Реферати

Конспект уроку на тему «Ліплення героїв казки «Колобок»


Тема уроку: Ліплення героїв казки «Колобок»

Мета уроку: Удосконалення навичок роботи з пластиліном
Завдання:
Освітні: навчитися катати кульку з пластиліну, ліпити казкових героїв з казки «Колобок», закріпити поняття м’яча.
Розробка: розвивати дрібну моторику рук шляхом ліплення з пластиліну, розвивати правильне мовлення, розповідаючи казку.
Освітні: виховувати працьовитість, працьовитість, терпіння, самостійність.

Форма уроку: група.
Видимість: ілюстрації до казки «Колобок»
Обладнання: пластилін, досточки, стеки, серветки для витирання рук.

Під час занять:

1. Організаційний момент.
Психологічний настрій
Ми розумні
Ми дружні
Ми уважні
Ми старанні
Ми відмінники
Все у нас вийде!
Організація робочого місця.
-Сьогодні ми будемо працювати з пластиліном
Закатати рукава до ліктя
Для чого? (щоб не забруднити пластилін)
На уроці нам потрібно мати клейонку, дошки, стеки, пластилін, ганчірки для витирання рук.
Подивіться, чи у всіх є все на столі.
2. Вступна бесіда.
— Відгадайте загадку:

Він має форму кулі
Колись йому було жарко
Зіскочив зі столу на підлогу
І пішов від бабусі
І пішов від діда
У нього рум’яна сторона
Хто це? (Колобок) (слайд 1)
3. Повідомлення теми уроку.
— Тож героїв якої казки ми будемо ліпити?
Хто є головним героєм казки?
-Сьогодні ми будемо ліпити з пластиліну героїв казки «Колобок». (слайд 2)

– Але спочатку згадаємо, кого зустрів булочка по дорозі, тікаючи від бабусі й дідуся. А ми згадаємо їх, відгадуючи загадки:

Що за лісова тварина

Я встав, як стовп під сосною,

І стоїть серед трави

Вуха більші за голову? (зайчик)

Хитрий шахрай, червона голова,

Пухнастий хвіст красивий.

Хто там? … (Лисиця)

Він коричневий і незграбний

Ловить рибу потужною лапою

Він теж любить мед!

Хто покличе кохану? (ведмідь)

Весь час він ходить лісом,

Він когось шукає в кущах.

З кущів клацає зубами,

Хто це скаже… (Вовк)

Слайд-шоу 3-10.

Діти переказують казку на слайдах. Але фінал казки не озвучений. Хлопцям пропонується змінити кінцівку.

Для роботи над героями казки учні поділяються на чотири групи. Перша група ліпить зайця, друга – вовка, третя – ведмедя, четверта – лисицю. Кожна група отримує зразки ремісничих деталей та зображення тварини.

колобок9 колобок11

колобок13 колобок14

колобок16 колобок17

колобок19 колобок20

У групах діти розподіляють, хто які деталі буде виконувати.

Учитель заздалегідь готує самого Колобка і фон казки.

колобок8

Фізкультмінутка.

Ось мої помічники

Поверніть їх як завгодно.

Хочеш цього, хочеш цього

Ніколи не ображайся.

Після того, як тварини будуть готові, діти знову розповідають історію, але з використанням пластилінових героїв.

— Хлопці, пам’ятайте, ми не розповіли казку до кінця. Давайте пригадаємо, чим закінчилася казка в книзі. Читання кінця оповідання.

_ Чи сподобався вам кінець казки? (Ні). Чому? (Бо лисиця з’їла героя)

«Але ми можемо змінити кінець історії. Які у вас будуть пропозиції?

(діти пропонують залишити Колобка живим і повернути його додому.

4. Підсумок уроку:
-Що ми навчилися на уроці?
Кого ми зліпили?
З чого ми ліпили героїв цієї казки?
Вам сподобалося ліпити?

п’ять. Застосування продукту в реальному житті.
Сліплюючи героїв з казки, ми можемо грати.
Постановка пластилінової театральної казки «Колобок».

КДУ «ЗОШ №35»

C:Нова папка (3)Копіювати логотип_500x500(2)(1).jpg

Громадський урок

з трудового навчання на тему:

«Ліплення героїв казки «Колобок»

Підготовлено та проведено:

вчитель початкових класів: Садвакасова А.Т

Семей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *