Конспект уроку на тему "Об'ємні іграшки з рухомими частинами. "Говорячі" тварини"
Реферати

Конспект уроку на тему «Об’ємні іграшки з рухомими частинами. «Говорячі» тварини»


Дата:

Тема: Об’ємні іграшки з рухомими частинами. «Говорячі» тварини.

Тип уроку за структурою: вивчення нового матеріалу.

Мета: навчити дітей виготовляти об’ємні іграшки з рухомими частинами.

Заплановані результати

— закріплювати вміння працювати з папером;

-правильно розмічати, згинати, розрізати папір;

— вміти з’єднувати частини саморобки.

— розвивати вміння моделювати;

— вміти аналізувати роботу на уроці за допомогою вчителя;

— під наглядом вчителя виконувати завдання;

— розвивати любов до тварин;

— приймати інші думки та твердження, ставитися до них з повагою.

Обладнання:

  • для вчителя:реферат, зразок виробу, коробки різних розмірів, картон, кольоровий папір, пластилін, стрижень, ножиці, нитки, шило.

  • для студентів: коробки, кольоровий папір, пластилін, стрижень, ножиці, нитки, клей.

Основні структурні елементи уроку:

— Організаційний момент — 1 хв.

-Оновлення знань — 3 хв.

— Вивчення нового матеріалу — 5 хв

-Робота з підручником – 2 хв.

— Аналіз зразка продукту — 5 хв.

— Вступний інструктаж — 6 хв.

-Практична робота—15 хв

— Підсумок уроку — 3 хв.

Під час занять

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дошка, обладнання

Форма взаємодії

орг. Момент

(1 хвилина.)

-Всім привіт! Сідайте. Сьогодні я дам вам урок праці. Мене звати Ай-кис Сергіївна. Перевірити готовність до уроку. На столі повинні лежати коробки, кольоровий папір, пластилін, стрижень, ножиці, нитки, клей.

— Якщо ні, підніміть руки.

Все готово, молодці!

Почнемо наш урок.

Ми сіли разом за парти,

Вони подивилися один на одного.

подивився на гостей

І скоріше за знаннями!

Ласкаво просимо, сідайте.

Фронтальний

Оновлення знань

(3 хв.)

Подивіться хто це?

маленький хлопчик

У сірому пальто.

Крадучись по дворах

Збирає крихти

Правильно, це горобець

Дозвольте прочитати вірш Сергія Михалкова «Де обідав горобець?»

Де їв горобець?

-У зоопарку з тваринами

Я їв перший

За ґратами у лева.

Освіжившись у лисиці,

Я випив води з моржа.

Я їв моркву від слона, їв пшоно з журавлем.

Залишився з носорогом, Бран трохи поїв.

Зубастий крокодил

Мене мало не проковтнув!

— Хлопці, давайте всі разом підемо в зоопарк.

-Хто був у зоопарку?

Яких тварин ви там бачили?

-Яка з них вам сподобалася найбільше?

Чому його називають зоопарком?

-Кого ми побачимо в зоопарку?

(кожен вірш супроводжується показом малюнків із тваринами)

Горобець

— я.

-ведмідь, білка, крокодил, мавпа тощо.

Зоологічний парк (зоопарк) — місце для збереження тварин, деякі види тварин залишилися тільки в зоопарках.

— там живуть різні тварини.

фото горобця

Фронтальний

Вивчення нового матеріалу

(5 хвилин.)

Збирати квіти легко і просто

Діти невеликого зросту.

Але тому, хто так високо

Зірвати квітку непросто.

смугасті коні,

африканські коні,

Добре грати в хованки

На лузі серед трави!

підбиті коні,

Як шкільні зошити

Розмальовані коні

Від копит до голови.

Ось насолоджуйтесь грою

Два австралійських кенгуру.

Вони грають у чехарду

У зоологічному саду.

Гей, не підходь занадто близько —

Я тигреня, а не киця!

африканська молодь

Обливається водою.

Вимита голова і вухо

І таз став сухим.

Для хорошого слона

Потрібна ціла річка.

Живе в пустелі

Довго не пити

Легко переносить тепло

Живиться колючками.

Жираф.

зебри.

Кенгуру.

Тигреня.

Слон.

Верблюд

фото жирафа

Фото зебри

Фото кенгуру

Фото тигра

фото слона

фото верблюда

Робота з підручником

(2 хвилини.)

Аналіз зразка продукту

(5 хвилин.)

— Відкрийте підручник на сторінці 66.

Які тварини зображені на фотографіях?

-Що ти про них знаєш?

Носоріг належить до кінських ссавців. Великі тварини. На всіх ногах по 3 пальця Н. живуть поодиноко або невеликими стадами; харчуються травою, листям і гілками. Роги до 80 см.

Сьогодні ми будемо робити не звичайних тварин, а «говорящих». Звичайно, «скаже» це будуть не всі слова, а лише «так» і «ні».

— Поміркуйте, які предмети та матеріали використані для їх виготовлення.

— Зверніть увагу на висоту і ширину коробок, з яких складався корпус. Подумайте, яких тварин ви будете робити: тих, які зображені на фотографіях, чи тих, яких ви бачили в зоопарку.

-Ви можете вибрати тварин на фотографіях або вибрати інших.

-Кого ти обрала?

Молодці! Усі вибрані.

Черепаха і носоріг.

Містить близько 230 видів.черепахи поділяються на морські та наземні. черепахи харчуються рослинною їжею, різною рибою, а також молюсками, членистоногими та іншими хребетними.

— Носоріг…

— Коробка, коробка

— череп, носоріг, слон тощо.

Вступне навчання

(6 хв.)

Практична робота

(15 хвилин.)

Підсумок уроку

(3 хв.)

Послідовність виконання:

1. Підберіть коробки (один для голови, інший для тіла), який відповідає розміру вашої тварини

2. намалюйте на великій коробці його частини тіла (ноги, живіт)

3.відрізати непотрібні частини заготовки.

4. Тулуб готовий.

5. Беремо невелику коробочку і робимо голову вашої тварини: за допомогою кольорового паперу робимо очі, рот, ніс, вушка та інші частини голови.

п’ять. А тепер найважче. Нам потрібно з’єднати тулуб і голову. Для з’єднання тулуба і голови беремо стрижень. Відріжте деякі, якщо вони занадто довгі. Посередині туго (сильно) зав’язати ниткою (2 рази). Вставте один кінець стрижня в невелику коробку, проткнувши отвір у стіні. На іншому кінці зробіть противагу, прикріпивши шматочок пластиліну.

6. Візьміть нитку в руку, підніміть її вгору і переконайтеся, що стрижень знаходиться в горизонтальному положенні. Перемістіть нитку, збільште або зменшіть шматочок пластиліну.

-Що найскладніше на цьому етапі?

— Як досягти горизонтального положення штанги?

6. Після досягнення рівноваги нитку необхідно прикріпити до тіла з внутрішньої сторони скотчем. Використовуючи кольоровий папір, завершіть оформлення тулуба.

– А зараз кожен робить сам, а я буду дивитися, як ви працюєте, стежити за культурою праці. — Підніміть руку, якщо комусь потрібна допомога.

— Хто зробив, підніміть руку.

Тепер спробуйте «поговорити» зі своїм звіром. Але пам’ятайте, що питання повинні вимагати відповідей: «Так» або «Ні». Якщо він відповідає на ваші запитання, значить, робота виконана.правильно.

-Що ми сьогодні робили на уроці?

-Що ви навчилися сьогодні на уроці?

-Покажемо всім наші вироби. Спочатку виходить перший ряд і показує свої вироби, а потім другий і третій

Всі хлопці старалися та активно працювали!

Давайте наведемо порядок на наших робочих місцях.

Дякую всім урок закінчився!

Діти уважно слухають.

Досягніть горизонтального положення

Перемістіть нитку, збільшуючи або зменшуючи шматочок пластиліну.

Говорюча іграшка.

Діти виходять показати свої вироби.

Фронтальний

Фронтальний.

Фронтальні та індивідуальні.

Фронтальний

Група.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *