Реферати

Конспект уроку технології на тему «Ліплення фартуха» 6 клас


Федеральний державний бюджетний навчальний заклад

вища професійна освіта

«Курганський державний університет»

Педагогічний факультет

Кафедра професійної освіти, технології та дизайну

Конспект уроку технології

на тему «Моделювання фартуха»

Підготувала студентка 5910 групи

Хомич Анастасія Володимирівна

Курган

2015 рік

План уроку

6 клас

Напрямок: технології ведення домашнього господарства (обслуговуюча праця).

UM/підрозділ: створення виробів з текстильних та декоративних матеріалів / дизайн та моделювання спецодягу.

Тема: Моделювання фартуха.

Тип уроку: теоретичне заняття (1 год у складі 2-годинного заняття);

урок розв’язування технічних задач (1 год у складі 2-годинного уроку).

Дидактичні цілі:

Студенти повинні знати: поняття «моделювання», «модельєр»; якості, необхідні для професії модельєра, варіанти моделювання фартуха.

Учні повинні знати і розуміти: прийоми та методи моделювання фартуха.

Студенти повинні вміти: змоделювати фартух обраного фасону.

освітня мета: виховувати точність.

Мета розвитку: розвивати уяву, творче мислення.

MPS: математика, мистецтво, малювання.

МОП: розповідь, пояснення, демонстрація наочних посібників (макети деталей фартуха, ескізи фартухів різних стилів).

SOT: моделі деталей фартуха з картону.

FOPDU: фронтальний, індивідуальний.

Предмет праці: модель фартуха в М 1:4 (змінений малюнок-основа фартуха відповідно до обраного стилю).

Під час занять

Теоретичний урок

Організаційний момент (3 хв.)

Привітання учнів, відмітка прогульних, перевірка готовності до уроку.

Вивчення нового матеріалу

Тема уроку «Ліплення фартуха», що, на вашу думку, таке ліплення?

Моделювання — це зміна форми деталей виробу та його оздоблення відповідно до обраної моделі.

Фартух моделюється на основі побудованого креслення. У процесі моделювання фартуха до обраної нижньої частини підбирається нагрудник певної форми і кишеня, щоб всі деталі доповнювали один одного.

Моделювання фартуха полягає в зміні його деталей і нанесенні обробки.

Давайте розглянемо варіанти моделювання деталей фартуха:

Техніка моделювання фартуха:

Технічна – шляхом зміни деталей фартуха (підгонка кишені до низу фартуха).

Креатив — робота з кольором та декором.

Методи моделювання фартуха:

1. Зміна геометричної форми окремих частин фартуха

2. Нанесення художньої обробки

3. Колірне моделювання

Перш ніж почати моделювати фартух, я розповім про модельєра. Як ви думаєте, хто це?

модельєр (кутюр’є) є спеціалістом із виготовлення моделей одягу, дизайнером одягу.

Отже, це людина, яка мислить, розробляє новий стиль одягу, декору (оздоблення), обирає колір, матеріал.

Ви знаєте російських модельєрів? Назвіть їх. (В’ячеслав Зайцев, Валентин Юдашкін, Ігор Гуляєв)

Ви знаєте іноземних кутюр’є? (Джорджіо Армані, Джанні Версаче, Крістіан Діор, Жан Поль ГотьєПако Рабан, Доменіко Дольче і Стефано Габанна (D&G)Юбер Живанші, Марк Джейкобс, Коко Шанель)

Для цієї професії необхідні такі якості та знання:

  • наявність естетичного смаку;

  • розвинена уява;

  • знання типів тканин, їх характеристик;

  • знання формул для побудови лекал;

  • знання про колірні поєднання та особливість їх сприйняття людиною;

  • вміння робити ескізи одягу,

  • навички шиття.

Ця професія творча, дуже цікава, але й дуже складна. Потрібно мати багато знань, багато навичок.

Урок розв’язування технічних задач

Вступний інструктаж (10 хв.)

Для того щоб отримати викрійку фартуха обраного фасону, потрібно змінити деталі фартуха: низ фартуха, нагрудник і кишеню.

На дошці ви бачите ескізи фартухів різних стилів.

Для зміни нижньої частини фартуха необхідно побудувати лінію розрізу від бічної лінії нижньої частини до лінії низу нижньої частини, позначивши її пунктирною лінією (показати учням нижню частину картонного фартуха з підписаними лініями малювання та лінією розрізу, яка змінить форму нижньої частини).

Щоб змінити форму нагрудника, потрібно побудувати лінію відрізу від бічної лінії нагрудника до верхньої лінії нагрудника, позначивши її пунктирною лінією (показати учням нагрудник фартуха з картону з підписаним малюнком лінії та лінія розрізу, яка змінить форму нагрудника).

Щоб змінити форму кишені, потрібно знайти середину кишені, потім скласти кишеню навпіл, і вже на половині кишені від бічної лінії до лінії низу провести лінію зрізу, позначивши її пунктирна лінія. Кишеню складаємо навпіл, щоб зріз був рівним (показати учням картонну кишеню фартуха з підписаними лініями малюнка та лінією розрізу, яка змінить форму кишені).

Часто учні плутають лінію бічної частини і лінію середини деталей фартуха. Що з цього може вийти? (показати змінені деталі фартуха, якщо переплутали бічну лінію і лінію середини).

Виняток становлять кишеня і нагрудник цієї форми (показати модифіковані кишеню і нагрудник фартуха). Для цього типу кишені та нагрудника лінія розрізу проводиться від верхньої лінії нагрудника/кишені до лінії посередині нагрудника/кишені.

Перш ніж приступити до моделювання фартуха, повторимо ТБ при роботі з ножицями:

  1. Зберігайте ножиці в певному місці;

  2. Розкладіть їх закритими точками від себе;

  3. Подавайте ножиці кільцями вперед, тримаючись за закриті точки.

Самостійна робота студентів (25 хв.)

Учні ліплять фартух за бажанням, допомагають за потребою.

Цільові раунди:

  1. Організація робочого місця

  2. Дотримання техніки безпеки при роботі з ножицями

  3. Завершення моделювання фартуха

Заключний інструктаж (3 хв.)

Підведення підсумків, оцінювання.

Видача д/з (3 хв.)

Завдання будуть різні.

1 група (репродуктивний рівень)

Дайте відповіді на запитання:

1. Що таке моделювання?

2. Які виміри потрібні для побудови креслення?

3. Перелічіть правила вимірювання фігури людини

4. Перелічіть, які інструменти потрібні для проведення вимірювань і побудови креслення.

Група 2 (продуктивний рівень)

Підберіть кишеню і нагрудник, які підходять за формою до низу фартуха:

Конспект уроку технології на тему «Ліплення фартуха» 6 клас

Запис відповіді матиме такий вигляд, наприклад: 1-1-3, 2-5-5

Група 3 (творчий рівень)

Скласти кросворд (5-6 слів) з вертикальними та горизонтальними перетинами (теми: «Знімання мірок»; «Побудова креслення»; «Моделювання фартуха»)

Прибирання кімнати

Прибирання робочого простору.

Список використаної літератури

1 Крупська Ю.В., Кізеєва Н.І., Сазонова Л.В., Симоненко В.Д. Технологія: Підручник для учнів 5 класу загальноосвітньої школи / За ред. В. Д. Симоненко– М.: Вентана-Графф, 2002.

2 Посібник учителя технології. Довідковий посібник — М .: Астрель, 2005.

Використані ресурси Інтернету

1 Вікіпедія – Режим доступу [https://ru.wikipedia.org/wiki/%CC%EE%E4%E5%EB%FC%E5%F0]

2 Режим доступу — [http://refdb.ru/look/2166874.html]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *