Конспект уроку з праці в 5 класі «В’язання спицями на основі простих петель»
Реферати

Конспект уроку з праці в 5 класі «В’язання спицями на основі простих петель»


Шамова Наталія Володимирівна,

ГБОУ Республіки Марій Ел «Казанська школа-інтернат»,

Село Казанське Сернурського району Республіки Марій Ел

вчитель трудового навчання

Урок — в’язання 5 клас

Тема уроку: Схеми в’язання спицями на основі простих петель.

Мета уроку: навчити учнів початковим прийомам в’язання візерунків на основі простих петель.

Цілі уроку:

Освітні: закріпити та систематизувати знання учнів про прийоми в’язання петель, удосконалити прийоми роботи зі зразком в’язання.

Корекційно-розвиваюча:

корекція розумових операцій (класифікація, аналіз-синтез) виконанням вправи «Позазагальне»;

корекція словесно-логічного мислення через розуміння прислів’я;

розвивати вміння будувати послідовний висновок через складання плану роботи.

Освітні:

виховувати мотивацію до навчання;

виховувати самовладання, взаємоконтроль, самооцінку.

Наочні посібники: інструкційно – технологічна карта «Набір петель», інструктивно – технологічна карта «В’язання лицьових та виворітних петель», схеми в’язання;

Авторська презентація: В’язання, створено в PoverPoint

Обладнання: медіапроектор, ножиці, спиці, пряжа.

Під час занять:

1. Організаційний момент: Звіт дежурного, перевірка робочих місць.

Взявся за роботу.

На уроці в’язання ми вчимося в’язати. Яким має бути в’язальниця:

(слайд 1)

— Належний.

— Старанний.

— Точний.

— Освічений, тобто оволодіти вміннями та навичками в’язання.

Недарма російське прислів’я говорить: «У будь-якому випадку, якщо не вкладати в це душу, то нічого не вийде». Для того, щоб отримати від нас продуктиалеЯкщо ви хочете бути красивими, акуратними, ви повинні застосувати свої вміння та навички, які ви отримуєте на уроках.

— Чи потрібен цей урок? (відповіді учнів)

В’язання стане в нагоді вам у подальшому житті, ви зможете зв’язати одяг для себе та своєї родини. Можливо, хтось із вас піде вчитися в’язальниці в ПУ — 8 (слайд 2)

2. Повідомлення теми уроку:

Сьогодні ми продовжимо вчитися в’язати зразки візерунків на основі простих петель і ми введемо всі зразки в дію.

3. Повторення пройденого матеріалу:

У мене є голки

І багато різних ниток.

Я зберу м’яч до м’яча

А я ляльку зв’яжу.

Я зламаю їй обличчя

Кольорові нитки.

І сама чарівна

Я придумаю назву.

В’язані ляльки унікальні і красиві.

(слайд 3)

(показує ляльку)

— Як ви думаєте, що потрібно, щоб моя лялька була гарною? (Ляльці потрібен одяг)

— Ви можете в’язати одяг для улюбленої ляльки. (Відповіді учнів)

Для в’язання потрібні матеріали та інструменти.

(слайд 4)

А щоб дізнатися, який основний матеріал використовується для в’язання, згадайте казку А. С. Пушкіна «Казка про царя Салтана»:

Три дівчата біля вікна

Крутили пізно ввечері.

Або казка «Про золоту рибку»: «… старий ловив сіткою рибу, а жінка її пряла …`. — пряжа

Звичайно, основним матеріалом для в’язання є пряжа.

Для в’язання використовується вовняна пряжа (слайд 5)

Тварини на гірці, шерсть чи пух яких тварин використовують для в’язання?

Ведмідь, вівця, кіт, кролик, верблюд, лисиця, лебідь.

Учні виконують корекційну вправу: «Знайди зайве».

Використовуйте шерсть овечого, верблюжого та кролячого пуху

Які властивості пряжі?

Пряжа повинна бути рівною, красивою за кольором і не рваною.

Для в’язання використовуються такі інструменти, як гачок і спиці.

— Який основний інструмент ми будемо використовувати при в’язанні, ви зрозумієте, відгадавши загадку:

Як чаплі — довгоносі,

Вони вплітають нитку в коси.

В’яжемо шарф і рукавиці

Ми спритні сестри — … (спиці)

Які вимоги до спиць? (Спиці повинні бути легкими, прямими, не іржавими)

– Ти вперше взяла спиці та спиці, вмієш зв’язати сукню?

(Ні, потрібно навчитися в’язати петлі)

(слайд 6)

Ось кілька фраз для вас: виворітна петля, лицьова петля, початковий ряд, кромочная петля. Прочитайте їх і знайдіть додаткове словосполучення.

Чому це зайве?

Що спільного в цих фразах?

Учні виконують корекційну вправу: «Зайвий – загальний».

(початковий рядок.)

(назва рядка)

(Початковий ряд — це набір петель, тобто складається з петель)

— Які основні петлі ми знаємо? (лицьова і виворітна петля)

Завдання. Виберіть технологічний термін і визначення.

Виворітна петля

Лицьова петля

1. Робочий кінець нитки утримуйте в долоні лівої руки, нитка проходить вздовж вказівного пальця і ​​обводить великий палець.

2. кінець правої спиці вставляємо в петлю на лівій спиці, нитку захоплюємо, робочу нитку в’яжемо.

3. спосіб виконання візерунка, який характеризується в’язанням лицьових петель над «лицьовими» і виворітними над «виворітними».

4. кінець правої спиці вставляється в петлю на лівій спиці, нитка захоплюється, робоча нитка перед в’язанням

— Виворітні та лицьові петлі найважливіші при в’язанні (предметні картки — вивішуються на дошці)

— Але у в’язанні є таке поняття, як кромочная петля.

— Покажіть, де у в’язанні кромочні петлі? (Крайові петлі перші і останні)

(слайд 6)

Яке правило в’язання кромкових петель?

Щоб мати гарний край

Завжди знімайте першу петлю

І останнє, дивіться

Ви в’яжете навиворіт.

6. Планування роботи.

Ми навчилися в’язати основні петлі — почали вчитися в’язати зразки простих візерунків. Які прості шаблони ви знаєте (замішання, шахи)

Завдання «Мозаїка»

(додати схеми візерунків в’язання)

Ми визначилися, що сьогодні потрібно зв’язати одяг для ляльки? Як ви думаєте, чи зможемо ми виконати завдання, зв’язавши прямокутні зразки?

(відповіді учнів)

Моделювання одягу за зразками.

(На парті)

Приступаємо до в’язання, для цього нам потрібно скласти план роботи. (На парті)

1.Читання схеми візерунків

2. Набір петель початкового ряду

3. В’язання за схемою

4. Збірка сукні для ляльки.

7. Практична робота:

В’язання має приносити тільки користь, тому необхідно дотримуватися правил безпеки.

Давайте завжди відкидати травми та небезпеки.

І в кожному разі дотримуйтесь правил безпеки:

(слайд 7)

1. Робоче місце має бути добре освітлене

2. Сидіти потрібно прямо, торкаючись спинки стільця тілом

3. Кінці спиць повинні бути безпечними: мати ковпачки і гумки

4. Зберігайте голки в коробці.

5. Під час роботи не обертайтеся, повертаючись до сусіда, опускайте вниз спиці або стискайте в клубок.

Проводиться фізкультура.

Фізична культура:

Ви добре попрацювали, тепер давайте віддамо

можливість для наших очей і пальців відпочити.

Виконаємо кілька вправ.

1. Закрийте очі, порахуйте до трьох. Давайте відкриємо. І так тричі.

2. Розводимо пальці і згинаємо з силою. Повторимо п’ять разів.

3. По черзі п’ять разів моргнути очима.

4. Складаємо долоні разом і з силою розтискаємо, залишаючи пальці з’єднаними. Повторимо п’ять разів.

Приступаємо до практичної роботи.

Виконуючи завдання, не забувайте про правила безпеки і правильне положення рук при в’язанні, а також про кромочную петлю.

(слайд 8)

Оцінка робіт буде проводитися за такими критеріями:

1. Дотримання правил техніки безпеки.

2. Виконання візерунка в’язання строго за схемою.

3. В’язання має бути акуратним і саморобним.

У процесі роботи проводиться поточний інструктаж, надається індивідуальна допомога.

8. Підведення підсумків уроку:

Контроль та самоаналіз виконаної роботи:

Дівчата, робочий час закінчився, давайте подивимося, яких успіхів ви досягли на сьогоднішньому уроці. Молодці! Кожен намагався. Тепер проведіть самоаналіз за критеріями:

1. Ви дотримувалися правил безпеки

2. Виконали візерунок в’язання строго за схемою

3. Акуратне в’язання

4. Ми зустрілися у відведений час.

(кілька дівчат публічно перевіряють себе)

Цінуйте роботу один одного.

9. Домашнє завдання: Продовжуємо в’язання, на наступному уроці ми зберемо плаття. Подумайте, які ще елементи одягу можна зробити з прямокутних зразків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *