Конспект уроку з технології в 5 класі «Машинні шви»
Реферати

Конспект уроку з технології в 5 класі «Машинні шви»


Комунальний бюджетний навчальний заклад

«Ісількульський ліцей»

Ісількуль, Омська обл

Підсумок уроку з техніки
у 5 класі

«Машинні шви»

підготовлено

викладач технології

Рябікова Тетяна Володимирівна

Ісилькуль 2014

Тема: Технологія (обслуговуюча праця),

Тип уроку: комбінований

Урок 1 – урок вивчення нового матеріалу

Урок 2 – урок формування вмінь і навичок

Клас — п’ятий

Тема — Машинні шви (слайд №1)

Адаптований медіапродукт — презентація «Машинні шви»

Зміст слайдів:

  1. Титульна сторінка.

  2. Схема машинного шва.

  3. Визначення стібка, лінія, довжина стібка.

  4. Електрична швейна машина.

  5. Визначення — шов, ширина шва.

  6. Види швів: обробні, кромкові, сполучні.

  7. З’єднувальні шви: прошивні, прострочені, накладні (слайд з гіперпосиланнями)

  8. Зшивання шва при прасуванні.

  9. Прострочити шов праскою

  10. Крайові шви (слайд з гіперпосиланнями)

  11. Підшивний шов з відкритим зрізом.

  12. Підшивний шов із закритим зрізом

  13. Волого-теплова обробка

  14. Прасувальний стіл.

  15. Правила безпеки

  16. Визначте шов у прасці (слайд з ефектом анімації, при натисканні відлітає неправильна відповідь).

  17. Підшивний шов із закритим зрізом (гірка з ефектом анімації).

  18. Лінія це? (слайд з ефектом анімації).

  19. Відстань від стібка до зрізу деталі? (слайд з ефектом анімації).

  20. Завершений процес переплетення нитки між двома проколами голки (слайд з ефектом анімації).

  21. Бібліографія.

Цілі уроку:

Освітня — ознайомити учнів з видами машинних швів, формувати навички виконання машинних швів

Розвивається — прищеплювати навички культури праці, розвивати спостережливість, просторове мислення, естетичний смак.

Освітня — виховувати самостійність, акуратність, уважність до роботи.

Необхідне обладнання та матеріали для уроку: комп’ютер, проектор, швейна машинка, зразки виконаної роботи, шматки тканини, набір ручних інструментів, лінійка, нитки.

Хід уроку

Час організації:

  • Перевірка готовності учнів та їх робочих місць до уроку.

  • Повідомлення теми уроку (слайд № 1).

Установка цілі

— Сьогодні на уроці ви познайомитеся з видами машинних швів та з характеристиками кожного шва. Ви дізнаєтеся, де накладається кожен стібок.

– На практиці кожен із вас буде виконувати машинні шви та оформляти їх у робочому зошиті.

— Запис у робочий зошит теми уроку.

Повторення пройденого матеріалу

  1. Щоб уникнути травм при виконанні ручної роботи, існують правила техніки безпеки. Ми повторюємо їх майже на кожному уроці і сьогодні ще раз пригадаємо правила, яких необхідно дотримуватися при виконанні ручної роботи.

Публікація нового матеріалу

– Ми вивчили термінологію машинної роботи. Ми знаємо, які види робіт позначаються цими термінами. Сьогодні ми навчимося застосовувати ці знання на практиці.

В результаті з’єднання двох і більше шарів матеріалу машинним стібком виходить шов.

Зшивання — це переплетення ниток між двома проколами голки (слайд No3).

Лінія являє собою серію повторюваних стібків.

На швейній машині з електроприводом виконуються різні шви.

(слайд №4).

шов — з’єднання двох і більше частин лінією (слайд No 5).

Ширина шва — це відстань від лінії до зрізу деталі.

Шви бувають різні: з’єднувальні, кромкові та обробні (слайд No6). Розглянемо детальніше з’єднувальні і кромкові шви.

З’єднувальні шви включають шов (слайд No7, гіперпосилання 1 і 2 показують шов праскою (слайд No8) і плоский шов (слайд No9).

Використовується для з’єднання бічних, плечових та інших секцій деталей виробу. Дві деталі складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюючи зрізи деталей виробу і змітають. Поруч з ходовою лінією прокладається машинна лінія.

Ширина шва 1,5-2 см. Нитки використовуються під колір тканини. Зшиті шви йдуть з випрасуваними і випрасуваними зрізами.

Для обробки кромок і зрізів використовуються кромкові машинні шви (слайд No 10, гіперпосилання 1 показує шов підгину з відкритим зрізом (слайд No 11), а гіперпосилання 2 показує шов підгину із закритим зрізом (слайд No 12) .

Використовується при обробці низу виробу, особливо низу спідниць-кльош.

Виконується нитками під колір тканини або оздоблення. Виконується так: з лицьового боку на виворітний край деталі підгинають по лінії підгину, замітають вгору і прошивають на відстані 1-2 мм від зрізу.

Шов підгину із закритим зрізом (слайд No 12) виконується так: з лицьового боку на виворіт край деталі підгортають на 0,5-0,7 см, а потім по лінії підгину обмітають і прошити на відстані 1-2 мм від підгнутого краю.

Волога термообробка (СОТ) (слайд № 13).

Що можна зробити з СОТ? (праска, пароповітряний манекен, пароварка).

Прасувальна дошка являє собою відкидний столик для виконання ВТО (слайд № 14).

Температура нагріву підошви праски буде різною для тканин з різних волокон.

Правила техніки безпеки при роботі на машині (слайд № 15):

1. Чим загрожує робота зі швейною машиною?

2.Що необхідно зробити перед початком роботи?

3. Що мені робити під час роботи?

Фізмінутка «Банти»

Тут ми розводимо руки

Наче здивувалися.

І один одного до землі

Вони вклонилися до пояса!

Нахилившись, випрямившись

Нахилився, випрямився.

Вниз, вниз, не лінуйся

Вклонись і посміхнись.

Практична робота

Студенти виконують практичні роботи.

1. Приготування зразків розміром 10 х 10 см в кількості 6 шт.

2. Наповнення швейної машини.

3. Перевірка якості лінії верстата.

4. Виконання машинних швів.

5. Вклеювання підготовлених зразків у зошит.

6. Підпис назви виготовлених швів.

Під час виконання практичної роботи вчитель обходить робоче місце, стежить за дотриманням техніки безпеки, нагадує про порядок на робочому місці. Стежить за правильною посадкою під час роботи, дотриманням технологічної послідовності під час роботи. За потреби надає допомогу.

Відображення

1 (слайд з ефектом анімації 16) Визначте на слайді шов праскою. Учень відповідає, правильну відповідь ми побачимо на слайді (відлетить зайвий зразок шва).

2 (слайд з ефектом анімації 17) Визначте шов у підгині із закритим зрізом на слайді?

3. (слайд з ефектом анімації 18) Лінія є

— завершений процес переплетення нитки між двома проколами голки або

— ряд повторюваних стібків.

4. (слайд з ефектом анімації 19) Відстань від лінії до вирізу деталі?

5. (слайд з ефектом анімації 20) Завершено процес переплетення нитки між двома проколами голки?

Підведення підсумків уроку

1. Бесіда за питаннями:

2. Звітні оцінки за роботу на уроці.

Домашнє завдання: прочитати конспекти в робочому зошиті, потренуватися у виконанні машинних швів.

Прибирання робочого місця

Нагадування, що під лапку швейної машини кладуть шматок тканини, лапку опускають. Всі інструменти прибрані. Робочі місця залишають чистими та охайними.

Використані джерела інформації

один.http://nsportal.ru/detskii-sad/fizkultura/fizminutki-4 Фізмінутка

2 http://nsportal.ru/shkola/tekhnologiya/library/ruchnye-mashinnye-i-vlazhno-teplovye-raboty .презентація

п’ять

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *