Конспект уроку в 5 класі з предмета Технологія «Вироби з деревного матеріалу»
Реферати

Конспект уроку в 5 класі з предмета Технологія «Вироби з деревного матеріалу»


Комунальний бюджетний навчальний заклад

«Середня загальноосвітня школа селища міського типу Славний»

Підсумок уроку в 5 класі

на тему техніки

«Вироби з деревного матеріалу»

Виконано:

викладач технології

Бєляй Дмитро Іванович

pgt Славний

2013 рік

Урок техніки (хлопці) у 5 класі

проведення уроку кейс-методом.

Розділ програми: Обробка деревини

  1. ПІБ (повністю) Дмитро Іванович Бєляй

  2. Місце роботи: комунальний бюджетний навчальний заклад

ЗОШ пгт Славний

  1. Посада: Вчитель інформатики та техніки

  2. Тема: Технологія (хлопці)

  3. 5 клас (2 уроки)

  4. Тема уроку: Вироби з деревного матеріалу

  5. Базовий підручник: В. Д. Симоненко. Технологія. Підручник для учнів 5 класу навчальних закладів. Москва. Варіант для хлопчиків. Видавничий центр «Вентана-Граф», 2007.

  6. Мета уроку:

  • сформувати уявлення про етапи створення виробів з дерева;

  • розвивати вміння розробляти технологічну карту та вибирати оптимальний варіант виробу;

  • удосконалювати вміння працювати з текстами.

Методологічна мета:

  1. Завдання:

Освітні:

  • формувати знання учнів про етапи створення продукту

  • формувати знання учнів про раціональну організацію робочого місця для проектних робіт;

  • формувати практичні навички з обробки деревини, дотримання правил безпеки праці.

Розробка:

  • розвивати мислення (наочно-образне, наочно-дієве)

  • розвивати творчість, ініціативу та самостійність;

  • розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, вміння виправдовувати свої дії, робити висновки, забезпечувати самоконтроль;

  • удосконалювати навички та прийоми виховної роботи (планувати, організовувати навчальну діяльність, сприймати й обробляти інформацію – виділяти головне).

Освітні:

  • виховувати інтерес до предмета, зібраність, почуття відповідальності за товариша.

  1. Тип уроку: урок цілеспрямованого застосування вивченого

  2. Форми роботи учнів: урок цільового застосування вивченого кейс-методом.

  3. Необхідне технічне обладнання:

  • персональні комп’ютери;

  • Футляр — пакет;

  • мультимедійний проектор та екран або інтерактивна дошка;

  • пакет програм або документації до уроку;

  1. Структура та хід уроку:

1. Постановка цілі на урок (2 хв)

— орг. момент

— Постановка теми та цілей уроку

2. Вступний етап

— Вступ (6 хв)

— Актуалізація знань (3 хв.)

3. Аналітичний етап

— Індивідуальна робота над справою (9 хв)

— Розподіл на малі групи та кейс (7 хв)

— Обговорення та обговорення результатів роботи з кейсом (8 хв)

— Постановка нового навчального завдання (10 хв.)

4. Енергозберігаючі технології (2,5 хв.)

— Фізкультхвилинка

5. Практичний етап

— Робота в малих групах та розвиток навичок (25 хв.)

— Обговорення результатів практичної роботи (5 хв.)

6. Завершальний етап

— Обговорення в загальній групі (5 хв)

— Підбиття підсумків (2 хв.)

7. Д/с (2,5 хв)

8. Підсумок уроку (2,5 хв)

9. Рефлексія (0,5 хв)

СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

один.

Вступний етап

вступ

Розподіляє кейси та інструктує про порядок роботи на уроці.

Повідомляє тему, завдання та хід уроку.

Пропонує ознайомитися з критеріями оцінювання кожного етапу роботи на уроці (додаток 1)

відповідає на запитання учнів

Вони отримують кейси, роздатковий матеріал, ставлять запитання щодо порядку роботи, знайомляться з критеріями оцінювання на уроці

Уточнення знань з теми

Пропонує відповісти на такі запитання:

— Яке дерево та штучні деревні матеріали ви знаєте?

— З якого матеріалу легше зробити підкладку?

— Для кого ми будемо робити цей продукт?

Відповідь (зразки відповідей)

— Пиломатеріали, фанера, ДВП

— З фанери

— Для матерів

2.

Аналітичний етап

Індивідуальна робота над кейсом

Відповідає на запитання по справі, регламентує час на читання – 5 хв

Кожен окремо читає текст справи і висвітлює проблему

Розподіл на малі групи та розбір справи

Розподіляється на 3 групи, за рахунком — перша, друга, третя; час на обговорення — 5 хвилин, спостерігає за обговоренням,

просить сформулювати проблему у формі запитань.

Пропонує оцінити цей етап роботи (кожен учасник оцінює сусіда за годинниковою стрілкою)

Кожна група уточнює проблему, обговорює та формулює запитання Можливі запитання:

— Що зробити?

Якої форми буде виріб?

— Які інструменти потрібні?

Дайте бали сусідові

Додаток 1

Обговорення та обговорення результатів роботи з кейсом

Запрошує кожну групу прочитати запитання, уточнює запитання,

записує запитання на дошці, обговорює, як правильно сформулювати запитання

Просить виконати завдання після тексту

1. Один учасник від кожної групи зачитує запитання

2. Виконайте завдання і кожен учасник групи відповідає на одне запитання.

Постановка нового навчального завдання

Підбиває підсумки роботи з кейсом і пропонує на вибір питання: Як зробити цей виріб?

Пропонує прочитати додаток 2

Він ставить питання, що це — ескіз (креслення), технологічна карта.

З усіх питань на дошці виберіть найточніше.

Прочитайте додаток 2 і дайте відповіді на запитання.

3.

Енергозберігаючі технології

Фізкультхвилинка

4.

Практичний етап

Робота в малих групах і розвиток необхідних навичок

Просить кожного члена групи протягом 20 хв скласти власний варіант ескізу виробу та технологічну карту виготовлення виробу.

Складіть етапи роботи над виготовленням виробу: ескіз, технологічну карту (додаток 3), обговоріть у групах роботу кожного учасника.

Обговорення результатів практичної роботи

Пропонує порівняти вашу блок-схему зі зразком, виділити етапи, які не враховані

порівняти свої блок-схеми зі зразком, записати пропущені кроки

Додаток 3

п’ять.

Завершальний етап

Обговорення в загальній групі

Пропонує кожній групі вибрати найкращу роботу, порівняти з роботою інших груп і визначити переваги.

З’ясовує, що станеться, якщо пропустити крок

У групах обирають найкращий варіант, передають його іншій групі, читають і визначають достоїнства роботи, записують у зошит, представляють свій аналіз

Підведення підсумків

Робить висновки про роботу груп:

— оцінює роботу груп та окремих учасників,

— оцінює практичну роботу

За критеріями оцінювання пропонує індивідуально визначити, скільки балів ви набрали

Слухання коментарів

Дайте загальний бал за роботу

Додаток 1 (текст справи)

З чого все починається (оповідання).

Подружжя похилого віку жили разом, допомагали один одному, разом робили всю роботу по хаті та в саду: дід копає, жінка садить, дід дрова рубає – жінка опалює баню.

Настав час заготовки дров. Зібрався дід у лісі по дрова і сказав бабусі:

— Вари вареники, нехай добре замерзне, як приїду з дровами, а обідати будемо.

— Старий, а в нас немає листка (субстрату). Куди я покладу вареники?

— Придумай щось сам!

Жінка взяла газету, поклала на стіл, зварила вареники і розклала на газеті. Приготувала досить багато, пора виносити вареники на холод. Вона підняла газету за краї, газета провалилася, а вареники покотилися в середину.

Старенька знову зробила вареники, підняла газету за середину і вареники опинилися на підлозі.

Тоді бабуся взяла кришки від каструль під вареники, поклала на них вареники і винесла на холод. А чохлів багато, їх нема де розмістити. Я розставив кришки від горщиків з варениками якось біля входу на ґанку і став чекати діда.

Дід повернувся додому пізно, в коридорі було темно і він не помітив, що довкола на кришках під ногами вареники. Наткнувся на одну кришку, наступив на іншу, перевернув третю, перемішав вареники зі сміттям, зіпсував. Він пішов додому злий і голодний.

— Що ти, старий, кладеш вареники під ноги?

— Там, де я їх ставлю, чохли займають багато місця.

Вони довго билися, але слова не можуть допомогти горю. Вирішили зробити нове листя для вареників. Форму придумала бабуся, а дідусь зробив.

Завдання.

1. Як ви думаєте, якої форми вийшли їх листочки?

2. З якого матеріалу можна зробити листочки?

3. На скільки вареників ви б приготували листя?

4. Скільки листків їм потрібно і як їх можна використовувати для інших цілей?

Додаток 2

(як приклад)

Алгоритм етапу пошуку

Варіанти відповідей

Позначення проблеми

Дизайн виробу.

_______________________________________________

_______________________________________________

Виявлення потреби

_______________________________________________

_______________________________________________

Розвиток мети

Зробіть ескіз майбутнього виробу.

Зробіть продукт більше…

Постановка цілей

один.

2.

3.

4.

5. Складання креслення чи ескізу.

Додаток 3

Критерії оцінки

Параметри оцінювання

Максимальна кількість балів

Бал за виконану роботу

(оцінка сусіда)

1. Складання питань до проблеми

4

2. Виготовлення ескізу виробу:

— розміри виробу

— Назва продукту

— зазначений матеріал

— чітко показана форма виробу

8

2

2

2

2

3. Виконання технологічної карти

— відповідає зразку

— графічні зображенняній зроблені чітко і точно

4

2

2

4. Загальна оцінка

16

Додаток 4

Етапи створення виробів з дерева/фанери.

Щоб виготовити виріб, необхідно виконати ряд дій, тобто ряд етапів.

Перш за все, подумайте, з якого матеріалу буде складатися виріб, які інструменти і пристосування потрібні і на якому обладнанні його можна зробити.

Спочатку виріб зображують у вигляді технічного креслення, ескізу або креслення. Підбирають якісні заготовки з деревини потрібної породи. Скласти план роботи з виготовлення виробу – технологічну карту.

Розмітьте заготовку, кілька разів перевіривши розміри. Потім планують, розпилюють, чистять, доробляють, перетворюючи в готову деталь.

Виріб може складатися з однієї або кількох частин. Кожна деталь виготовлена ​​з одного шматка матеріалу.

Якщо виріб складається з декількох частин, після виготовлення їх необхідно підігнати один до одного і з’єднати між собою.

Виготовлений виріб необхідно перевірити на міцність. Якщо виявлено якісь недоліки, то необхідно знайти причини їх виникнення і усунути їх.

Додаток 5

Маршрутизація

(як приклад)

«Виготовлення ______»

Ні. пп

Послідовність операцій

Графічне зображення

Інструменти та пристосування

один

Виберіть заготовку з дошки або фанери і розмітьте контур виробу за шаблоном

Шаблон, олівець

2

Виріжте контур виробу

Ножівка, столярний верстак

3

Зробіть ручки: візьміть планки, виміряйте довжину, виріжте

Ножівка, столярний верстак, олівець

4.

Очистіть виріб, закруглите гострі краї та кути

Верстат, рубанок, напилок, шліфувальний блок

п’ять.

З’єднайте деталі дрібними цвяхами, перевірте якість

Цвяхи, молоток

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *