Реферати

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас


Комунальний бюджетний навчальний заклад

ЗОШ №21

Підсумок уроку з техніки

на тему «Обробка лямок фартуха»

(5 клас)

Нестерова Світлана Олександрівна

викладач технології
МБОУ ЗОШ №21

Ковров

Володимирська область

Обробка ремінця фартуха

Цілі:

1. Навчити обробляти краї планок швом. Ознайомтеся з технічними умовами та способами обробки кромки подвійної прямокутної деталі обточним швом.

2. Розвивати в учнів розуміння того, що вибір способу обробки кромки деталі залежить від гігієнічних, практичних та естетичних вимог до виробу, розвивати вміння аналізувати, вміти робити обґрунтовані висновки та висновки. на основі порівняння.

3. Розвивати вміння аналізувати та синтезувати у дітей з проблемами розвитку, покращувати пам’ять, розвивати дрібну моторику, працювати на око, виховувати старанність, акуратність, повагу до використаного матеріалу.

Обладнання:

Набір ручних інструментів, відрізані погони.

Зразок фартуха, таблички з назвами швів, презентація «Правила техніки безпеки на уроках техніки».

Технологічна карта «Виконання токарного шва». Швейні машини, нитки № 40. Місця для прасування та праски.

Посилання:

  • Технологія. 5 клас: Конспекти уроків за підручником Ю. І. В. Бобунова. — Волгоград: Учитель, 2010

  • Технологія. Обслуговуюча праця: підручник для навчальних закладів / [Ю. В. Крупская, Н. И. Лебедева, Л. В. Литикова и др.] ; ред. В. Д. Симоненко. – 4-е вид., перероб. – М. : Вентана-Граф, 2010.

  • Роботи з технічного обслуговування: Навчальний посібник. надбавка на студентів 4 кл. / А. Я. Лабзіна, Є. В. Васильченко. — М .: Освіта, 1883.

Під час занять

Організаційна частина

1) Самомасаж: (активація біоактивних точок) за системою Норбекова.

  • Розігрійте долоніКонспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

  • Масаж крил носа і перенісся Вправа допомагає підбадьоритися. Готуємо організм до подальшої роботи, вправа є профілактикою простудних захворювань. Для масажу крил носа нам знадобляться тільки вказівний і середній пальці, тому решту пальців ми загинаємо, щоб вони не заважали працювати. Вказівний і середній пальці розміщуємо біля крил носа.

Вказівний палець лежить біля основи крил носа, середній палець лежить на самих крилах. Рухаємо пальцями вгору (вздовж хряща до носової кістки) і вниз. Виконуємо рухи не менше 7 разів.

Починаємо працювати з очима: активізуємо мозок для подальшої роботи. Такий масаж допомагає налаштуватися на роботу, тобто хороший на початку дня або в середині – для підвищення працездатності.

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

  • Масаж зовнішнього вуха. Вибір місця для масажу не випадковий, давно відомо, що вушні раковини містять понад 170 біологічно активних точок, впливаючи на які можна тим чи іншим чином допомогти різним органам. Масажуємо вушні раковини так. Кожна техніка виконується 10-15 разів.

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

  • Тепер давайте зробимо легкий заспокійливий масаж обличчя долонями. Наприклад, кілька рухів нагадують умивання: зануримо обличчя в складені в жменю долоні. Зробимо долонями кілька легких кругових рухів, як би вмиваючи обличчя водою. Ця вправа добре знімає втому.

2) перевірка готовності учнів до уроку.

Повторення пройденого матеріалу.

(На манекені зразок фартуха)

Запитання:

Яку частину фартуха ми зробили? (нижня частина фартуха)

— У якому порядку обробляється нижня частина фартуха? (бічні зрізи, нижня частина фартуха, кишеня)

-Яким швом обробляли бічні зрізи? (в підгин із закритим зрізом) (вихователь прикріплює до манекена табличку з назвою шва)

-Яким швом обробляють низ фартуха? (накладна із закритим вирізом)

Який шов з’єднує кишені з низом фартуха? (накладна з відкритим зрізом)

Вивчення нового матеріалу

-Який наступний етап обробки фартуха? (виконання верхньої частини фартуха)

З яких частин складається верх фартуха? (нагрудник, лямки)

-Сьогодні ми навчимося обробляти лямки. Ремінці обробляються різними способами в залежності від призначення. Обробимо лямки швом.

— План уроку на дошці:

1. Бекстіб

  1. Визначення

  2. Ширина шва

  3. Застосування

2. Робота з підручником з 72-73

3. Критерії оцінки

4. Правила техніки безпеки

5. Виконання роботи з використанням технологічної карти

6.Самотестування.

— Зшивний шов є підвидом шовного шва

На парті

Облицювальний шов призначений для з’єднання деталей з подальшим виворотом цих деталей.

— спробуйте визначити ширину шва (це свого роду шов, ширина шва 7-10 мм, значить ширина шва 7 10 мм)

-Подивіться на готовий фартух, які ще деталі обробляються швом? (зав’язки на пояс)

-Погляньте на свій одяг, що робиться зі швом? (комір, манжети)

На парті

Ширина 7-10 мм

Застосування лямок, зав’язок, манжет тощо.

— зараз ми прочитаємо в підручнику, як виконується цей шов

(дивіться виконання на технологічній карті)

  • Складіть деталі навпіл, правою стороною всередину, змітайте

  • Пришити наметку, видалити нитки наметки

  • Відкрутіть ремінець олівцем

  • Відрізаємо припуск на шов, залишаючи 3 мм, куток зрізаємо по діагоналі

  • Поверніть ремінець спереду

  • Змітайте, шов повинен розташовуватися строго збоку

  • Пропрасуйте, видаліть наметочні нитки

Як повинен виглядати правильно виготовлений ремінець?

На парті:

критерії оцінки:

  • Ремінці однакової довжини і ширини

  • Випрямлені кути

  • Якісне прасування (шов збоку, без заломів)

Розігрітися.

— перед початком практичного виконання роботи виконаємо розминку

один. вправа для зняття втоми з м’язів тіла при роботі сидячи

Початкове положення – ноги нарізно встаньте, руки вздовж тулуба, праву руку підняти на пояс, ліву – на пояс; праворуч — на плече, ліворуч — на плечі, праворуч — вгору, ліворуч — вгору. Стисніть руки в кулак, розтисніть руки. Праву руку опустити на плече, ліву на плече; праворуч — на поясі, ліве на поясі; праворуч вниз, ліворуч вниз. Вільно струсіть кисті. Виконати 5-7 разів

2. вправи для поліпшення мозкового кровообігу.

Початкове положення стоячи або сидячи, руки на поясі. Помахом лівої руки переведіть її через праве плече, поверніть голову вліво. І навпаки . виконати 5-7 разів.

3. Вправа для зняття втоми з плечового пояса і рук

Початкове положення стоячи, руки на поясі. Вивести лікті вперед, нахилити голову вперед, відвести лікті назад, зігнутися. Темп повільний.

4. вправи для очей

  • Швидко моргайте, закрийте очі, сядьте нерухомо. П’ять разів

  • Міцно закрийте очі, порахуйте до 3, відкрийте, подивіться вдалину.

  • Витягніть праву руку вперед, подивіться на вказівний палець витягнутої руки, потім подивіться вдалину, повторіть 5-7 разів.

Виконання практичних робіт.

-Тепер можна переходити до практичного завдання, але спочатку повторимо правила техніки безпеки (за допомогою презентації).

Обговоріть з учнями правила безпеки.

Практична робота. Закріплення вивченого матеріалу.

Використовуючи технологічні карти, учні виконують практичні роботи.

Аналіз і підведення підсумків

— Чого ви дізналися на уроці?

-Що ти навчився робити?

Учитель перевіряє виконану роботу, виставляє оцінки.

Домашнє завдання

Повторіть послідовність обробки лямок.

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 класКонспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 класКонспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

Конспект уроку з технології на тему «Обробка планок фартуха» 5 клас

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *