Конспект уроку з техніки в 3 класі «Образи природи у творіннях людини»
Реферати

Конспект уроку з техніки в 3 класі «Образи природи у творіннях людини»


Комунальний бюджетний навчальний заклад

«ЗОШ №12»

Муніципальне утворення місто Ноябрськ

Підсумок уроку

технології в 3 класі
«Образи природи у творіннях людини»

Підготовлено

вчитель початкових класів

Ікрянова Галина Олександрівна

Ноябрськ

2012 рік

Тема «Образи природи в творіннях людини».

Продукт: Візерунок птаха в техніці мозаїка з кольорового паперу.

Цілі уроку:

1. Розширення та поглиблення уявлень про мозаїку як художній прийом.

2. Удосконалення практичних навичок виготовлення виробів у техніці мозаїки.

3. Виховання акуратності, посидючості, інтересу до історії свого краю, бережливого ставлення до природи.

Обладнання:

Підручник «Технологія» Н.М.Конишева 3 клас, картки: «Випробуй себе», «Оціни себе», «План роботи», зразки виробів у техніці мозаїки, візерунки птахів, ілюстрація народного свята «День ворона», безпека. таблиця »; екологічні ознаки.

Під час занять.

1. Організаційний момент.

Перевіряється готовність класу до уроку: маленькі шматочки кольорового паперу, пензлик, клей, клейонка, картки, підручник, ножиці.

2. Підготовча робота.

Готуючись до уроку, діти підготували відповідь на запитання: Хто живе в північному лісі?

3.Визначення теми уроку та твору.

— Учень читає напам’ять:

Людина має два світи

Той, хто створив нас

Інший, який ми зі століття,

Ми створюємо в міру своїх можливостей.

(Показуються пейзажні замальовки або розглядаються ілюстрації в підручнику с.2)

Учитель продовжує:

Так, тут природа велична, прекрасна і без людини! Але все одно якось безлюдно.

(Слайд-шоу або ілюстрація стор.3)

І тут вже відчувається присутність людини. Він створив власний затишний і комфортний світ, не псуючи світ природи, а навпаки, відроджуючи його».

(Слайд-шоу або зображення порожнього лісу з голими деревами.)

На жаль, є чимало прикладів невдалої співпраці людини і природи.

Далі вчитель читає загадку і пропонує визначити виріб і техніку його виконання.

Загадка.

— Павуку вночі сниться диво — Юдо на суку.

Гострий дзьоб і два крила

Приїжджає — справи погані.

А кого боїться павук? Здогадалися?

Це…. Птах.

Учитель пропонує учням прочитати тему уроку, назву виробу на дошці.

4. Бесіда.

Які птахи живуть у нашому північному регіоні?

(На дошці є слайд-шоу або зображення.)

— Чи знаєте ви з прильотом якого птаха весна приходить у наш край?

— Це ворона.

/картина ворона в техніці мозаїки/

– Вважається, що своїм гучним криком ворона будить природу.

А корінні жителі Півночі навіть відзначають свято «День ворона»

(Warnga — Yale) 7 квітня.

(Показати ілюстрацію або слайд)

Дуже дбайливо ставляться до цієї птиці, вважають її покровителькою дітей.

Який настрій викликала у вас картина порожнього лісу?

— Ти хочеш, щоб наш ліс був таким?

Учитель: Я запрошую вас пофантазувати, яких ще птахів ви б хотіли побачити в наших лісах і показати це у своїй роботі. А потім заселіть своїх птахів у порожній ліс.

п’ять.Повторення мозаїки як художній прийом.

Робота з карткою «Перевір себе».

Знак «+» вказує на вірне твердження, знак «-» — на неправильне.

перевірити себе

+

Мозаїка — це візерунок, виготовлений з дрібних деталей з різних матеріалів.

+

Шматки викладаються поруч, у певному порядку.

+

Спочатку викладаються основні контурні лінії.

+

Простір можна заповнювати випадковим чином.

Виготовлення мозаїки вимагає уваги, акуратності, знання техніки поводження з папером, творчої уяви.

+

Застосовується для внутрішніх і зовнішніх поверхонь будівель.

+

Самоперевірка /на дошці + + + — + + /

Учитель приносить всього:

— У чому була проблема?

— За довідкою можна звернутися до підручника с.15

6. Повторення техніки безпеки:

На кожній парті є картки «Правила безпечної роботи»

Пропонується підібрати та підкреслити потрібні слова, щоб речення стало правилом:

— передайте ножиці тільки всередину (відчинено/зачинено) кільця (собі / убік товариш)

— не залишайте ножиці на столі (відкритий / закритий)

— при вирізуванні великої частини з паперу поверніть в руках (ножиці/папір)

— після завершення роботи ножиці повинні бути (відкрити/закрити) І (тримати в руці / покласти на стіл)

Прочитайте правила безпеки.

7. Фізмінутка.

На доріжці, на доріжцістрибки на правій нозі)

Стрибаємо на правій нозі.

І тим же шляхомстрибки на лівій нозі)

Стрибаємо на лівій нозі.

Вони побігли стежкоюлегкий біг на місці)

І вони побігли до лісу.

Птахи сіли на берези та ялини (сіли за парти)

8.Практична робота.

Самостійне виготовлення виробу за планом (картка наряду на роботу

Обведіть викрійку пташки за шаблоном.

Основні лінії контуру виділіть олівцем.

Розкладіть мозаїку по контурних лініях.

Заповніть простір.

Виріжте готовий шаблон.

— Оцініть свою роботу за таблицею «Самооцінка» (+; -).

Параметри

+

Правильність розкрою за шаблоном

Правильна техніка виконання

Точність

виразність, чіткість

Творчість, оригінальність

Дотримання правил техніки безпеки

— Поставте пташку в ліс.

(прикріплюється до дерева, намальованого на аркуші паперу)

9. Підведення підсумків. Оцінка виконаної роботи.

вчитель:

— Подивіться, як ожив ліс!

Що ви можете зробити, щоб зберегти його в безпеці?

(Вас можуть попросити вибрати та показати відповідну екологічну марку)

Дякую за урок!

Список використаної літератури

  1. Орієнтовна базова освітня програма навчального закладу. Початкова школа. – М.: Просвіта, 2011.

  2. Конишева Н. М. Технологія. Програми навчальних закладів 1-4 класів (ФЕС). – Смоленськ : Асоціація ХХІ століття, 2011. – 48 с.

  3. Конишева Н. М. Технологія: підручник «Наш рукотворний світ» для 3 класу навчальних закладів. – Смоленськ : Асоціація ХХІ століття, 2011. – 160 с.: іл.

  4. Конишева Н. М. Технологія: робочий зошит до підручника «Наш рукотворний світ» для 3 класу навчальних закладів. О 2 год. — 3-е вид. – Смоленськ: Асоціація XXI століття, 2011.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *