Конспект уроку з технології «Повсякденна та святкова косметика» 7 клас
Реферати

Конспект уроку з технології «Повсякденна та святкова косметика» 7 клас


Комунальний бюджетний навчальний заклад-

ЗОШ No10

X. Новосадковський

Мартинівського району Ростовської області

Підготовлено

Гаас Людмила Георгіївна,

Цілі уроку:

  1. Ознайомити учнів з історією косметики, її видами;

  2. Навчати базовим навичкам макіяжу

  3. Виховувати почуття міри при нанесенні макіяжу;

  4. Виховувати художньо-естетичний смак;

  5. Знайомство з професією візажиста.

Метод проведення:

Бесіда, пояснення з елементами показу техніки макіяжу, індивідуальна робота з учнями.

Наочні посібники:

  • Інструкційні картки «Послідовність нанесення косметичних засобів на обличчя»;

  • Роздатковий матеріал (рецепти, поради, завдання для практичної роботи);

  • Ілюстрації видів макіяжу;

Інструменти та матеріали: Набір косметики.

План уроку:

1. Організаційна частина. Пояснення мети та завдань уроку.

2. Повторення, перевірка домашнього завдання

3. Теоретична частина: пояснення нового матеріалу.

4.Практична частина.

1. Організаційна частина уроку.

Привітання учнів, перевірка відвідуваності та готовності до уроку. Повідомлення теми та підсумок уроку.

2. Повторення теми: «Шкіра, догляд за шкірою» Перевірка домашнього завдання: «Маски для обличчя, їх призначення»

3. Вивчення нового матеріалу.

Вивчення нового матеріалу почнемо з гри

З’єднайте кожне слово з правильною парою, і ви отримаєте нове слово

простір

жіст

гр

myana

віза

Так

маки

ра

пома

тире

RU

тик

Каран

їх

пуд

яз

Ми будемо використовувати слова, які ви отримали на уроці (косметика, макіяж, візажист, макіяж, помада, рум’яна, олівець, пудра)

Зразок питань розмови:

  1. Що ви маєте на увазі під «макіяжем»? (Макіяж (підкреслення обличчя) – це косметична прикраса обличчя, моделювання його форми та деталей. Він здатний зробити маленькі очі великими і виразними, а губам надати блискучий відтінок і бажану форму.)

  2. Чи клоун розфарбовує макіяж? (Розрізняють побутовий і театральний грим. Клоунське фарбування відноситься до театрального гриму.)

  3. Чи користуються гримом герої театральних вистав у своїх ролях (Іван-дурень, цар Гвідон, Баба-Яга та інші)? (Так, усі театральні артисти використовують театральний грим, щоб підкреслити виразність свого образу.)

  4. Косметика — що це таке? (Косметика – це засоби і способи догляду шкіра, волосся І нігтівикористовувані для поліпшення зовнішнього вигляду людини, а також речовини, що використовуються для додання свіжості і краси обличчя І тіло.)

  5. Ви користуєтеся косметикою? (Ми використовуємо косметику для нашого віку.)

  6. Чому ти користуєшся косметикою? (З багатьох причин, наприклад, для видалення чорних крапок, для видалення жирного блиску на шкірі обличчя. Для пом’якшення та зволоження шкіри.)

  7. Чи всі носять однаковий макіяж? (Ні, макіяж потрібно підбирати відповідно до типу обличчя, кольору шкіри, її призначення тощо.)

Повідомлення з історії (домашнє завдання для дівчат)

Макіяж – (від франц. maquillage – макіяж) – мистецтво макіяжу, тонування обличчя, нанесення макіяжу для посилення виразності обличчя, приховування недоліків.

Косметика — (від грецького kosmetike — прикраса, мистецтво прикрашати)

Косметика поділяється на дві групи. Перша – декоративна (для оздоблення особи), друга група – (терапевтична (лікувальна) для догляду за шкірою обличчя та тіла).

1. медичний (медичний) — Догляд за обличчям і тілом з гігієнічними цілями та для того, щоб зробити їх більш привабливими, свіжими.

2. декоративні — Засоби для додання свіжості красі обличчя і тіла.

Макіяж — (від італійського grimo — зморшкуватий). Спеціальні засоби (фарби, накладки, наклейки тощо), які використовуються для зміни зовнішнього вигляду актора відповідно до ролі, яку він виконує.

Visagiste — (від французького visage — обличчя). Спеціаліст з макіяжу.

Види макіяжу: Денний і вечірній макіяж.

Кожен із цих 2 типи можуть бути:

  1. Натурально-повсякденний (світлі тіні, помада і чиста шкіра).

  2. Діловий консервативний (чіткі, строгі лінії).

  3. Елегантний макіяж (акцент на очі або губи).

  4. Святковий (урочистий і екстравагантний – більш контрастні кольори).

Святковий макіяж відрізняється від інших видів – яскравістю, помітністю.

При нанесенні макіяжу необхідно враховувати:

Місце відвідування;

Урочистість обстановки;

Освітлення;

Наряд (сукня та зачіска).

Пояснення з ілюстрацією

Вправа-гра «Вгадай макіяж»:

Учитель (ведучий) показує ілюстрації з журналів, а учні називають макіяж або вид макіяжу, виділяючи ознаки. У завдання входять фотографії індійських жінок, японських гейш, тубільців, індіанців та інших.

Послідовність нанесення макіяжу ТАКА:

Важливо завжди пам’ятати: Застосовуємо декоративну косметику тільки на чисту шкіру, а для цього:

  1. Ретельно очистіть обличчя водою з милом, туалетним молочком або лосьйоном, кремом, пінкою.

  2. Протерти тоніком.

Потім:

  1. Нанесіть косметичний крем на вологе обличчя.

  2. Коригуємо, тобто приховуємо недоліки (плями, горбки на шкірі за допомогою олівця-коректора або тонального крему)

  3. Щоб надати свіжості ще вологим щокам, нанесіть рум’яна.

  4. Пудра наноситься на підсушене обличчя спеціальною губкою, надлишки видаляються пензликом.

  5. Брови розчісують у напрямку до волосків. За допомогою олівця робимо збільшення лінії брів.

  6. Тіні нанесіть 2-3 кольори горизонтально на повіку від внутрішнього куточка ока до зовнішнього, піднімаючись до брів.

  7. Підводкою-олівцем чітко виділяємо очі, передаючи глибину погляду та особливий шарм.

  8. Туш наносять на вії нижнього і верхнього століття.

  9. Пензликом або олівцем визначаємо контур губ.

  10. Помада наноситься пензликом відповідного тону.

Дівчаткам шкільного віку дозволено використовувати легкий (простий) макіяж.

Послідовність нанесення простого макіяжу:

За часом простий макіяж займає 10-15 хвилин. Технологія нанесення макіяжу складається з наступних послідовних операцій:

1. Тонізація обличчя.
2. Припудрювання обличчя.
3. Макіяж очей.
4. Нанесення рум’ян.
5. Формування губ.

5. Практична робота.

А тепер, дівчата, вам надається можливість спробувати себе в ролі майстра-візажиста.

ДІЮЧНІ ІНСТРУКЦІЇ

Перед нанесенням тіней, рум’ян необхідно попередньо змахнути зайву фарбу, наносити макіяж невеликими порціями. Надлишки крему промокають серветкою. Нанесіть косметику, щоб вона не потрапила в очі, у разі потрапляння негайно змийте водою з милом.

Самооцінка учнів. Оцінки за урок.

Домашнє завдання: Виконати твір на тему: «Святковий макіяж»

Література:

один. Технологія. Підручник для учнів 7 класу навчальних закладів. — 2-ге вид., перероб. / За ред. В. Д. Симоненко. – М.: Вентана-Графф, 2009.-208с.4.

2. Технологія. 7 клас (дівчата): розробки уроків до підручника за редакцією В.Д.Симоненко / автор О.В.Павлова – Волгоград: Учитель, 2008-281с.

3. Технологія. 5-11 класи: предметні тижні в школі / Авт. Володіна Є.Д., Сусліна В.Ю. – Волгоград: Учитель, 2008. – 156 с.

4. Догляд за шкірою обличчя./ Авт.-комп. Д. А. Ласс, М. Г. Полікарпова Москва 1964 – 263 с

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *