Конспект уроку технології в 5 класі на тему «Обробка ременя»
Реферати

Конспект уроку технології в 5 класі на тему «Обробка ременя»


Комунальний бюджетний навчальний заклад «Гімназія № 14» авіабудівного району м. Казані

Анотація

урок технології

у 5 класі за темою

«Обробка стрічки»

Підготовлено

викладач технології

Міндубаєва Ельміра Саматівна

Казань, 2014

Клас(и): 5 клас

Тема(и): Технологія

Мета уроку:

  • Закріпити знання та навички виконання токарного шва, допомогти запам’ятати основну термінологію ручної та машинної роботи.

  • Сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнів до предмета.

Тип уроку:

Комбінований урок

Учнів у класі: 16 чол

Використані підручники та навчальні посібники:

Швейні машини, праска, голки, шпильки, ножиці, зразки швів, готові зразки поясів, ключові слова, підручник, зошити, готові зразки фартухів, комп’ютер, мультимедійний проектор.

Короткий опис:

Урок «Обробка пояса» входить до розділу «Технологія виготовлення швейних виробів». Хід уроку включає актуалізацію знань з теми фартух. Повідомлення інформаційної інформації: історична довідка про походження пояса. Метод часткового пошуку дозволяє учням самостійно заповнити інструкційну картку Обробка пояса. Правила техніки безпеки при виконанні ручних робіт, при роботі на швейній машині, під час волого-термічної обробки. Практична частина уроку. Закріплення вивченого матеріалу.

Під час занять.

1. Організаційний момент.

Повідомлення теми, цілі уроку, мотивація діяльності учнів.

Щоб дізнатися тему нашого уроку, потрібно відгадати російську народну загадку

Одягну — зменшить обідок,

Зніму — впаде, як змія,

Не дає тепла, але без нього холодно.

Пояс.

Тема уроку: Обробка стрічки.

Мета нашого уроку закріпити знання та навички виконання токарної обробки при обробці ременя.

2. Актуалізація знань.

1. До якого виду одягу відноситься фартух? (Виробництво одягу).

2. Для чого цей вид одягу? (Захищає одяг робітника від забруднення).

З. З якою метою ми виготовляємо саме цей вид одягу цього навчального року? (Для використання в якості робочого одягу в 6-7 класах)

4. Де ще знайшов своє застосування фартух? (у національних костюмах різних національностей: татарському, українському, мордовському, чуваському та ін., не так давно він був частиною шкільної форми: білий фартух для особливих випадків і чорний для повсякденного носіння).

5. З яких частин складається фартух? (нижня частина, нагрудник, лямки, пояс.)

6. Як ви думаєте, який етап технологічної послідовності обробки фартуха ми сьогодні розпочнемо? (обробка стрічки).

H. Повідомлення пізнавальної інформації.

Давайте поглянемо на історію створення одягу. Первісній людині потрібні були вільні руки для носіння зброї та знарядь праці. Основною основою одягу служив пояс, розташований на талії. Надалі на пояс почали щось надягати — з’явилися фартухи, спідниці, штани (в даний час спідниці і штани називають поясними виробами.

Пояс є незамінною частиною традиційного костюма. У російському костюмі поясу надавалося велике значення, його дарували кожному при хрещенні. Ходити без пояса, а особливо молитися вважалося непристойним. Також пояс був частиною багатьох церемоній, наприклад, весілля. Червоний пояс, подарований чоловікові, оберігав його від наклепів, лихих людей, незнайомих жінок, дівчата носили на поясах вишиті кишені — так звані гурмани, жінки — грошові гаманці, чоловіки — гребінці, кишені.

До сьогодні пояс є і частиною одягу, і самостійним аксесуаром в залежності від призначення. У нашому випадку пояс з’єднає нагрудник з низом фартуха, а під час роботи готового виробу дозволить нашому фартуху триматися на лінії талії.

Для плідної роботи на сьогоднішньому уроці нам необхідно згадати пройдений матеріал і відповісти на ряд питань.

(половина талії)

(св.)

(напрямок лобарної нитки)

(за звуком, за ступенем розтягування, по краю)

(за довжиною)

Цілком правильно, деталі, які піддаються сильному натягу в одязі (пояс, лямки), вирізаються по спільній нитці. При цьому при зав’язуванні кінців і розтягуванні деталей на фігурі тканина не буде розтягуватися, а отже, нитки машинних стібків, виконані на цих деталях, не обірвуться. Не випадково дві частини фартуха прозвучали разом, а лямки і пояс оброблені швом.

1. Складіть шматок ремінця навпіл, обличчям до лиця. Вирівняйте скибочки.

2. Проведіть планку по поздовжньому та одному поперечному зрізу на відстані 0,9 см від зрізів.

3. Зшийте 1 см від зрізів. Видаліть наметочні нитки.

4. Припуски на шви в кутку зрізати навскіс, залишити 0,3 см.

5. Виверніть ремінець на правий бік.

б. Наметте плечовий шов прямими стібками.

7. Пропрасуйте ремінь.

4. Фізичне виховання.

5. Практика: Обробка пояса

— Ознайомлення з предметом праці (зразок);

— Ознайомлення із засобами навчання, за допомогою яких буде виконуватися завдання.

Для виконання роботи нам знадобиться наступне обладнання, інструменти та пристосування:

  • швейні машини,

  • прасувальна дошка, праска,

  • робочий ящик, з набором усіх необхідних інструментів,

  • вирізати деталі.

На робочому місці кожного учня є картки з інструкціями «Працювати поясом» і «Працювати ременем», порівняйте їх і спробуйте самостійно заповнити пропуски в картці з інструкціями «Працювати поясом».

Опитування учнів за результатами виконаної роботи.

Інструкційна картка «Обробка пояса».

1. Змітайте і прострочіть дві частини пояса по позначеній лінії.

2. Зніміть нитки ходового стібка, проутюжьте припуски на шви.

3. Складіть деталь пояса навпіл, обличчям до обличчя. Змітайте кінці пояса на відстані

0,9 см від зрізів до контрольних точок. Відстань між контрольними точками дорівнює мірі ст.

4. Поверніть кінці пояса на 1 см від зрізів.

5. Видаліть нитки бігового стібка. Зрізаємо припуски на шви в кутах, не доходячи до машинної лінії 0,3 см.

б. Виверніть пояс на правий бік, акуратно розправивши кути кілочком. Обшити пояс прямими стібками.

7. Пропрасуйте ремінь.

Сьогодні будемо виконувати ручні, машинні, волого-теплові роботи. Пригадайте правила техніки безпеки при ручній роботі.

Знати кількість голок, шпильок, взятих для роботи. Після закінчення роботи перевірте їх наявність. Обов’язково знайдіть втрачену голку (шпильку)

Під час роботи встромляйте голки та шпильки тільки в подушку і ні в якому разі не беріть їх до рота, не встромлюйте в одяг

Шматочки зламаної голки збирають і передають вчителю.

Перш ніж приміряти виріб, перевірте, чи немає у виробі шпильок або голок.

Покладіть ножиці праворуч із закритими лезами, спрямованими від вас.

Передайте ножиці кільцями вперед, із закритими лезами.

При роботі на швейній машині.

Зверніть особливу увагу на всі рухомі частини швейної машини.

Неправильне положення рук під час роботи може призвести до проколу пальців голкою.

Не чистіть і не змащуйте машину під час роботи.

На платформі повинні бути тільки заготовки.

Перед шиттям на машині у виробі не повинно бути шпильок або голок.

Під час волого-теплової обробки.

Установіть положення термостата відповідно до типу тканини, що обробляється.

Приступаючи до прасування, слід перевірити, чи праска чиста і не перегріта.

Виконуйте волого-теплову обробку, стоячи на гумовому килимку

Вмикайте та вимикайте праску сухими руками, тримаючись за корпус штепсельної вилки, а не за шнур.

Поставте праску на спеціальну підставку.

Виріб прасують справа наліво, у напрямку спільної нитки.

6. Поточний інструктаж.

Здійснюватися в ході самостійної роботи студентів.

7. Самоконтроль

Перевірте:

1. Рівномірність ширини кінців пояса.

2. Чи правильно вийшли кути

3. Якість прасування кінців ременя.

8. Закріплення вивченого матеріалу.

Контрольна робота.

1. Термін розгортка означає

А) Тимчасове з’єднання двох частин, накладених одна на одну прямими стібками.

Б) Тимчасове закріплення виточених країв деталей.

2. Термін поворот означає

А) З’єднайте дрібні деталі великими постійними лініями

Б) З’єднайте дві деталі, після чого виверніть їх на лицьову сторону.

3. Термін залізо позначає.

A) Волого-теплова обробка матеріалу для запобігання подальшої усадки.

Б) Зменшення товщини шва або краю деталі.

9. Повідомлення та коментування домашнього завдання.

Усно опишіть технологію обробки пояса мамі, татові чи молодшій сестрі. Повторення — мати навчання.

10. Роботи з прибирання.

11. Підведення вчителем підсумків роботи на уроці.

Отже, ми закріпили свої знання та вміння при виконанні стібкового шва. Ми виконали практичну роботу. Що нового, цікавого ви дізналися на сьогоднішньому уроці? На наступному уроці ми закінчимо розпочату роботу і почнемо з’єднувати нагрудник з низом фартуха. Давайте поставимо оцінки тим, хто добре попрацював на уроці. Виставлення оцінок у класному журналі та в щоденниках учнів.

Дякую за урок. До побачення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *