня ми викидаємо пластикові пляшки, одноразовий посуд, харчові упаковки, всілякі коробки, соломинки, старі фломастери, газети, кришки від пляшок, обгортки від цукерок тощо. І навряд чи думаємо, що багато з цього сміття можна отримати. нове використання, ставши основою для оригінальної вироби або іграшки. Виготовлення виробів із відходів сприяє зменшенню забруднення природи твердими побутовими відходами. Ознайомлення з таблицею розкладання сміття в ґрунті. (Слайд №5)

Ви всі любите ходити в походи. Ви берете з собою продукти харчування, сірники, одноразовий посуд. Після походу цю страву доведеться викинути.

Як ви думаєте, чи можна використовувати одноразовий посуд для виготовлення сувенірів?

Що ми можемо зробити? (Слайд №6)

Сьогодні ми будемо робити латаття з одноразових ложок. (Введіть)

  1. Фізмінутка. (Слайд №7)

Один — піднімайся, тягнись,
Два — згинати, розгинати,
Три — хлоп, три хлопки,
Три кивки головою.
Чотири — руки ширше
П’ять — махніть руками,
Шість — сиди тихо на місці.

Сім, вісім — відкинемо лінь!

  1. Основні правила майстра

Правило №1 (Слайд № 8)

Правила безпечної роботи з ножицями.

Не залишайте ножиці на столі з відкритими лезами. (Чому?)

Помістіть ножиці під час роботи вправо, кільцями до себе.

Проведіть кільця ножиць вперед, тримаючи їх за закриті леза. (Чому саме?)

Тримайте пальці подалі від лез.

Не розмахуйте ножицями і не відволікайтеся під час роботи з ними.

Правило №2 (Слайд № 8)

Правила безпечної роботи з клейовим пістолетом.

Перед початком роботи переконайтеся, що довжина шнура є достатньою для роботи без натягу.

Увага! Під час роботи пістолета сопло сильно нагрівається! Тому не торкайтеся кінчиком клейового пістолета і розплавленим клеєм, щоб уникнути опіків.

Намагайтеся не спрямовувати робочий пістолет вертикально вгору — це може пошкодити інструмент, витікаючи клей. Для вашої зручності клейові пістолети постачаються з підставкою.

  1. Практична робота. (Слайд №9) (Слайд №10)

Не стандартний підхід до вирішення проблеми. На столі лежать шматочки жовтої піни. Дітям пропонується виготовити вироби за зразком з використанням поролону. Що з цього можна зробити? Ігольчасте ліжко.

Організовує роботу, допомагає учням, які відчувають труднощі.

Виконання практичних робіт.

  1. Підведення підсумків. Відображення. (Слайд №11) (Слайд №12) (Слайд №13)

Виберіть смайлик, який відображає ваш настрій із сьогоднішнього уроку. (Додаток 1)

Список інтернет-ресурсів:

http://skazkapro.net/publ/49-1-0-1594

http://www.numama.ru/blogs/kopilka-detskih-stihov/stihi-pro-popugaja.html

http://stranamasterov.ru/taxonomy/term/363

http://vpoiskaxznanii.ucoz.ru/publ/uchis_uchitsja/pravila_tekhniki_bezopasnosti_na_uroke_technologii/4-1-0

Додаток 1

Конспект уроку за технологією «Виготовлення сувеніра з відходів» 5 клас

Конспект уроку за технологією «Виготовлення сувеніра з відходів» 5 клас

Конспект уроку за технологією «Виготовлення сувеніра з відходів» 5 клас

Конспект уроку за технологією «Виготовлення сувеніра з відходів» 5 клас

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *