Реферати

Конспект уроку праці «Дім, який ми побудуємо» 5 клас


Тема уроку: «Дім, який ми побудуємо»

Тема: Технологія. 5 клас.

Бергілевич Тамара Іліївнавчитель техніки, Тверський ліцей, м. Твер

Сучасна педагогіка пропонує багато різноманітних технологій проведення уроків. Деякі з них я успішно використовую у своїй роботі. Я хотів поділитися одним уроком зі своїми колегами. Виникла ідея провести урок, де була б практична самостійна робота та можливість проявити креативність у презентації результатів діяльності. Попередня підготовка показала, що під час роботи дітям знадобляться знання не тільки з предмету «Технологія», а також такі предмети, як «Інформаціяe технології», «малювання», «Геометрія» та основи побудови. Ці уроки дозволяють учням:

  • Спробуйте свої сили;

  • Розвивати кмітливість, здібності та інтереси.

При виборі методів роботи особливу увагу звертаю на мислення учнів:

Цілі:

  • Створення позитивне ставлення до вивчення предмету «Технологія»;

  • Оволодіння системою знань і умінь, необхідних для застосування в практичній діяльності;

  • Формування просторових уявлень, уміння долати труднощі.

Завдання:

  • Введення поняття дизайну виробу, можливості проектування, технологічності, економії.

  • Оволодіння навичками практичної діяльності з виконання ескізу будинку, креслень деталей будинку.

  • Розвиток в учнів конструкторських здібностей, творчого мислення та уяви.

  • Розвиток творчої активності, самостійності учнів.

  • Розвиток розумових операцій (аналіз, узагальнення, систематизація).

Заплановані результати:

предмет

  • Підбір матеріалів з урахуванням характеру предмета праці та технології;

  • Проведення необхідних досліджень при підборі матеріалів;

  • Підбір інструментів та обладнання з урахуванням вимог технології;

  • Проектування послідовності операцій та складання оперативної карти роботи;

  • Виконання технологічних операцій з дотриманням встановлених норм, стандартів та обмежень;

  • Дотримання норм і правил охорони праці, дотримання трудової та технологічної дисципліни;

  • Використання засобів подання техніко-технологічної інформації (текст, таблиця, схема, креслення, ескіз, технологічна карта тощо);

  • Виявлення помилок, допущених у процесі праці, та обґрунтування шляхів їх виправлення;

  • Документування результатів роботи та проектної діяльності;

Метасуб’єкт:

когнітивний

  • Формування навичок проектної діяльності;

  • Закріплення навичок зображення геометричних фігур, у найпростіших випадках побудови розгортки просторових тіл.

  • Поглиблення знань та закріплення техніки будівництва.

Нормативні

  • Виховання естетичного смаку, акуратності та зібраності, поваги до матеріалів.

  • Виховання бажання оволодіти професією будівельника, конструктора, кресляря, конструктора.

Комунікабельний

  • Розвиток в учнів умінь формулювати власну думку, координувати свої дії з урахуванням позиції іншого.

Особисті:

  • Формування позитивного ставлення до процесу пізнання.

  • Формування навичок організації своєї діяльності у складі групи.

  • Формування навичок самоаналізу та самоконтролю.

Матеріали, обладнання та аксесуари: ватман, набір інструментів для малювання, комп’ютер, ножиці, олівець, клей ПВА, робочий зошит.

Тип уроку: комбінований.

Під час занять.

1. Організаційний момент.

-привітання

— перевірити готовність до уроку

— Перевірка тих, хто відсутній на уроці.

2. Основний корпус

Повідомлення теми уроку: «Будівництво будинку з простих і доступних матеріалів».http://festival.1september.ru/articles/411937/image2305.gif

Дорогі друзі! Сьогодні ми повинні побудувати будинок мрії, де всі будуть жити щасливо, в любові та злагоді.

У 15 столітті була написана книга під назвою «Домострой». Ось цитата з нього: «І треба подбати про те, щоб будувати хату на пагорбі з лісом і гарним лугом і щоб крізь нього дули здорові вітри, але потрібно враховувати, що будинок відкритий на сході сонця, влітку буде прохолодно в тінь, а взимку вона буде освітлена сонцем.

Таким має бути будинок Додам, що в будинку буде щастя, якщо він побудований з будівельного матеріалу з особливими властивостями: добротою, любов’ю, розумінням, взаємодопомогою, тактовністю, терпінням, гумором. На будівельних майданчиках зібралися представники 5 класу. Проектування є цікавим заняттям і означає розробку креслень, дизайнів для вибраних виробів. Наш будинок складається з 4 частин. Будуємо з ватману. Будинок складається з двох поверхів. Деталі з’єднуються між собою клеєм ПВА. Але перш ніж почати будувати будинок мрії, ми дізнаємося про техніку безпеки і будемо неухильно її дотримуватися.

Практична робота: «будівництво будинку».

Обладнання: ножиці, папір, клей ПВА.

Організація робочого місця:

Розстеліть на столі великий аркуш паперу (газети) і покладіть на нього інструменти в правий кут, перед вами буде вільне місце для роботи. Ножиці слід класти із закритими лезами.

Виготовляючи макет будинку, необхідно дотримуватися акуратність і акуратність. Розпочинаємо будівництво будинку поетапно за технологічною картою.

Маршрутизація.

Кількість деталей у виробі: 4

Габаритні розміри виробу:

  • довжина — 20 см

  • ширина — 20 см

  • висота — 41 см

Складність конструкції: простий.

Область застосування, корисність:

  • виставки дитячої творчості;

  • набуття початкових навичок малювання;

  • привчання до акуратної роботи;

Технологічна карта No1 «Виготовлення будинку (в розрізі) з паперу»

Послідовність операцій

Ескіз

Пристрої та інструменти

один

Створення креслення

1-й поверх

1-й поверх

Ватман, простий олівець, лінійка, ластик.

2

Створення креслення

2-й поверх

2-й поверх

Ватман, простий олівець, лінійка, ластик.

3

Створення креслення

2-й поверх

Дах

Ватман, простий олівець, лінійка, ластик.


4

Створення креслення

стовп

Стовп

Ватман, простий олівець, лінійка, ластик.

п’ять

Виготовлення 1-го поверху (приклеювання вирізу за допомогою клапанів) згинання конструкції по лініях за допомогою лінійки

Клеєний 1 пов

Лінійка, клей «олівець»

6

Виготовлення 2-го поверху (приклеювання макета вирізу за допомогою клапанів) згинання конструкції по лініях за допомогою лінійки

клеєний 2 пов

Лінійка, клей «олівець»

7

Виготовлення покрівлі (приклеювання макета вирізу за допомогою клапанів) згинання конструкції по лініях за допомогою лінійки

клеєний дах

Лінійка, клей «олівець», ножиці (для створення фігурного «коня» даху)

8

Виготовлення жердини (приклеювання розкладки за допомогою клапанів) згинання конструкції по лініях за допомогою лінійки

клеєний пост

Лінійка, клей «олівець»

дев’ять

Склеювання отриманих об’ємних деталей, згідно з послідовністю підлоги

(використання стовпів як інструменту — жорсткість конструкції)

План БУДИНУ!!!

Твердий клей»

Підсумок уроку

-Що ви навчилися на уроці?

— Які практичні навички ви отримали?

Повідомлення оцінок, занесення в класний журнал.

Домашнє завдання: Зробіть презентацію будинку своєї мрії.

Сьогодні на уроці ви показали себе талановитими майстрами. За допомогою простих матеріалів вони освоїли будівельну справу. Навчилися робити креслення, ескізи, отримали елементарні знання про будівництво будинку. Бажаю вам успіху!

Література: http://pedsovet.su/ : завуч.info; http://www.pomočnik-vsem.ru.; науково-метод Технологічні журнали.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *