Конспект уроку "Побудова розгортки конуса. Конструювання моделі будинку з геометричних тіл" 6 клас.
Реферати

Конспект уроку «Побудова розгортки конуса. Конструювання моделі будинку з геометричних тіл» 6 клас.


Модель уроку технології в 6 класі

Характеристика навчання, навчання, реальні можливості дітей 6 «Б» класу, в якому планується провести даний урок.

Запланований урок буде проведено в 6 класі, який має 100% успішність. У класі 18 учнів. З них 6 дівчат і 12 хлопчиків. Оцінки «4» та «5» мають 4 дівчинки та 2 хлопчики. Дівчата дисципліновані, хлопчики рухливі, люблять активну діяльність. Усі студенти поділені на команди по 3 людини, і в кожній команді є учень з хорошою успішністю.

Студенти зацікавлені в якісному виготовленні свого виробу, адже це «остання цеглинка» в їхній підсумковій роботі – макет будинку – при вивченні розділу: Основи креслярської грамоти. Здатність усіх дітей впоратися з цією роботою не викликає сумніву.

Урок №25(6)

Тема уроку:

Побудова розвитку конуса.

Проектування моделі будинку з геометричних тіл.

Цілі: продовження ознайомлення учнів із розгортками геометричних тіл; навчити учнів будувати розгортку конуса; виховувати працьовитість, акуратність, повагу до використовуваного матеріалу та інструментів; розвивати вміння аналізувати форму предмета, представляти тривимірний виріб за його розгорткою і навпаки; вміння працювати з креслярським інструментом; робота в команді; дотримуватися правил безпеки та гігієни.

Методи навчання: евристична бесіда, репродуктивна.

Логістика уроку: зразки розгорток об’ємних тіл; модель будинку з об’ємних тіл; демонстраційний стенд з поетапним виготовленням конусної розгортки; альбомний аркуш; клей; лінійка; олівець; компас; ножиці.

Під час занять

І. Організаційна частина

Організаційна частина є важливим елементом уроку і включає дві складові: зовнішній І внутрішній.

Зовнішній компонент включає перевірку присутності учнів, огляд зовнішнього вигляду, організацію робочого місця, наявність навчального та робочого приладдя.

Внутрішній компонент включає психологічну підготовку учнів до уроку, головна мета якого — викликати у них інтерес до навчання та праці. Учитель визначає мету уроку:

  • Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомство з тривимірними тілами та навчимося будувати розгортку конуса. Це ще одне геометричне тіло, яке ви впізнаєте. Знання та вміння будувати розгортки геометричних тіл дадуть можливість використовувати ці знання при аналізі форми предмета, а також читанні різноманітних креслень у будівництві та техніці, побудові викрійок для швейних виробів, деталі яких мають подібний тривимірний об’єм. форму, допоможе вам при вивченні інших предметів шкільної програми.

    1. Актуалізація попередніх знань учнів

починається з узагальнюючої бесіди між вчителем та учнями. Класу задаються питання:

    1. які тривимірні тіла ви знаєте? (Демонструю розвиток паралелепіпеда, куба, циліндра);

    2. як почати будувати сканування циліндрів? (з розбору, яка геометрична фігура лежить в основі циліндра, його бічній частині);

    3. як залежить довжина прямокутника сторони циліндра від радіуса основи? (він дорівнює 6 радіусів);

    4. назвіть етапи отримання геометричного тіла від його розвитку? (сконструювати клапани для приклеювання, вирізати розробку з урахуванням клапанів, опрацювати лінії згину і приклеїти).

Під час уроку вчитель уточнює відповіді учнів.

  • А тепер давайте подивимося на цей будиночок (учитель демонструє макет будинку) і розберемо, з яких геометричних тіл він зроблений (сходинки — паралелепіпеди, будиночок — з циліндрів різного розміру, дах — із конуса) . На минулому уроці ви навчилися побудувати розробку коробки та циліндра та зібрали їх.

    1. Вивчення нових понять і способів дій.

Учитель разом з учнями аналізує розвиток конуса: що лежить в основі (коло), на яку геометричну фігуру виглядає бічна частина (частина кола, радіус якої дорівнює висоті конуса). Довжина дуги, цієї частини кола, повинна дорівнювати, за аналогією з довжиною сторони циліндра, 6 радіусів основи. Учням пропонується визначити розміри радіуса основи конуса та його висоту, обґрунтувати (розмір буде залежати від радіусу основи циліндра, який вони зробили на минулому уроці, та вибору висоти даху) .

  1. Навчально-тренувальна частина.

Завдання даного елемента уроку – розвивати вміння та навички роботи з креслярським інструментом. Здійснюється шляхом показу прийомів роботи, що супроводжується коментарями вчителя:

  • щоб побудувати розгортку конуса, потрібно побудувати основу – коло з радіусом G-25, оскільки радіус основи циліндра дорівнює 20, і побудуйте дугу з радіусом Р=л=40 — висота даху так, щоб вона торкалася лінії основи кола. На цій дузі за допомогою циркуля відкладаємо в 6 разів радіус основи r = 25. Отримані точки з’єднаємо на дузі бічної сторони конуса, з центром цієї дуги Р=40

  • А тепер скажи мені (дзвоню Вову…):

  • Залишилося побудувати клапани для приклеювання, вирізати, опрацювати лінії згину і приклеїти.

  • Правильно, і я хочу нагадати, що ви працюєте в команді, і для оформлення будинку будуть використовуватися тільки найякісніші продукти.

  1. Формування умінь і навичок.

Учні беруться за роботу. Учитель нагадує правила техніки безпеки та гігієни. У кожній команді є учень, який при необхідності допомагає іншим учням. Наприкінці роботи учням пропонується зібрати модель будинку з геометричних тіл, виготовлених на попередньому та цьому уроках (паралелепіпеди, циліндри, конуси). Діти виконують це завдання в команді, тому не кожне геометричне тіло можна використовувати, підсумкова оцінка виставляється на максимальну, якщо в макеті були використані всі геометричні тіла одного учня.

  1. Заключна частина.

Завдання заключної частини уроку – активне включення учнів у підведення підсумків уроку. Учні самі аналізують свою роботу (модель будинку), пояснюючи, чому не скористалися чужим виробом, розповідають про помилки в розрахунку або неточне виконання. Учитель коментує об’єктивність оцінювання результатів роботи кожного учня, виставляючи оцінки в журналі.

  • А тепер невеликий тест: учитель показує викрійки швейних виробів (спідниць, штанів), а учні повинні назвати, яку форму мають ці вироби.

— Ось і закінчився наш урок. Сподіваюся, ви залишилися задоволені, і хто отримав не дуже вдалий продукт, на наступному уроці чи вдома, у вас буде краще.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *