Конспект уроку з праці «Нанесення розчину на поверхню» 8 клас
Реферати

Конспект уроку з праці «Нанесення розчину на поверхню» 8 клас


Урок штукатурення та фарбування у 8 класі.

Тема уроку: «Нанесення розчину на поверхню».

Цілі: закріпити знання, уміння та навички нанесення розчину на раніше оштукатурену поверхню.

Завдання: Розробка — охарактеризувати технологічну операцію — прийоми нанесення штукатурного розчину на поверхню;

— відтворити в пам’яті раніше вивчений теоретичний матеріал щодо виконання штукатурних робіт; формувати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.

Корекційна – розвивати пам’ять, мовлення з відповідями; розвивати координацію рухів при метанні розчину, самостійність у виконанні практичної роботи.

Виховна – виховання культури праці та відповідальності за якість виконаної роботи, дотримання правил техніки безпеки.

Тип уроку: комбінований урок із засвоєння знань, трудових прийомів та операцій.

Форма уроку: урок – практика.

Методи навчання: словесна, наочна, практична, самостійна робота;

Візуалізація та обладнання: картки, зразок накинутого розчину на поверхню стіни; реферат — план роботи, навчальне приладдя, комп’ютер, проектор, екран.

Інструменти: шпатель штукатурний, сокіл, пензлик

Матеріал: глиняний розчин, вода.

Інвентар: ящик, відро, лійка.

Під час занять:

1. Організаційний момент (вітання класного керівника). (слайд 1)

Хлопці, сьогодні у нас з вами незвичайний урок, у нас гості. Я рада вашим посмішкам і сподіваюся, що час уроку пролетить непомітно і буде приємним і корисним для нас з вами. (слайд 2)

Будівельник — одна з найдавніших професій

І нехай ним пишаються люди,
Адже він не просто мешканець життя,
Він творець і творець!

Щоб побудувати гарний будинок
Створіть творіння в пустелі
Дайте необхідну силу знань
І творчий порив Душі.
Він проектує і будує,
Вклавши частинку від себе,
Потроїте свої можливості
Сміливо люблячи, він творить.

2. Актуалізація знань учнів.

— Які ви знаєте будівлі?

— З яких частин складається будівля? (слайд 3)

-Які роботи проводяться по будівництву будівлі, будинку? (земля, покрівля, будівництво, сантехніка, електротехніка, столярні роботи, сантехніка)

— Що це штукатурить призначення, якою вона є? (Штукатурка — це фінішний шар, що виконує захисну санітарно-гігієнічну та естетичну функцію. Штукатурка призначена для вирівнювання стін, для захисту стін від шкідливих атмосферних впливів (вітер, дощ, сонце, холод). Для збереження тепла в кімнаті. Підвищити звукоізоляцію, щоб звуки з вулиці не проникали в наше приміщення. Щоб було красиво та естетично.)

З чого виготовляють штукатурку? Штукатурка складається з розчину.

— Що таке гіпсовий розчин?

Які типи рішень ви знаєте? Вапно, глина, гіпс, цемент, цементно-вапно. Робота над картками (додайте компонент, що входить до розв’язку). (слайд 4). Перевіряємо на екрані.

Рішення

Компоненти

-глина

-пісок

— вода

Розчин

-лайм

-пісок

— вода

цементний розчин

-цемент

-пісок

— вода

— Що є загальним матеріалом у приготуванні різноманітних розчинів? Є пісок і вода. Піщаний заповнювач, вода для зв’язування шляхом ретельного перемішування і утворення однорідної маси.

— Що означає приготувати цементний розчин у співвідношенні 1:3; цементно-вапняний у співвідношенні 1:2:3?

— Робота над картками «Збери слово» з цих складів (слайд 8)

  • ТРИ ТИПИ ТРИЩИН

  • ДУ ЛУ Н ДУТИКИ

  • ВІД ЩКИ КИ отлупи

— Що означають ці слова? дефекти штукатурки.

— З чого вони відбуваються, назвіть їх причини?

— (слайд 10) Які інструменти використовуються при виконанні штукатурних робіт (при підготовці поверхні, для нанесення розчину, вирівнювання розчину, затирки поверхні, контролю якості оштукатуреної поверхні)? Під час штукатурних робіт для змочування поверхонь під час підготовчих робіт використовують молотки, сокиру, щітки; для вирівнювання — кельма, правило; для затірки — терка, для загладжування оштукатуреної поверхні — гладилка, для контролю якості оштукатуреної поверхні — правило з рівнем.

— Скажіть, яких заходів безпеки та правил безпеки повинні дотримуватися штукатур? Одягніть спецодяг, інструменти повинні бути в справному стані, обережно поводитися з електроінструментом; особливо уважним потрібно бути під час роботи на висоті, перед початком роботи перевіряти їх справність, дотримуватися виробничу, трудову дисципліну, після закінчення роботи прибирати робоче місце, інструменти та пристосування, знімати спецодяг, мити руки.

— (слайд 11). Бліц — опитування Я задаю питання, на які ви відповідаєте.

3.Фізмінутка (слайд 12-34).

– Ми знаємо, що штукатурка складається з 3 шарів. Що? Що таке спрей, грунтовка, покриття?

— Як підготувати поверхню під штукатурку?

— Після підготовки поверхні до штукатурки необхідно нанести розчин.

4.Пояснення нового матеріалу.

Сьогодні у нас нова тема Нанесення розчину на поверхню, ми дізнаємося, якими способами це робиться і як. (слайд 36 — 37). Розчин наноситься розмазуванням.

5. Робота в зошитахномер запису, тема уроку: Нанесення розчину на поверхню .

Нанесення розчину розпиленням.

  • Розпилюють і перший шар грунту, покриття наносять на поверхню метод метання. Розчин наливають на поверхню штукатурним шпателем або ковшем.

При великих обсягах робіт розчин викидають відром прямо з ящика. Під час кидка ківш вивертається і розчин бризкає на стіну. У цьому випадку розчин випадає у вигляді грушоподібної ляпаси. (слайд 38).

Для роботи також знадобиться розчинний ящик, який необхідно встановити якомога ближче до поверхні, що штукатуриться, і сокол. Falcon дозволяє утримувати відразу кілька порцій розчину і переносити їх з розчинної коробки на поверхню. Крім того, вам не доведеться нахилятися за кожну наступну порцію розчину до розчинової коробки, що економить сили і зменшує втому. (слайд 39, 40, 41)

  • (слайд 42-43). Приготований розчин наноситься на сокол за допомогою штукатурної кельми. Зібравши необхідну кількість розчину, підходимо до стіни, беремо кельмою частину розчину і накидаємо на поверхню, яку потрібно штукатурити. При нанесенні розчину на стіну сокола потрібно відкинути від себе. Розчин від сокола збирають лезом або кінцем кельми. Кельму з розчином підносять до стіни, рукою махають кельмою раптова зупинка, при цьому розчин вилітає на поверхню стіни. Проте занадто не можна махнути рукоютак як розчин бризкає. Наносити розчин необхідно на різних рівнях, зліва направо і справа наліво. (слайд)

6. фіз. хвилина

А тепер давайте трохи відпочинемо! (вправа спрямована на зняття загальної напруги)

Один — піднімайся, тягнись,
Два — нахилитися, розігнутися,
Три — хлоп, три хлопки,
Три кивки головою.
Чотири — руки ширше
П’ять — махніть руками,

Нахиліться і сядьте
Шість — сиди тихо на місці.

Нанесення розчину розсипанням. . (слайд 44)

Другий і наступні шари ґрунту, а також покриття можна наносити розсипанням. Розмазати розчин по поверхні можна кельмою, соколом і кельмою.

(слайд 45) При штукатурці на металеву сітку, дранку та при покритті наносимо розчин на поверхню сталевим шпателем, зміщуючи його з сокола. Тримаючи сокола однією рукою майже горизонтально, відокремлюючи шар розчину кельмою. Нахиліть сокола, як показано, і нанесіть трохи розчину на стіну кельмою вгору. Потім нанесіть розчин на стіну. Після кожного руху повертайте сокола приблизно на чверть: так збережеться центрування і буде легше тримати сокола в руці.

— (слайд 46) Розчин на стіні можна розмазувати не тільки кельмою, а й соколом або самою кельмою.

– При роботі з соколом беруть сокола в одну руку, кельму в іншу. На сокола набирають розчин і прилягають до стіни так, щоб верхній край щита сокола був на відстані 50–100 мм від поверхні, а нижній край притискався до поверхні на товщину нанесеного шару. Сокіл притискають кінцем кельми, впираються під ключ сокола, і його переміщують. У міру просування сокола розчин розмазують на поверхню, а піднятий другий край сокола поступово притискають до нього. При відповідній вправності розчин можна розрівняти соколом дуже рівно.

(слайд 47) При роботі кельмою на неї наносять розчин ложем, підходять до поверхні стіни, прикладають до неї кельму, притискають і ведуть по стіні знизу вгору. Ширина полотна шпателя повинна бути 1200 мм, щоб на ньому можна було утримувати більше розчину.

(слайд 48) Ґрунт розрівнюють загладжуванням або різанням.

Після заповнення простору між маяками слід розрівняти розчин кельмою. Слідкуйте за тим, щоб у розчині не було бульбашок повітря, а покриття щільно прилягало до стіни. Рухи кельми можуть бути зигзагоподібними: короткі — зліва направо і справа наліво, довгі — вгору і трохи вбік.

(слайд 49) Для вирівнювання нави методом вирізання використовують правила, скоси та площинні шаблони. Правило впирається обома кінцями в дерев’яні або сталеві напрямні маяки і зрізає ним надлишки розчину. Зрізаний розчин знімають з правила за допомогою кельми і відправляють назад в розчинний ящик. Розчин в коробці з розчином омолоджують шляхом перемішування без додавання води. Тому дуже важливо визначити початковий об’єм замішування розчину, об’єм повинен бути таким, щоб його вистачило на певний проміжок часу до початку схоплювання. (слайд 50)

– Сьогодні ми розглянули, як наноситься розчин. І на наступних уроках ми будемо самостійно виконувати ці операції.

— Підсумок уроку: Як застосовується рішення? Які інструменти використовуються?

— Оцінка.

— Д/с: навчитися застосовувати розчин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *