
Конспект уроку з технології в 8 класі «Напівфабрикати з м’яса»
Державний навчальний заклад
«загальноосвітня школа № 117»
Ауезовський район міста Алмати
Республіка Казахстан
Підсумок уроку з техніки
у 8 класі
«Напівфабрикати з м’яса»
підготовлено
викладач технології
Єрмілова Олена Володимирівна
Алмати 2011
Список використаної літератури:
один. Є.В.Єрмілова, І.А.Товченік Технологія 8 клас (для дівчат) М .: Видавництво Мектеп 2008,
Дата: Предмет: «Технологія» Клас: 8 Номер уроку:
Тема розділу: «Культура харчування. Технологія приготування«.
Тема: «Напівфабрикати з м’яса»
Мета уроку: сформувати в учнів знання про класифікацію напівфабрикатів та технологію приготування м’ясних напівфабрикатів.
Завдання:
освітні: ознайомити з класифікацією напівфабрикатів, розкрити харчові властивості м’яса, ознайомити з технологією приготування м’ясних котлет, забезпечити засвоєння матеріалу з теми;
розвивається: розвивати вміння працювати з інструкційними картками; навчати студентів аналізувати; розвивати вміння ставити за мету запам’ятовувати матеріал; розвивати навички роботи з технологічними схемами,
освітні: формувати дисципліну в роботі; формувати в учнів любов до праці та готовність до сумлінної праці; виховувати вміння дотримуватись правил гігієни;
Тип уроку: комбінований.
Методи уроку:
пояснювально-ілюстративний (розповідь, бесіда, робота з дидактичним матеріалом, демонстрація),
репродуктивна;
частковий пошук
— інструктаж; практична робота.
Засоби виховання:
наочні посібники;
практично — трудова діяльність;
емоційно – творчий інтерес, задоволеність роботою;
Обладнання та матеріали: Комп’ютер TSO, екран, проектор, програма Power Point, електронна таблиця.
видимість: 8 клітинок КК — 12 (інструкційні картки), 8 клітинок УМЛ — підручник 8 клас «Технологія»
Предмет праці: інструкційні картки, підручник 8 клас «Технологія»
Під час занять:
організаційна частина.
Підготовка учнів до початку роботи на уроці
Вітаю.
Перевірка робочого одягу.
Позначка відсутній.
Постановка цілей і завдань уроку.
Повторення пройденого матеріалу: Слайд №4.
Додаток No1 (роздаткова картка-завдання).
Презентація нового матеріалу.
Учитель розповідає про поживні речовини, які містяться в м’ясі. При викладі матеріалу використовує слайд No5»Поживні речовини м’яса.
Питання до класу: Яка харчова цінність м’яса? (послухати відповіді учнів)
Напівфабрикат — це продукт, який потребує подальшої, остаточної обробки. За способом приготування напівфабрикати поділяють на натуральні, паніровані, рубані. Натуральні порційні напівфабрикати нарізають з тих частин туші, які містять менше сполучної тканини, і відпускають по одному шматку на порцію. Паніровані порційні напівфабрикати містять більше сполучної тканини, тому перед паніруванням їх відбивають з сухарями. Для кращого збереження панірування напівфабрикати змочують в лезоні. Для приготування рубаної маси використовується м’ясо котлет — шийка, а також обрізки, отримані при приготуванні напівфабрикатів.
Робота з зошитом. Запишіть визначення напівфабрикатів. Слайд №6
Класифікація напівфабрикатів.
Напівфабрикати великого розміру. Розрізняють такі великогабаритні напівфабрикати: шийка, лопатка, корейка, грудинка, шинка. Для цільного смаження використовуються крупні напівфабрикати. З великогабаритних можна приготувати порційні та дрібні напівфабрикати.
Порційні напівфабрикати гірка No7
Невеликі напівфабрикати гірка No8
Напівфабрикати з подрібненої маси слайд №9
6. Технологія приготування стейка, бефстроганова (робота з підручником)
Вступний інструктаж до практичної роботи:
1. Уважно прочитайте інструкцію.
2. Ознайомитися з текстом у підручнику «Технологія»
3. Наведіть порядок технологічного процесу.
Практична робота. «Технологія приготування котлет» слайд №10
Учні використовують робочий зошит або роздаткові картки. Заява №2. Інструменти: зошит, ручка, олівець, ластик.
Додаток
Поточна інструкція:
Перевірити організацію робочих місць;
Перевірити правильність виконання трудових прийомів;
Перевірити відповідність ПТБ.
Закріплення матеріалу: слайд №11
Робота з зошитом. Заповніть таблицю.
Напівфабрикати
Характеристика
Термічна обробка
Шашлик
Кубики м’яса масою 30 … 40 г
бефстроганов
М’ясні палички довжиною 3…4 см, масою 5…7 г
Гуляш
Кубики м’яса масою 20 … 30 г
Стейк
Шматочок м’якоті неправильної округлої форми товщиною 2 … 3 см
Антрекот
Шматочок м’якоті овально-довгастої форми товщиною 1,5 … 2 см
Котлети відбивні
Шматочок овальної плоскої м’якоті з кісточкою
Подрібнена маса
Подрібнене м’ясо в м’ясорубці
котлети
Вироби овально-сплюснутої форми з одним загостреним кінцем товщиною 1,5 … 2 см, довжиною 9 … 10 див.
Заключний брифінг.
— Підведення підсумків уроку.
-аналіз типових помилок і причин.
-повідомлення оцінки роботи студента
— відображення «ресторан» заявка №3 «Кухар» і на запитання: «Ви задоволені?», слайд No12 учням роздаються картки анкети:
Задоволений?
я їв би більше цього: ________________________________
Найбільше мені сподобався урок ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Я майже засвоїв інформацію про: ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Цей ресторан ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Я переїдав ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Будь ласка, додайте ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-D- / завдання — прочитати сторінку ______________ письмово відповісти на запитання сторінка ________
Прибирання робочого місця.

